Преношење програма на други хард диск

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 176637

Iskusan
Poruka
6.515
Поздрав, прво да кажем да нисам баш дуго била за компјутером тако да сам на неке ситнице и заборавила, ето одакле и ово моје питање...

Ради се о једном програму који се тренутно налази на хард диску C, на њему је инсталиран али заузима мало више меморије. Желела бих да га на неки начин пребацим на други хард диск, D, на ком има више меморије, али нисам сигурна да ли ће програм исправно радити после тога. Нажалост, као што сам већ напоменула, програм заузима мало више меморије и веома је стар, а немам његов инсталациони CD док сам неке његове додатке скидала са интернета, тако да не бих много експериментисала са тим.
Да ли неко има искуства са овим или бар савет? Да ли је могуће пребацити инсталирани програм на други хард диск, а да он и даље правилно ради? Или пак има неки фазон са скраћеницама?

Унапред хвала на одговору.
 
Pa sve zavisi, možda radi možda ne.. To je ono sa čim sam se ja sretao nakon reinstalacije sistema, a neki programi ostanu instalirani na drugoj particiji.. Možeš probati tako što ćeš sve to da iskopiraš na fleš i probaš na drugom računaru, ako radi tako onda će sigurno raditi i nakon premeštanja.. Ovako, pitanje je, ako je nešto međ' registrima, i ako je program upisivao nešto u windows folder..

Za neki način pravljanja portabl aplikacije od instaliranog programa ne znam, sačekaćemo nekog iskusnijeg, to mi je sad zanimljiva ideja..
 
Поздрав, прво да кажем да нисам баш дуго била за компјутером тако да сам на неке ситнице и заборавила, ето одакле и ово моје питање...

Ради се о једном програму који се тренутно налази на хард диску C, на њему је инсталиран али заузима мало више меморије. Желела бих да га на неки начин пребацим на други хард диск, D, на ком има више меморије, али нисам сигурна да ли ће програм исправно радити после тога. Нажалост, као што сам већ напоменула, програм заузима мало више меморије и веома је стар, а немам његов инсталациони CD док сам неке његове додатке скидала са интернета, тако да не бих много експериментисала са тим.
Да ли неко има искуства са овим или бар савет? Да ли је могуће пребацити инсталирани програм на други хард диск, а да он и даље правилно ради? Или пак има неки фазон са скраћеницама?

Унапред хвала на одговору.

Изгледа да је могуће пребацити неки инсталирани програм са једне партиције на другу. Ја лично нисам имао потребу за тако нечим, али колико видех на нету, постоје програми који одрађују тај посао. Е сад, колико је све то успешно, може да каже само неко ко је то и испробао.

Елем, програм Steam Mover ради под Vistoм и 7-цом (док под XP-oм кажу да не ради). Бесплатан је.
О самом поступку нешто више на следећем линку > http://tech.mobiletod.com/move-installed-program-other-drive/

Други програм, који ради на свим Windows системима је Application Mover. Програм је комерцијалан.
Такође нешто више о самом програму и поступку > http://www.funduc.com/app_mover.htm

Ризик да програми не одраде све како треба увек постоји, тако да... Мој ти је савет, да уколико се ипак одлучиш за овако нешто, ипак направиш тзв. "тачку опоравка система" (Restore point), да у случају да нешто крене по злу, можеш да вратиш систем на стање пре тога (мада и то је релативна ствар).
 
MOŽE....ali ...NE SVAKI PROGRAM...;).

Na primer....IGRU...Far Cry 1...sam za jednog prijatelja iskopirao na DVD-RW u UDF formatu...i to je ...BEZ PROBLMA..:).radilo na njegovom kompu...čak je na istom disku mogao i da sejvuje nivoe u igri..;)..

Drugim rečima...MORAŠ DA PROBAŠ....ali nemoj na ...SVOM KOMPU...da ti nebi kojim slučajem...ZABRLJAO REGISTRE..;).
 
ako nije neka velika tajna napisi koji je to program,mozda ti mogu poslati link pa da imas taj program sa sve tim dodacima

ovo sa prebacivanjem mislim da bi mogao i obican copy-paste da ide,al opet sve zavisi,ja npr. imam instaliran cs na particiji gde je xp ( i instaliran je iz xp-a) a pokrecem ga na drugoj particiji iz sedmice,znaci tamo je sve upisano u registar a opet radi na drugom os-u i particiji
 
Poslednja izmena:
Прво хвала свима на предлозима и саветима...

Ради се о веома старој игри која долази уз програм чија верзија иначе није доступна за преузимање, као и мноштво ситних фајлова (ремек-дела старих играча) који такође више нису доступни (веб странице су угашене, нажалост) и имам их на компјутеру годинама, тако да ако једном нешто забрљам око тога, сигурно да неке ситнице више неће радити. Сама игра је доступна за преузимање, али не и њени додаци, због којих је проблем и настао.
Размишљала сам да покушам одвојити додатне фајлове и програм од саме игре и да их додам кад игру опет преузмем, али не знам да ли ће све функционисати како треба, јер је програм уписан у регистре заједно са игром, а ситни фајлови су многобројни и нисам баш сигурна шта иде уз саму игру а шта не, тако да ћу за сад да пробам са програмом за преношење на други хард диск, што ми иначе и највише одговара... надам се да ништа неће бити оштећено од фајлова.
Уколико не успем... покушаћу са бекапом и пребацивањем података на флеш.

Још једном хвала свима на помоћи. Уколико још неко има сличног искуства, сваки савет је добродошао.
 
Poslednja izmena:
Проблем решен, игра копирана на флеш, обрисана са првог и инсталирана на други хард диск, затим све са флеша пребачено на други хард диск... Све исправо ради, као и програм са проблематичном верзијом.

Хвала свима на помоћи :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top