Мистерије ударца

Или један сложенији пример. Мање баналан.
Срби и Јевреји су примили много удараца кроз историју, Јевреји мало више него ми, и зато смо најпаметнији народи. Ретко који народ има толико памети по глави становника.

Или, узмимо Теслу.
Доживео ударац. Погинуо му старији брат.
Родитељи кривили њега за смрт брата.
И усред свог тог бола - Тесла доживљава просветљење.

Без ударца - нема просветљења.:rtfm:
 
просветљење типа "није добро ударати лактом о ормар или коленом о астал" :roll: или просветљење типа "небо се отвара, анђели силазе, комшија Жика ми је мазнуо шунку с' тавана"
 
Pre bih rekao da je potrebno odricanje nego udaranje.To je krst,odreknes se jednog a dobijes drugo.Kroz istoriju malo je bilo ovakvih poput Tesle koji su ceo zivot posvetili spoznaji,a mnogo onih kojih su ih ismejavali.

Za takve se sprema udarac.Potop Atlantidjana je primer iz proslosti kada su sami sebi naneli smrtnu ranu.
 
Или један сложенији пример. Мање баналан.
Срби и Јевреји су примили много удараца кроз историју, Јевреји мало више него ми, и зато смо најпаметнији народи. Ретко који народ има толико памети по глави становника.

Или, узмимо Теслу.
Доживео ударац. Погинуо му старији брат.

Родитељи кривили њега за смрт брата.
И усред свог тог бола - Тесла доживљава просветљење.

Без ударца - нема просветљења.:rtfm:


Kako to? Nisam čula za to?
 
Kako to? Nisam čula za to?

Misli verovatno na razne zivotne situacije i ceo zivotni put u kojima osoba mora podneti neka mucenja i odricanja da bi dosla do svetla.

Moze reci sa stanovista astrologije da je ovo stvarno ovako trebalo predhodnih nekoliko hiljada godina dok je precesija ili odredjeni kosmiscki ciklus prolazio kroz sazvezdje riba,ali sada kad se uslo u sazvezdje vodolije to je mnogo lakse i brze i netrazi se odlazak u pecine,udaljena ostrva itd.

Naravno,potrebno je raditi na necemu ma sta to bilo a rezultati su mnogo efektniji posto je vodolija jedini ljudski znak i simbol slobode i sada pa u narednih nekoliko hiljada godina sve je podredjeno coveku i oko njega se vrti,dok je pre bilo podredjeno ribi ili 12-om polju koji je simbol daljine,dubokog mora,izdaje,mistike i nedostupnosti normalnom ljudskom poimanju.

Da bi tada covek mogao nesto saznati morao se na duze povlaciti i primati raznorazne tragedije i nositi na ledjima silne grehove ,dok se sada daje sve kroz igru,muvanje i pevanje ili kroz simbol neozbiljne vodolije,ali one vodolije koja vidi ljubav u sebi kao i drugima i koja istu podjednako daje i prima.

I ju ! :D
 
Poslednja izmena:
Kako to? Nisam čula za to?

Teslin stariji brat Dane je poginuo kad je Nikola bio mali.. Postoje dve verzije o njegovoj smrti, po jednoj ga je usmrtio njiegov konj, a po drugoj je pao sa merdevina, koje je Tesla držao ili tako nešto.. Dane je bio smatran izuzetno talentovanim i sposobnim dečkom i od njega su svi puno očekivali, a Nikola je teško podneo njegovu smrt, i dugo posle toga je imao halucinacije i košmare o bratovljevoj smrti, krivio je sebe i teško se borio sa tim..
 
Или један сложенији пример. Мање баналан.
Срби и Јевреји су примили много удараца кроз историју, Јевреји мало више него ми, и зато смо најпаметнији народи. Ретко који народ има толико памети по глави становника.

Или, узмимо Теслу.
Доживео ударац. Погинуо му старији брат.
Родитељи кривили њега за смрт брата.
И усред свог тог бола - Тесла доживљава просветљење.

Без ударца - нема просветљења.:rtfm:

Јевреји су сваки ударац који су примили скупо наплатили, а срби?
Тако да није баш све у примању удараца, има ту нешто друго.
Шта, то ме баш копка. Шта ви мислите?
 
:confused:
Да је постављач остао на првој реченици, још и куку леле.
Али повезати ударац у лакат(нервни сплет) са душевним болом...
Па још читавих народа.
И онда поређење са Исуссовим мукама.
:(
Тужно, и неспретно покушано да се мало зафркава човјек.
Идеја је ОК, али алатке и нису баш.
Мајсторе, боље научи који виц, јер ово није смијешно.
:mrgreen:
 
Ja sam do mojih spoznaja dolazio u situacijama kad sam bio u životnoj opasnosti.

Bilo je toga u nekoliko navrata.

Sećam se samo da sam svojom voljom odabrao da zaboravim sve čega sam u tim prilikama postajao kristalno svestan i vratim se u stanje navodne normalnosti.

Bez muke nema nauke.

Halucinacije i košmari nisu za podcenjivanje.
 
Ja sam do mojih spoznaja dolazio u situacijama kad sam bio u životnoj opasnosti.

Bilo je toga u nekoliko navrata.

Sećam se samo da sam svojom voljom odabrao da zaboravim sve čega sam u tim prilikama postajao kristalno svestan i vratim se u stanje navodne normalnosti.

Bez muke nema nauke.

Halucinacije i košmari nisu za podcenjivanje.

Šteta što te dve vrste svesti ne mogu ići zajedno.
Jasno mi je o čemu pričaš.
 
Да ли сте се неки пут случајно ударили (лактом о ормар, или коленом о астал) и том приликом од снажног физичког бола доживели просветљење?

U pitanju je gubitak elektriciteta kada se na primer nogom dodiruje tepih pa se nakon toga rukom uhvati za kvaku i oseti se prolazak struje.Stvar je povezana sa elektromagnetnom silom i konverzija koju ona pravi prilikom delovanja.

Sto se tice "slucajnog" udaranja samoga sebe u ruku,vrat ili glavu u pitanju je isplivanje na povrsinu mazohisticke crte kada osoba zeli sebe da kazni zbog svog nekog propusta u toku dana.Posto je nanosenje povrede sopstvenom telu slabog intenziteta i kratkotrajno u pitanju je neka sitnija greska ili postupak.
 
Јевреји су сваки ударац који су примили скупо наплатили, а срби?
Тако да није баш све у примању удараца, има ту нешто друго.
Шта, то ме баш копка. Шта ви мислите?
Mislis materijalno naplatili?
Izgleda da tu ima nesto. Ja sam krenula "da trazim odgovore" kad mi je muz mlad umro. Ne, nisam se prosvetlila, ali drugacije razmisljam i radim mnoge stvari, nego sto bi radila da je on ziv u to sam sigurna.
 
kada nesto ne znam a treba da znam kada cale pita ili zada da uradim on mene jednim udarcem otvorenim dlanom po glavi podseti i ja se odmah setim i zadatak izvrsim najbolje. pokusajte i vi kada neceg morate da se setite a ne mozete najbolje tako da zamolite osobu koja vam je blizu da vas sljapi po glavi srednjom jakocom.
 

Back
Top