Request too large i prebacivanje sa kompjutera???
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Request too large i prebacivanje sa kompjutera???

Primećen član nidzesi (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Request too large i prebacivanje sa kompjutera???

1. Imam Siemens S55 i kada odem na neki link(ne na svaki)na wap-u javlja mi request too large, sto sigurno znaci da je fajl koji zelim da preuzmem preveliki!!! Ja znam da je fajl veliki 111KB, i da u memoriji imam prazno 225KB ali nikako ne mogu da preuzmem fajl!!! Da li postoji nacin da se taj fajl preuzme???

2. Mogu li nekako da prebacim sa kompjutera na mobilni neke fajlove? Da napomenem da nemam ni bluetooth ni infraRed(Mislim, nemam na kompjuteru, ali imam na telefonu)! Probao sam e-mailom ali mi na telefonu ne cita da ima neki attachment a sa interneta ne mogu da posaljem MMS!!

Pozdrav!

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Nije problem u veličini raspoložive memorije, već u veličini input bafera na telefonu. Drugim rečima, ne možeš da download-uješ velike fajlove. To se i meni par puta dešavalo, ali zaista ne znam koliki je limit.

A što se drugog pitanja tiče, moraćeš da kupiš ili IR adapter za PC, ili BT ili data kabl. Nema ti druge.

Preporučujem BT, ne samo zbog telefona, već zato što mi se čini da vreme BT konekcije dolazi. Već se koristi za štampače, tastaturu, miša ... Zatrebaće za još ponešto, sigurno.

Aktivan član nid (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Ako ti treba IrDA imam ga ja i prodajem ga za 1500din.
    IrDA je nov u kutiji, produznim kablom, originalnim cd-om!
    0642184801
    nid@beotel.yu

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Podrazumevano

Za prebacivanje bilo kakvih podataka sa kompjutera na mobilni data kabl je najbolje resenje. Kosta od 1000-1600 u zavisnosti gde ga kupis. :wink:

Aktivan član nid (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Dovla ne bih se sa tobom bas slozio. Po meni najbolje resenje BlueTooth zato sto nemas nikakve kablove i mozes da saljes i primas podatke i ako si udaljen od kompa ili drugog telefona 20m (u zavisnosti od fizickih smetnji)!
    Radi nesto sporije ali se to primecuje samo kad se salju ili primaju neki veci fajlovi.

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    211

Podrazumevano

Ja sam rekao sta je najprakticnije. BlueTooth je dosta skuplji od data kabla a za nase potrebe dovoljan je i kablic od pola metra. Realno ko ce da prebacuje podatke sa 20m. Naravno da postoje ljudi kojima to treba ali mislim da je za ove nase sitne potrebe BlueTooth skup i da se vise isplati uzeti data kabl. Definitivno se slazem s tobom da je BLueTooth bolji i da sva savremena tehnologija ide u pravcu bezicnog prenosa podataka ali je to jos uvek skupo za nekoga ko prebacuje par slicica ili melodija. Pozdrav! :wink:

petar_p
    Guest

Podrazumevano

Ovaj gore prodaje kabliće za 1500 din. a bluetooth imaš već od 1300 dinara po računarskim prodavnicama :wink:

Slične teme

1. UPOTREBA KOMPJUTERA.....................
    Autor shaddow u forumu Arhiva
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.11.2006., 23:41
  2. Unable to process request at this time -- error 999
    Autor karlo u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.09.2004., 20:11
  3. Dva kompjutera
    Autor Emilijan12 u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 22.09.2004., 01:08
  4. gASENJE kOMPJUTERA