dizajnerska
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: dizajnerska

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano dizajnerska

Hocu da upisem dizajnersku skolu.Da li je obavezno polaganje iz srpskog i matematike za prijemni?U dizajnerskoj nije ali ne znam da li ovako opste mora u osnovnoj.Skolovanje je cetvorogodisnje.Hvala

Aktivan član kalliope (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

posto se moj drug sprema za dizajnersku otprilike mi je poznato dosta toga.
    polaze se prijemni na kome se vaja, slika, itd. dakle moras da posedujes odredjena znanja.
    prijemni iz srpskog i mat. ne moras da polazes.
    e, sad, i ako polozis prijemni (za talenat) mogu da te odbiju ako imas malo bodova iz osnovne, tj. ako je neko ko je prosao prijemni imao vise bodova iz osnovne skole od tebe.
    onda bez prijemnog ne mozes da upises vecinu skola. tako da bolje da polazes prijemni, a posle, ako te prime za diz. upisi se, ako ne-izaberi neku drugu skolu prema rezultatima sa prij.
    prijemni se radi nekih mesec dana ranije od 'klasicnog', tako da imas slabo vremena da ga spremis ako se upises u diz. pa krenes naknadno da vezbas-najbolje se uporedo spremaj za oba.

Guest

Podrazumevano

Prosle godine se prijemni za dizajnersku polagao pocetkom juna,recimo 4.,5. i 6. (crtanje,slikanje i vajarstvo) rezultati su bili 8.06.,a upis 10.06.
    Kvalifikacioni ispit za gimnazije se polagao 22. i 23. juna tako da su oni koji nisu uspeli da budu primljeni u dizajnersku mogli da ga polazu...
    Jedino je malo teze spremiti se za kvalifikacioni za dve nedelje,tako da se mozda najbolje spremiti se za obe varijante...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Hvala vam puno sto ste mi se javili.Da li su sanse vece ako je neko vec osvajao neke nagrade.Ja sam imala samostalnu izlozbu{vajarstvo},a osvojila sam prvu nagradu likovnih umetnika na 39 oktobarskom salonu.A tu su i nagrade na Delisu nekoliko puta prvo mesto,tako da se ne plasim prijemnog koji treba da polazem u dizajnerskoj.Problem mi je prijemni iz matematike pa bi to da izbegnem.I znate li koji se predmeti iz osnovne boduju?Pozdrav.

Zoe88
    Guest

Podrazumevano

Prosle godine su se dobijali dodatni bodovi za osvojeno jedno od prva tri mesta na medjunarodnim, saveznim, republickim tekmicenjima u OSMOM razredu (znaci samo osmi) pa kaze - u organizaciji "Udruzenja likovnih pedagoga"...Broj bodova se krece od maksimalnih 20 do min.1 ali nije bas najjasnije sta su oni tacno spremni da vrednuju, mislim da je najbolje da se za to tacno raspitas u samoj skoli...(samostalne izlozbe se ne pominju)

BTW,ja sam danas isla do prosvetnog pregleda da kupim zbirke iz metematike i srpskoh i nadala sam se da su izasli i informator i konkurs ( u kojem sve lepo pise),ali nisu...Kada ce - ne zna se..."tamo negde krajem maja" - rece zena (i ostade ziva
    Ne bi bilo lose da ovde ostavljamo poruke - ko sta novo sazna i ubuduce...

Zoe88
    Guest

Podrazumevano

Ups...nisam bila videla da si pitala koji se predmeti iz osnovne boduju...
    U proslogodisnjem konkursu pise da se boduje uspeh (a ne pojedinacni predmeti) koji se mnozi sa 4...
    Recimo 4,08 x 4 = 16,32 i tako za 6.,7. i 8.razred.
    Maksimalni broj bodova po razredu je naravno 20,znaci ukupno za uspeh je moguce imati najvise 60 bodova.Na to se dodaju bodovi sa prijemnog - max.300 (po 100 za crtanje,slikanje i vajanje)...I to bi bilo to - ne verujem da ce se tu ista menjati ove godine.
    Koji bi ti smer zelela da upises?

Zainteresovan član Eternitty (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: dizajnerska

Ljudovi ja znam swashta o dizajnerskoj, paniram da je upishem, pitajte me

Početnik
    Učlanjen
    17.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: dizajnerska

Evo ja da pitam u ime svoje cerke:zanima me gde da se sprema za prijemni,koliko ranije treba poceti?Cula sam za razne slikare,skole,misljenja su naravno podedeljena,ali definitvino datreba vezbati,vezbati...Ona zeli da upise Skolu za dizajn,nece Tehno art.Pozdrav

Slične teme

1. Srednja dizajnerska skola
    Autor prijateljica u forumu Škole
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.12.2011., 18:26
  2. Visa dizajnerska skola
    Autor ! u forumu Visoke škole
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.10.2009., 20:36
  3. Visa dizajnerska
    Autor lampica jeja u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 1