Kakve su vam ocene???

Master_Chief:
bebidoll:
svi vi koji idete u skole dole u yugi svaka cast!!!

ja bih sad imala prosek 0.1 tako da.... #1 sreca moja sto nisam dole a #2 jeste malo zalostno, sto ne znam ni pola od onoga sto vi znate----> to je pravo ucenje!!

congrats!!
Upravo,dole se vise uci i gradivo je teze,barem znam kad sam dosao ovde gde sam,bio sam po znanju ispred mojih vrsnjaka oko 3-4 meseca,znam samo da sam ja znao pitagorinu teoremu a oni nikad culi ko je Pitagora... :lol: :lol:

ja sam iz bg otisla pocetkom 4 razreda tako da nisam stekla neko jace znanje niti sam imala priliku da dozivim nase druzenje...ekskurzije i skolovanje....ovde smo tek ucili pitagorinu teoremu u 9 ili 10 razredu...tako da ... STRASNO!
 
mortishaaa:
winnetou:
i dosta je tesko, mora da se uci za svaki cas, a dnevno ih ima 7.. to je nemoguce. i onda se neki profesor cudi ako odlican ucenik ne zna
e p sama si kriva/smo krivi sto si/smo navikla/li da ucis/mo kampanjski :pPp ali sad ozbiljno ... mislim, u vecini srednjih/gimn. ti je tako ... sto je i logicno ... ?? ... mislim da bi nesto naucio - da bi ti to zaista ostalo u secanju, moras redovno da ucis i da budes spreman za svaki cas ... mislim i ja sam vecinom kampanjac OOPS ali se slazem sa profanima sto se ovoga tice :p a to za 7 casova ... mojne da mi pominjes (8

da, i dobro je to sto moram da ucim za svaki cas, ali je nemoguce nauciti za sedam casova dnevno, pa ne moze se!! ajde da imamo 4 casa, pa bih uspela, ali 7! kad pogledas, koliko ti treba da naucis jednu novu lekciju, i da ponovis ono staro, tako da sve znas?? pa bar sat i po. i tako x7 = 10 i po sati dnevno. posto idem poslepodne cele godine, imam posle skole dva-tri sata, i ujutru 4 sata da ucim. ako oduzmemo vreme za koje cemo da jedemo, da se malo odmorimo, jos plus ako neko ide na neke dodatne sekcije (u mom slucaju - folklor, engleski, gitara), onda imam dnevno ukupno 3 sata da naucim 7 predmeta, i sve to ne bi trebalo da zaboravim do skole.
 
Master_Chief:
bebidoll:
svi vi koji idete u skole dole u yugi svaka cast!!!

ja bih sad imala prosek 0.1 tako da.... #1 sreca moja sto nisam dole a #2 jeste malo zalostno, sto ne znam ni pola od onoga sto vi znate----> to je pravo ucenje!!

congrats!!
Upravo,dole se vise uci i gradivo je teze,barem znam kad sam dosao ovde gde sam,bio sam po znanju ispred mojih vrsnjaka oko 3-4 meseca,znam samo da sam ja znao pitagorinu teoremu a oni nikad culi ko je Pitagora... :lol: :lol:
U tom je najveci problem,i mislim da je gradivo u nekim situacijama dosta tezak,jednostavno nase dole skolstvo nije dobro i trebaju mu promene(zestoke!)
 
mortishaaa:
Master_Chief:
bebidoll:
svi vi koji idete u skole dole u yugi svaka cast!!!

ja bih sad imala prosek 0.1 tako da.... #1 sreca moja sto nisam dole a #2 jeste malo zalostno, sto ne znam ni pola od onoga sto vi znate----> to je pravo ucenje!!

congrats!!
Upravo,dole se vise uci i gradivo je teze,barem znam kad sam dosao ovde gde sam,bio sam po znanju ispred mojih vrsnjaka oko 3-4 meseca,znam samo da sam ja znao pitagorinu teoremu a oni nikad culi ko je Pitagora... :lol: :lol:
vidite ja sam ~zivela u tom ubedjenju, a onda sam cula da smo iz mate najgori po znanju u evropi, za koju sam posebno bila ubedjena da znamo 'bolje'/vise/stagod ROLL

22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~

Taman posla da smo najgluplji,ne mogu reci da smo najpametniji ali smo iznad proseka,ali kad bi se skolstvo sredilo bili bi najbolji,nego je sve ne kontrolisano i nastavnici su stoka...
 
prosto se cudim tome sta uce mali ameri i mi, ispade da smo mi genijalci. a ono, kad razmislis, ucimo sve same gluposti koje ne mozemo da upotrebimo, mnoge nepotrebne sitnice.
zato nam posle, ako odemo iz zemlje, bude lakse, jer smo navikli na mucenje.......... :( :( :(

e sad odosmo od teme :lol:
 
kalliope:
prosto se cudim tome sta uce mali ameri i mi, ispade da smo mi genijalci. a ono, kad razmislis, ucimo sve same gluposti koje ne mozemo da upotrebimo, mnoge nepotrebne sitnice.
zato nam posle, ako odemo iz zemlje, bude lakse, jer smo navikli na mucenje.......... :( :( :(

e sad odosmo od teme :lol:
da, ali da nije tog mucenja, ne bi smo ni otisli iz zemlje...
 
@kalliope

Sve je to lepo, samo sto pametni Amerikanci ni posle srednje skole nisu sigurni gde je i sta je Evropa, ne znaju da je London pored Evrope i nisu bash sigurni sta je to Engleska... a da i ostalo im nesto u secanju da su to ucili iz Istorije!?
Dobro da se razumemo ovo je bio jedan, verovatno extremni slucaj (plavusica-chearleadersica :roll: ), ali ipak generalno koliko sam sl. bisera cuo... Jedan nas intelktualac ih je ovako okarakterisao: osnovna skola te uci da budes dobar Amerikanac - klanjas se zastavi, pevas himnu, divis se Dzordzu Vasingtonu, slavis Dan Nezavisnosti i branis demokratiju, u srednjoj te nauce da budes dobar i vredan radnik, a tek na univerzitetu naucis nesto i ko je pametan nauci da misli i svojim glavom.
E, to ti je Americki skolski sistem, pa ti vidi kome je bolje... mada s'obzirom da oni toga nisu svesni, a imaju bolji std. od nas... Sto neko rece: O kako je lepo biti glup! :twisted:


@winnetou

Slika i prilika dobrog deteta:
Ides u skolu, na sve casove, dodjes kuci ponovis sve sto beshe u skoli, spremis se za sutrasnje predmete i ides malo ranije u krevet, jer jel tako moras da se dobro odmoris, a i deca rastu jel!? Prvo skola pa onda sve ostalo, ako nema vremena za drugo, nista skola mora da se zavrsi. Tamo gde se nadje vremena to se popunjava dodatnim korisnim aktivnostima tipa strani jezici, klaviri, violine, gitare (mada ovo trece je malo opasno, predjes na elektricnu, stavis prvu mindjusu, pocnes da sviras u rock bendu i eto belaja) i sl.
Ma milina kako dobro dete... A, sto ce posle starost da te pita gde ti je bila mladost - nije strasno imas finu porodicu, dobro placen posao, mirno popdne da se odmiris posle istog i spokojnu noc. Pa sta covek da pozeli vise u zivotu.
Prva faza traje samo 12 godina, druga do kraja zivota. Nista strasno. :twisted: :twisted: :twisted:
 
Daleko od toga da smo najgluplji.U nasem skolstvu je problem u tome sto ucimo puno nepotrebnih stvari,npr. koliko ovaca ima na Novom Zelandu.Evo primer iz Kanade.Bila je neka zabava i na posluzavniku je bilo 4 reda po 6 casa.I jedan Kanadjanin hoce da utvrdi da li ima tacno onoliko casa koliko bi trebalo da ih ima i pocinje da ih broji.Dodje nas covek i kaze mu da pomnozi broj redova sa brojem casa i da dobije tacan broj.Ovaj ga gleda sa divljenjem i kaze mu kako je pametan.Oni ne znaju nista bez digitrona.
 
N_ToNx:
Daleko od toga da smo najgluplji.U nasem skolstvu je problem u tome sto ucimo puno nepotrebnih stvari,npr. koliko ovaca ima na Novom Zelandu.Evo primer iz Kanade.Bila je neka zabava i na posluzavniku je bilo 4 reda po 6 casa.I jedan Kanadjanin hoce da utvrdi da li ima tacno onoliko casa koliko bi trebalo da ih ima i pocinje da ih broji.Dodje nas covek i kaze mu da pomnozi broj redova sa brojem casa i da dobije tacan broj.Ovaj ga gleda sa divljenjem i kaze mu kako je pametan.Oni ne znaju nista bez digitrona.


Pa nisu oni krivi sto im je takav sitem pa jos od drugog razreda koriste digitrone. Neki Kandjani su malo sporiji ali NE glupi...ali naravno se nikada po tome ne mogu uporediti sa Evropom i nama!! Mi jednostavno funkcijonisem i razmisljamo brze.....to cine nase skole u jugi...a ovde??....to je vec druga prica!
 
Kad_LupimLupim:
@winnetou

Slika i prilika dobrog deteta:
Ides u skolu, na sve casove, dodjes kuci ponovis sve sto beshe u skoli, spremis se za sutrasnje predmete i ides malo ranije u krevet, jer jel tako moras da se dobro odmoris, a i deca rastu jel!? Prvo skola pa onda sve ostalo, ako nema vremena za drugo, nista skola mora da se zavrsi. Tamo gde se nadje vremena to se popunjava dodatnim korisnim aktivnostima tipa strani jezici, klaviri, violine, gitare (mada ovo trece je malo opasno, predjes na elektricnu, stavis prvu mindjusu, pocnes da sviras u rock bendu i eto belaja) i sl.
Ma milina kako dobro dete... A, sto ce posle starost da te pita gde ti je bila mladost - nije strasno imas finu porodicu, dobro placen posao, mirno popdne da se odmiris posle istog i spokojnu noc. Pa sta covek da pozeli vise u zivotu.
Prva faza traje samo 12 godina, druga do kraja zivota. Nista strasno. :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol:

ja idem na te sve dopunske casove, zato sto volim. naravno da mi nije skola na prvom mestu! eeee, ima, mnoooogo stvari koje su mi vaznije.. ali sta cu, kad eto, nemam vremena za neke stvari koje su mi vaznije od skole, zbog skole.. recimo, citanje.. nemam vremena..
 
Hm, ocene? Nikad gore.

Završio sam sa dva keca, srpski i osnovi ekonomije. Za osnove se baš i ne sekiram jer je profesorka malo izgubljena a i ne ume da predaje, a srpski sam zeznuo zbog Gorskog Vijenca, 'e8o je on. Krivo mi je zbog srpskog jer je to ipak maternji jezik i baš je glupo imati iz toga keca... al šta sad, sledeći put ću biti pametniji pa se neće ponoviti.
 
Odlichna- ne znam koliko poshto nisam uzela knjizicu. Shto se tiche shkolstva kod nas- najbolje. Primeri:
1. Za JAtovu akademiju u Vrshcu. Dechko na 2. godini otishao u Ameriku na neke testove- znao je ono shto ovi uche na 4.
2. Devojka koja ide u osnovnu i momak koji ide u srednju shkolu (brat i sestra, znam ih) se sele u Francusku. Bili su dobri/vrlo dobri a u Francuskoj su bili prvaci okruga.
 

Back
Top