ASPEKTI SUNCA

Biljica2341973

Početnik
Poruka
7
Sucevi aspekti sa drugim planetama su veoma bitni,jer sunce predstavlja izvor zivota.Ono je nasa svest,ego,zdrav razum i glavni nosilac zivota.Njegov odnos sa drugim planetama ce nam puno reci o karakteru,zdravlju,temperamentu,vitalnosti,snazi,uspehu,odnosu sa ocem,sa drugim autoritetima.U zenskom horoskopu ce opisati muza kao i odnos sa njim...Dobri aspekti ce sigurno dati dobru odskocnu dasku u zivotu.Pre svega vitalnost i zdravlje ce biti jaki a osoba ce imati dosta samopouzdanja.Losi aspekti ukazace na probleme na onim segmentima zivota koje sam vec navela a to su zdravlje,snaga,vitalnost,odnos sa ocem ,muzem,dostizanje karijere,samopouzdanje,optimizam idr.
 
DOBRI ASPEKTI, Trigon,sekstil, izmedju sunca i saturna,nece uvek doneti benefican uticaj jer su u potpunosti suprotne prirode.Ipak u nekim segmentima zivota mogu doneti dosta povoljnosti.Dobri aspekti izmedju ove dve planete ce srusiti ili ce ga umanjiti ako se jedna od njih ,narocito saturn nadje u losem dostojanstvu,kuci, ili ako je napadnut od drugih malefika.
 
A Sunce u konjukciji sa Saturnom? I jos jedno pitanje,mozda glupo,ali ako sunce moze da spali npr.veneru,sta se desava sa saturnom?jel i njega spaljuje ili saturn ipak jace deluje na sunce?
 
Rekla ti je Biljica,sunce je benefik a ovaj malefik,dve razlicite prirode.Bolje je da su udaljeni jedan od drugog,kada je u pitanju povoljan aspekt,najbolje trigon.

Saturn ne moze biti spaljen,ako su u konjukciji to ce vise ispoljavati i dejstvo i prirodu jednog i drugog,sto je manji orbis jace je dejstvo.
 
Rekla ti je Biljica,sunce je benefik a ovaj malefik,dve razlicite prirode.Bolje je da su udaljeni jedan od drugog,kada je u pitanju povoljan aspekt,najbolje trigon.

Saturn ne moze biti spaljen,ako su u konjukciji to ce vise ispoljavati i dejstvo i prirodu jednog i drugog,sto je manji orbis jace je dejstvo.

Orbis je minimalan Sunce 29 a Saturn 00..sta oni daju zajedno?
 
Recimo tamo gde je polozeno sunce i ono sto daje coveku osoba nece moci dobiti odmah vec dosta kasnije,zbog saturna koji je tezak i spor pa lisava coveka svih prepreka i zabrana koji spadaju pod njegovu upravu.Dosta,dosta kasnije,nekad cak i kada prodje aspekt ako se recimo u pitanju solarni horoskop.

Ali isto tako,i sunce koje je svetlo osvetljava osobine saturna i ono sto on daje,pod uslovom da osoba da njemu jer saturn je taj koji trazi.Ako se ovo ispostuje osoba ce sigurno uspeti ma na koji segment zivota se odnosi ova konjukcija.
 
Meni je Sunce u sextilu s Jupiterem , najvise volim ovaj aspekt :) , dao mi optimizma i najboljeg oca na svjetu :),,,sunce trigon zenit,

I sve bi bilo super ..da nije sunce spalilo merkura ..konjukcija sunce merkur, od dva stepena razlike....

Zna neko sta znaci spaljeni Merkur? problemi s komunikacijom???

Imam merkur sextil jupiter, merkur sextil zenit ....bi to pomoglo malo?
 
Poslednja izmena:
Zna neko sta znaci spaljeni Merkur? problemi s komunikacijom???

Znaci da mu je oslabljeno delovanje zbog kolicine svetlosti koju reflektuje Sunce,ne znaci da je lose.Isto tako ako osoba ima dobre aspekte ne mora znaciti da ce biti dobro na tom segmentu gde se nalaze vec da se tu daje osobi sa manje truda i rada.

Znam dosta horoskopa gde se planeta blagostanja Jupiter nalazila u dobrim aspektima,dolazila u sekstile i trigone sa svetlima pa su se osobe zalile na jako los period kroz koji prolaze.Zato sto nisu ulagale ranije pa nisu mogli ni da ubiraju plodove.
 
o tom elementu 'sagorevanja' sam tek skoro čula... znam za veneru i sunce, ali što se tiče malefika, logičnije je da loš uticaj malefika upija benefik... teško da će biti obrnuto i da će svetlo ublažiti hladnoću saturna.
 
o tom elementu 'sagorevanja' sam tek skoro čula... znam za veneru i sunce, ali što se tiče malefika, logičnije je da loš uticaj malefika upija benefik... teško da će biti obrnuto i da će svetlo ublažiti hladnoću saturna.

Boze citam ove tvoje odgovore i ne verujem.:roll:
Po tebi ispada da saturnovsku hladnocu ne moze nista da ublazi. Znaci sve osobe koje imaju jak saturn u horoskopu ispadaju nepopravljivi frizideri...
Evo ja imam taj prokleti saturn jak u natalnoj, ali mi ga "greje" sunce u 10 u strelcu...
 
Boze citam ove tvoje odgovore i ne verujem.:roll:
Po tebi ispada da saturnovsku hladnocu ne moze nista da ublazi. Znaci sve osobe koje imaju jak saturn u horoskopu ispadaju nepopravljivi frizideri...
Evo ja imam taj prokleti saturn jak u natalnoj, ali mi ga "greje" sunce u 10 u strelcu...

gde sam to rekla?
benefik poprima loš uticaj od malefika. jači nego u što bi to bilo u suprotnom smeru.
 
Sunce jeste benefik, ali je u konjunkcijama malefik.
Elem, planeta koja uđe u sunčev orbis postaje nevidljiva zbog jakog sjaja koji Sunce emituje. Za tu planetu se kaže da je pod sunčevim zracima i to važi za sve planete koje su Suncu bliže od 15 stepeni. Planete koje su Suncu bliže od 8 stepeni postaju spaljene zbog orgomne toplote koju Sunce emituje. Planeta koja je od Sunda udaljena manje od 16' nalazi se u kazimiju, odnosno srcu Sunca.
Planeta u kazimiju je zaštićena, pročišćava se i smatra se pozitivnom.
Planeta pod sunčevim zracima ima veoma slab uticaj (skoro nikakav).
Spaljena planeta ne može da čini ni dobro ni loše, mada svaka planeta ima neku svoju posledicu spaljenosti. Spaljene planete faktički ne postoje i one u horoskopu ne rade ništa. Nit mogu da prime aspekt, nit mogu da imaju signifikaciju nad nečim, nit mogu da proizvedu događaj.
 
Ja imam mnogo pitanja, posto u sustini nemam pojma...:lol:
Pa da pocnem. Sta je to benefik, a sta malefik?

" Planete koje su Suncu bliže od 8 stepeni postaju spaljene zbog orgomne toplote koju Sunce emituje" - meni je u karti uran na oko 5 stepeni od Sunca u strelcu, a uran mi je u skorpiji? Kako to da protumacim? Da li sunce spaljuje uran?

Sta je planeta u kazmiju?
 
Poslednja izmena:

Back
Top