Kako postati kriminalisticki inspektor?

SeriousGenius

Zainteresovan član
Poruka
186
Čuo sam za kriminalisticko-policijsku akademiju,za koju nemam nikakav vid veze,i nakon završetka te akademije posao ti nije zagarantovan(kako sam ja čuo) za razliku od vojne akademije... Takodje sam čuo da postoji neki centar za osnovnu policijsku obuku u sremskoj kamenici koji traje godinu dana,ali i to kad završiš opet moraš vanredno da završavaš neki fax kako bi napredovao do inspektora(opet kako sam ja čuo).. znači sve je to neprovereno i interesuje me detaljan postupak kako sa završenom srednjom školom postati inspektor?
Ako neko zna,iskusio je to,ili zna nekog ko jeste,neka se javi...
HVALA
 
Sa zavrsenom srednjom skolom mislim da ne mozes.Najbitnija ti je veza. Veza je potrebna ako upisuje policijsku akademiju i veza kad budes trazio posao,a postoji i druga solucija veza ti naravno ne treba da zavrsis pravni fakultet i kad zavrsis pravni pokusas da postanes inspektor ali kad budes trazio posao trebace ti takodje veza. Ima od nedavno specijalizacija na pravnom fakultetu "terorizam i organizovani kriminal". Mozes da zavrsis i fasper-prevencija i poremecaj ponasanja smer. Jedan decko se raspitivao kako da se zaposli kao inspektor on je bio zavrsio visu poslovnu i trebao je da krene na taj copo u Kamenicu. Mozda je bolje da zavrsis makar visu poslovnu ona je najlaksa skola i zavrsis taj copo i nadjes vezu i zaposlis se kao inspektor za privredni kriminal.
 
Sa zavrsenom srednjom skolom mislim da ne mozes.Najbitnija ti je veza. Veza je potrebna ako upisuje policijsku akademiju i veza kad budes trazio posao,a postoji i druga solucija veza ti naravno ne treba da zavrsis pravni fakultet i kad zavrsis pravni pokusas da postanes inspektor ali kad budes trazio posao trebace ti takodje veza. Ima od nedavno specijalizacija na pravnom fakultetu "terorizam i organizovani kriminal". Mozes da zavrsis i fasper-prevencija i poremecaj ponasanja smer. Jedan decko se raspitivao kako da se zaposli kao inspektor on je bio zavrsio visu poslovnu i trebao je da krene na taj copo u Kamenicu. Mozda je bolje da zavrsis makar visu poslovnu ona je najlaksa skola i zavrsis taj copo i nadjes vezu i zaposlis se kao inspektor za privredni kriminal.
Pazi gornja granica za upis na Kpa u zemunu je 21.godina,sto znaci da ne moze posle Vise poslovne da upise nju kad hoce osim ako ne zavrsi istu u roku.Takodje preterujes u vezi veze na Kpa,jer ako uradis dobro prijemni ulazis sigurno,tesko na budzet ali na samofin.sigurni.Konkurencija jeste zestoka ali tako je. Moj drug je zavrsio srednju skolu u Kamenici za policajca i sad ide na Pravni fakultet,to je najbolji nacin za rukovodece poslove u MUP-u ali i najtezi.
 
Decko, da li stvarno nemas ambiciju i dovoljnu motivaciju da upises fakultet bez veze? Zabrinjavajuce! Sto se tice skole - mislim da ne mozes biti inspektor sa srednjom. Postoji opcija - Visa kriminalisticka skola ili Pravni fakultet - odsek Kriminalistika. Pokusaj da upises nesto od to dvoje. Srecno!
 
Заврши факс који ће ти омогућити већи избор у животу. Нпр. правни, психологију или "диф", плус би било добро да се бавиш неком борилачком вештином.
Немој ни у лудилу нешто уско везано за државну управу; крим-пол академију или фак безбедности. Ем си везан за државу, ем ти нико не гарантује посао.
Знам из прве руке, од пензионисаног професора КПА.
 

Back
Top