J... lud zbunjenog

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Ovako izgledaju nase rasprave o politici, poslu i svemu ostalom. Mi se bavimo iskljucivo glupostima tipa ko je od koga nastao, i ko je stariji. Umesto pitanja "Ko je stariji, kokoska ili jaje" mi smo napravili pitanje "Ko je stariji, amebe, hrvati, bosnjaci, crnogorci ili srbi". Imena naroda pisem malim slovom zato sto smo narod pretvorili u vrstu...
Trenutno sam van Srbije... Ljudi, kad bi samo znali sta nas sve obilazi! Dodje mi da placem. Al onda vidim teme kojima se bavimo, pa shvatim da je nama mozda i ovako lepo.
Ne znam da li Vas uopste pogadja ali nekoliko izuzetno znacajnih institucionalnih fondova koji se osnivaju za ulaganje u CEE nas zaobilaze u sirokom luku. Debile ce tek pogoditi kad cuju da nisu zaobisli Hrvate, Bugare etc...
Zao mi je sto je Vama bitnija neka budalastina oko koje se ovde pljujete nego stvari koje treba da omoguce Srbiji da prezivi 2007-09.
 
Sta ti je covece, pa zar sada kada smo pregrmeli najgore da dozvolimo "zapadnim zlocincima" da nas "kupe nekim tricavim milionima eura"? Zar se nismo jos davno opredelili za "carstvo nebesko"? Zar "najstariji narod" da prima pomoc od Bilo Koga? Mi da prihatamo standarde a doke se "na srpskom dvoru jelo viljuskom, Nemac je gutao rukama, usta ga ...". Mi da izrucujemo nase "heroje" a tamo mi se neki Mongolci setaju bez imalo stida i srama? Zar treba da poverujemo u parolu "bogat pojedinac - bogata nacija"? Bogatstvo se bre meri crkvama, teritorijama, brojem ubijenih nevernika, pricama o nebeskom narodu...

P.S. Za one koji nisu shvatili - bio sam sarkastican :wink:
 
Ovo je makroekonomija, koja je najbliza politici (ne politikanstvu) - Nas GDP treba da raste 4% godisnje (4.6% u 2005) do 2010, da bi se mi klizeci dupetom po ziletima provukli 2007-09. Dodatni uslovi su: smanjenje javne potrosnje (sto je gotovo nemoguce), realan rast plata od 2-3%, restruktuiranje javnih preduzeca koja nas zaklase, RAST STRANIH INVESTICIJA itd...
Da li Vam ovo zvusi realno? Meni ne, a prema ovako optimistickom pristupu rate za vracanje dugova su oko 26% izvoza. Inace se smatra da je 25% granica odrzivosti(niko nije uspeo da izgura)...

Znam da se ne radi o nebeskim stvarima kojima najvise volimo da se bavimo. Ovo je samo glupavo i nebitno pitanje. Kako mislite da prezivimo?
 
Verovatno ovde ima onih koji rade u javnom sektoru (PTT, NIS...), odnosno na teretu su budzeta (penzije, prosveta, vojska...). Mogu da ih obradujem da ce im plate rasti 2-3% REALNO godisnje. Znaci ako ste sada nastavnik imate 200E platu 2010 ce Vam plata niti maksimalno za 20% realno veca, znaci 240E (ne racunajuci povecanje zbog godina radnog staza). I ovo je OPTIMISTICKA prognoza. Plasim se da ljudi ovde nisu svesni da zapad, ako to hoce, moze da nas za 6 meseci otera u bankrot ili novu hiperinflaciju. Ako samo ne bude hteo da nam dalje pomaze, bez ikakvog kaznjavanja, od sredine 2006 inflacija je neminovna, a ako ne bude hteo da nam 2007 reprogramira dug prvo inflacija a onda i bankrot su neminovni (Argetinski scenario).
Ljudi OVO je politika. Politika se ne vodi na nebu ni sa imaginarnim stvarima. Politika je da MMF prihvati da nam je procenjeni rast GDP-a 2004 godine 7.5% a ne 7% (verovatno je 7.1%) i da na osnovu toga skrojimo budzet za 2005. A to nam vise znaci od mnogo velikih fraza. Voleo bi da to shvatite.
 
Verovatno ovde ima onih koji rade u javnom sektoru (PTT, NIS...), odnosno na teretu su budzeta (penzije, prosveta, vojska...). Mogu da ih obradujem da ce im plate rasti 2-3% REALNO godisnje. Znaci ako ste sada nastavnik imate 200E platu 2010 ce Vam plata niti maksimalno za 20% realno veca, znaci 240E (ne racunajuci povecanje zbog godina radnog staza). I ovo je OPTIMISTICKA prognoza. Plasim se da ljudi ovde nisu svesni da zapad, ako to hoce, moze da nas za 6 meseci otera u bankrot ili novu hiperinflaciju. Ako samo ne bude hteo da nam dalje pomaze, bez ikakvog kaznjavanja, od sredine 2006 inflacija je neminovna, a ako ne bude hteo da nam 2007 reprogramira dug prvo inflacija a onda i bankrot su neminovni (Argetinski scenario).
Ljudi OVO je politika. Politika se ne vodi na nebu ni sa imaginarnim stvarima. Politika je da MMF prihvati da nam je procenjeni rast GDP-a 2004 godine 7.5% a ne 7% (verovatno je 7.1%) i da na osnovu toga skrojimo budzet za 2005. A to nam vise znaci od mnogo velikih fraza. Voleo bi da to shvatite.

Evo već smo u 2011-oj.

Ovde nam je lepo, svaki dan se kupamo u bazenu, skačemo ... A kad smo posebno dobri, onda nam natoče i vodu. :lol:

Por-srpska, pro-evropska vlast nas dovede do propasti. Evropski prijatelji čeznu za nama i hoće što pre 2856-e da uđemo u njihovu zajednicu.
 

Back
Top