Iritabilni kolon, eozinofilni kolitis

Колико ће трајатаи иритабилни колон много зависи од узрока настанка.
Ако је у питању нервоза (што најчешће и јесте) пролази чим се нервоза супримира.:)

Еозинофилни колитис у својој основи мора имати неку алергију јер је еозинофилија увек узрокована алергенима. Еозинофили као фракција леукоцита расту кад нас неки алерген иритира. Јесу ли ти урадили кожне пробе?
 
То јесте симптом иритабилног колона.
Али ако се настави, иди код гастроентеролога.

Постављена ти је дијагноза еозинофилног колитиса и нису те тестирали на алергене?
 
I ja imam iritabilni kolon i evo malo cu ti više napisati o tome.
1. i najvaznije to nije ništa strašno!!!!! Nećeš kod Sv Petra pre vremena zbog toga!!! Opusti se!

Iritabilni kolon to su takozvana nervozna creva, javlja se kod emotivno osetljivih osoba. Najčešće se javlja prilikom nervoze, panike straha, kada nema ovih uzročnika on se smiri.

Što se tiče lečenja, poradi na sebi, gledaj da izbacis okidače koliko je moguće, kad dobijes dijareje ili tegobe probiotik, i eventualno nešto za smirenje, ali to najbolje vidi sa svojim lekarom

Pozdrav!

P.S. zapamti nije ti ništa!
 
Evo danas problem.nisam bila nervozna i pocnem se preznojavati.pocne me stomak boleti onda ide dijareja i tako.pa sam pocela piti Rudakol i bromazepam i onaj Sweden biter.jao ja ne znam kako vise sebi da pomognem.Radila sam kolonoskopiju i gastroskopiju.prosle godine pila antidepresiv sest meseci.ma ne znam.Da li ipak neko zna kako mogu sebi pomoci imali izlaza iz svega?
 
Evo danas problem.nisam bila nervozna i pocnem se preznojavati.pocne me stomak boleti onda ide dijareja i tako.pa sam pocela piti Rudakol i bromazepam i onaj Sweden biter.jao ja ne znam kako vise sebi da pomognem.Radila sam kolonoskopiju i gastroskopiju.prosle godine pila antidepresiv sest meseci.ma ne znam.Da li ipak neko zna kako mogu sebi pomoci imali izlaza iz svega?

Немој да престајеш с терапијом док не попијеш целу кутију рудакола. ;)
Међутим, код иритабилног колона је углавном нешто у позадини, нешто на психичкој бази.
Теби треба, уствари, добар психотерапеут. :) И не само теби, него сваком са овом врстом тегоба.
 
Nastavi da pijes lekove. Smatra se da iritabilni kolon se cesce javlja kod osoba izlozenih stresu, cesci je u gradskim nego u seoskim sredinama sto se povezuje sa nacinom zivota. Moje misljenje je da stres ima uticaj (sto sam na sebi osetio) ali i u periodu kada nema stresa simptomi mogu postojati sto znaci da postoje i drugi faktori koji jos uvek nisu dovoljno jasni. U sustini radi se o funkcionalnom poremecaju koji se javlja u 2 oblika: spasticni i dijaroicni oblik. Kod spasticnog oblika je usporeno kretanje stolice, praceno grcevima i bolovima, dok je kod drugog ubrzano. Same vlaknast materije sprecavaju (ili umanjuju) stvrdnjavanje stolice pri cemu olaksavaju kretanje sadrzaja kroz kolon, bubrenjem podsticu peristalticne kretnje a i upijaju visak tecnosti tako da su pogodne kod oba oblika ovog oboljenja. Cilj terapije je olaksati i podstaci normalnu funkciju kolona kako bi se tegobe svele na minimum
 
e ovako narode, ja sam nov na forumu i stvar je sledeca
Star sam 42 godine, visok 176 cm i tezak 81 kg. Od stomaka patim od 2000 godine do danas ( 09.12.2017.)
Sve simptome irit kolona imam, ali!
2014 godine mi se javio ileus???
Nisam operisan, razresili su to nz sondom. Od tada traje moj pravi pakao u traganju za uzrokom
Kolonoskopija ( divertikulitis), gastroskopija ( nista), enterografija tankog creva( nista) mr abdomena ( nista), pregled stolice ( nista) kks ( nista), nalaz na celijakiju ( negativno), ...da ne duzim sve sem blago povisenog kalprotektina (180) za koji dr kazu da nije nista strasno, jednostavno nema nista.
E sada, kljukaju me anti depresivima a mene stomak boli non stop ( difuzno ali najvise oko pupka i mali stomak u oblik polumeseca)
Imam osjecaj da sve sto se svari, ne moze da prodje negdje.
Stolica je uglavnom normalna, ali ne moze da izadje. Stomak je toliko nadut, da ponekad poprimi neprirodan elipsast izgled. To me strasno plasi..nikada nisam operisavan, niti sam ranjavan i sl.
Nisam prebolovao ni upalu potrbusice...
Ko je imao zivaca da ovo procita, molim da mi da nekakav savjet - sta je OVO pobogu?
Nema sta nisam pijo od lijekova, ali nista.
Simptoma je bruka, jasno mi je da necu umreti ( jos), ali da je dokundisalo jeste.
Dodje mi neobjasnjivo lose, slabost, anemija, uzrigivanje, vjetrovi ali samo kad nadjem prilagodljiv polozaj...
Upomoc narode, nisam lud
 
e ovako narode, ja sam nov na forumu i stvar je sledeca
Star sam 42 godine, visok 176 cm i tezak 81 kg. Od stomaka patim od 2000 godine do danas ( 09.12.2017.)
Sve simptome irit kolona imam, ali!
2014 godine mi se javio ileus???
Nisam operisan, razresili su to nz sondom. Od tada traje moj pravi pakao u traganju za uzrokom
Kolonoskopija ( divertikulitis), gastroskopija ( nista), enterografija tankog creva( nista) mr abdomena ( nista), pregled stolice ( nista) kks ( nista), nalaz na celijakiju ( negativno), ...da ne duzim sve sem blago povisenog kalprotektina (180) za koji dr kazu da nije nista strasno, jednostavno nema nista.
E sada, kljukaju me anti depresivima a mene stomak boli non stop ( difuzno ali najvise oko pupka i mali stomak u oblik polumeseca)
Imam osjecaj da sve sto se svari, ne moze da prodje negdje.
Stolica je uglavnom normalna, ali ne moze da izadje. Stomak je toliko nadut, da ponekad poprimi neprirodan elipsast izgled. To me strasno plasi..nikada nisam operisavan, niti sam ranjavan i sl.
Nisam prebolovao ni upalu potrbusice...
Ko je imao zivaca da ovo procita, molim da mi da nekakav savjet - sta je OVO pobogu?
Nema sta nisam pijo od lijekova, ali nista.
Simptoma je bruka, jasno mi je da necu umreti ( jos), ali da je dokundisalo jeste.
Dodje mi neobjasnjivo lose, slabost, anemija, uzrigivanje, vjetrovi ali samo kad nadjem prilagodljiv polozaj...
Upomoc narode, nisam lud

Је л' те боле и леђа? :lol:
Хоће црева у грчу и то да изазову.
Ја се смејем јер знам како ти је.

Јеси покушао да се истестираш са храном? Неком смета хлеб (пун је оних убрзивача дизања) тј. тестенине из пекаре, некон махунарке...
 
ti si se bas ispregledao, a ne kazes da li si ikada probao nesto jednostavno kao eliminaciona dijeta?

Mnogo ljudi ima problema sa stomakom, a uzroci su svakakvi...

Zelim Sofiji da skrenem paznju na ovu mogucnost posto je gore pricala o psiholoskim problemima.
Posto i ja ponekad imam IBS, u periodima kad se nesto brinem ili stresiram. Na to treba dodati manjak B12 vitamina da se dobije citava slika.
Ovaj manjak b12 je kljucna stvar. Ne treba mi psiholog, nego injekcije b12 jer treba da zaobidjem stomak i tada stres nece tako da me uzdrma.

Kod mene taj stres izaziva citav spektar problema, ne svih odjednom, ali u korenu svega je celijakija i b12 . Ovo naravno nijedan doktor ovde bar gde zivim nece time da se bavi... oni rade samo za sta prepisuju lekove ili operisu. Za injekcije b12 ili sama da se pobrinem ili da idem kod naturopate.

Takodje sam sve uzroke i simptome morala sama da sortiram i donesem zakljucke tako da mozda ima stvari koje ne znam jer ne mogu da trazim testove za koje ni sama ne znam. Moj doktor tako funkcionise kao neko ko ispunjava moje zelje, a ne koristi svoje znanje da trazi resenja.
 
Poslednja izmena:
..ja sam imala strasne probleme sa stomakom, i sad se povremeno jave, ali u manjem skoro potpuno zanemarljivom obliku....uglavnom lekari sa Urgentnog su mi savetovali
probiotik Laktoker dejli sa cinkom...vec posle drugog dana primetno se stomak "izduvao", pila sam 3 meseca po savetu lekara...
... odradjena kolonoskopija na vma, nalaz dobar...
 

Back
Top