Sta mislite o Nudizmu-Naturizmu?

Ja sam jedno leto bila na Adi Bojani i uprkos tome sto mi golaci nisu smetali i sve bilo opusteno , ja sam bila u toplesu, a donji deo sam skidala samo u vodi (sto je to dobar osecaj :) ). Medjutim, tek kad sam otisla, pitala sam se sto, bre, ne skinu i donji deo, mislim, bezveze! :?
A sad opet da odem, opet ga ne bih skinula, garant! :?
 
hanibal77:
naturizam-super!mrzim garderobu!ali me nervira kad oni sto obilaze obalu brodicem posle kad prolaze pored nudistickih plaza vicu "eno su golaciiii" i svi bleje!

ahahah

e meni se udvarao nudista matoriji sa ade predlozio mi je da se skinem i da idemo negde da vodimo ljubav ali nisam otisla ponovo a cak i nije bio losh nekako strastven mozda bih se i opustila i osetila zhenu u sebi ali moguce da on tamo stalno ide pa ga obidjite...ja nisam mrzelo me od ovog kompjutera da se micem..ovi momci mladi nisu tkao strastveni bre stara garda doduse mozda nisu sa mnom
pa i ja bi se mozda ksinula da me ne gledaju tako en znam mozda i hocu kad se osvestim
 
jagodica:
e meni se udvarao nudista matoriji sa ade predlozio mi je da se skinem i da idemo negde da vodimo ljubav ali nisam otisla ponovo a cak i nije bio losh nekako strastven mozda bih se i opustila i osetila zhenu u sebi ali moguce da on tamo stalno ide pa ga obidjite...ja nisam mrzelo me od ovog kompjutera da se micem..ovi momci mladi nisu tkao strastveni bre stara garda doduse mozda nisu sa mnom
pa i ja bi se mozda ksinula da me ne gledaju tako en znam mozda i hocu kad se osvestim

pa zna$ i sama da bez starca nema udarca :)
 
NUDIZAM
NAČIN ŽIVOTA, SLOBODE, RAZUMEVANJA, PRIRODNOSTI, ŽIVLJENJA BEZ TERETA ODEĆE U SKALDU SA PRIRODNIM OKRUŽENJEM I LJUDSKOM PRIRODOM.

NUDIZAM je praksa života bez odece, potpuno nag u mešanom muško ženskom društvenom okruženju, pogotovo u kulturama gde to nije uobičajno. Nekada se praktikuje potajno na zabačenim mestima u zemljama gde je protivzakonito pojavljivanje u javnosti bez odeće, ali gde to nije slučaj nudizam se masovno praktikuje i upražnjava. Ljudi koji praktikuju nudizam se zovu NUDISTI. Tipične nudističke aktivnosti su sunčanje, plivanje i sportovi, mada mnogi nudisti vole da budu nagi-goli i dok rade. Nudisti vole da su nagi-goli kada god to dozvoljava temperatura i kada je to društveno prikladno uključujući i kada su sami.

NUDISTI nalaze da je život bez odece tj. golišav, ujedno i uživanje i opuštanje.
Nudisti veruju da se nagog ljudskog tela netreba stideti već da je ljudsko telo nešto sto bi svi trebali da cene.

Nudisti pored toga što su goli na pažama su nagi i kod kuće i obavljaju redovne kućne poslove goli. Česta misao nudiste je 'Uvek sam go cak i ispod odeće'.

Nudistički klubovi i udruženja su zapravo društveni klubovi za ljude istog shvatanja gde nudisti mogu lakše naći i upoznati druge nudiste i steći prijatelje koji su takođe poklonici slobode nudizma. Jedina razlika Nudističkog i nekog drugog društvenog kluba što je u nudističkom klubu odeća nepotrebna i zabranjena.

Nudisti ponekada one koji ne praktikuju nudizam zovu tekstilci.

Nudizam kao prirodno stanje čoveka je potvrdila i nauka. Zna se po arheoloskim nalazima da je vrsta Homo sapiens počela da nosi I upotrebljava odeču pre 70 000 godina +/- 42 000 godin, sto će reći da su ljudi bez odeće živeli više od 200 000 godna, tako da je prirodno stanje čoveka golo, nago, nudo tj NUDISTČKO.

NUDIZAM, iz latinskog Nudus – nag, go.
NUDIZAM: pokret koji promoviše kulturu nagog ljuskog tela.
Po uverenju svojih pristalica NUDIZAM oslobađa čoveka od predrasuda, licemerja i stida, te pomaže harmonijskom i zdravom razvoju, fizičkoj i mentalnoj higijeni, te upućuje na poštovanje prirodne lepote, razvija osećaj slobode, poštovanja, otvorenosti i jednakosti. NUDIZAM je način života slobode razumevanja I prirodnosti, življenja bez tereta odeće u skaldu sa prirodnim okruženjem i ljudskom prirodom.

II:
NUDIZAM: NATURIZAM života bez odeće kao socijalna praksa.

III:
NUDIZAM: praksa života bez odeće iz zdravstvenih razloga.

IV:
NUDIZAM: praktikovanje uobičajnih svakodnevnih socialnih aktivnost u nagosti-bez odeće.

V:
NUDISTA-NUDISTI: osoba-osobe koje praktikuju da žive normalnan život ali bez odeće.

IDEJE NUDIZMA-NATURIZMA
1- Nudizam oslobađajuci telo odece, oslobađa i um i duh.
2- Nudisti bukvalno nemaju sta da kriju i time nudizam pokreće iskrenost i otvorenost.
3- Nudizam otkirvajući ljudsko telo i time različite građe tela dopriniso toleranciji i prihvatanju svih ljudi bez obzira na izgled.
4- Nudizam doprinosi gubitku stida.
5- Nudizam podstiče pravilan sekusalni razvoj i uči razlici između nagosti tela I seksa, tj. uču da nagost tela nije seks već da je seks namera.
6- Nudisti su seksualno zrelili i moralno zdraviji od opšte populacije.
7- Nudizam vodi zdravom životu i oslobadjajudi nas od pritiska odeće odklanja stress.
8- Nudizam podstiče bolje fizičko zdravlje.
9- Nudizam podstiče višoj telesnoj higijeni.
10- Nudizam otkriva istinku prirodnu lepotu ljudskog tela.
11- Nudizam je društveno konstruktivna filozovija.
12- Nudizam, je po načeli, prema drugima i njihovim razlikama. A za uzvrat ožekuje isto.
13- Nudizam promoviše društvenu jednakost i budi osećaj bliskosti.
14- Nudizam podstiče opušteniju i prirodniju društvenu komunikaciju.
15- Nudizam je prirodan nacin življena u skladu sa ljudksom prirodom i prirodom uopšte.



Link Nudisticka Asocijacija Srbije : http://groups.yahoo.com/group/Naturizam/
 
Godinama sam sa mojim prvo dečkom,a zatim mužem i našim prijateljima odlazila na jedno ostrvo, slabo naseljeno, sa divnim prirodnim, peščanim plažama i tu je od našeg društva ko god je hteo bio nag. Nema lepšeg osećaja nego u netaknutoj prirodi, kraj mora, naravno leti, biti golišav sunčati se, plivati, roniti...Stvarno je neuporedivo bolje biti nag, nego u kupaćem kostimu. Nudizam smatram krajnje ličnim izborom u datom trenutku i nikad se ne bih učlanila ni u kakvo nudističko udruženje. Jedan deo beogradske Ade je namenjen nudistima, međutim na tom i nekim sličnim zvaničnim nudističkim plažama, nije mi nikakvo zadovoljsvo da se skinem. 8-)
 
nudizam je super...da sam u hamburgu verovatno bi se skinuo i hodao go

OOOOO O O O TAKO BI RADOOOO HOOODAOOOO GOOOO

mislim to je ono shto smo pre par iljada godina i bili samo smo zaboravili syebali nas totalno...sad prodaju golotinju na internetu a to je skorije bilo normalno...hehe u kakvom mi svetu zhivimo do yaya...
 

Back
Top