NATO-oruzije i tehnologija

ZA ili PROTIV kupovine NATO oruzija I logistike

  • ZA

  • PROTIV


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

umrimuski

Ističe se
Poruka
2.657
Svi znamo koliko mi i braca rusi mrzimo NATO i svi mi koji smo rodjeni pre 90tih dobro se secamo sta nam radili

Pa podrzavate li kupovinu NATO oruzija i tehnologije ili NE


A sve ovo pisem jer prvi put u istoriji da NATO pravi oruzije Rusiji tj Rusi kupili vojni brod koji ce biti isporucen 2013


http://www.lalsace.fr/actualite/2011/05/27/accord-sur-la-vente-de-bateaux-de-guerre-a-la-russie


Ovo-ono .....trc mrc prc .....ja sam siguran da smo mi Srbi prekjuce potpisali neki kupoprodajni ugovor sa natom Rusi bi se vec odrekli nas Srbenda
Tako da ovo-ono-trc-mrc-prc .....zasto ne bi i mi saradjivali sa NATO
 
To je samo francuska zelja , a jos nista nije potpisano .. inace ono sto je vec realizovano je kupovina za milijardu dolara koju su amerikanci dali Rusima za helikoptere - da im ne bi talibani svaki drugi dan rusili po par komada ... najsmesnije je sto su ti helikopteri trece genercije a Rusi vec imaju helikoptere 5 generacije ...
 
1. Какве везе имају данас Руси с нама. Одрекли су се они нас одавно. Тако да нема фрке.
2. НАТО стандарди нмалажу одређени квалитет, а јефтиније одржавање и употребу. Дакле - НАТО оружје је јефтиније.
3. И Руси прелазе на НАТО оружје.
4. Боље знају наши војни стручњаци и оружари о томе шта нам треба од кафанских филозофа.
 
1. Какве везе имају данас Руси с нама. Одрекли су се они нас одавно. Тако да нема фрке.
2. НАТО стандарди нмалажу одређени квалитет, а јефтиније одржавање и употребу. Дакле - НАТО оружје је јефтиније.
3. И Руси прелазе на НАТО оружје.
4. Боље знају наши војни стручњаци и оружари о томе шта нам треба од кафанских филозофа.

Ако си мало пратио,америчка војна индустрија треба да прода оружја за 46,1 млд$ ове године (може и банана државама + ШуНАТОвац) не знам зашто,иначе војна индустрија оде у к*рац,а шта
то значи,поред с*ебане ауто индустрије могу да замислим,а ти?
 
Savrsenstvo.

typhoon_06.jpg


f-22-19990601-f-0000l-001.jpg
 
Ако си мало пратио,америчка војна индустрија треба да прода оружја за 46,1 млд$ ове године (може и банана државама + ШуНАТОвац) не знам зашто,иначе војна индустрија оде у к*рац,а шта
то значи,поред с*ебане ауто индустрије могу да замислим,а ти?

Ако си мало пратио, НАТО оружје се не прави само у Америци.
 
Svi znamo koliko mi i braca rusi mrzimo NATO i svi mi koji smo rodjeni pre 90tih dobro se secamo sta nam radili

Pa podrzavate li kupovinu NATO oruzija i tehnologije ili NE


A sve ovo pisem jer prvi put u istoriji da NATO pravi oruzije Rusiji tj Rusi kupili vojni brod koji ce biti isporucen 2013


http://www.lalsace.fr/actualite/2011/05/27/accord-sur-la-vente-de-bateaux-de-guerre-a-la-russie


Ovo-ono .....trc mrc prc .....ja sam siguran da smo mi Srbi prekjuce potpisali neki kupoprodajni ugovor sa natom Rusi bi se vec odrekli nas Srbenda
Tako da ovo-ono-trc-mrc-prc .....zasto ne bi i mi saradjivali sa NATO


Пустили су нас руси већ више пута низ воду и без сарадње Србије са NATO!
Сетите се 1999. године и споразума Алтхисари-Черномирдин,који су нам руси подвалили заједно са Слобом! По том споразуму смо предали Косово пошто су нам све живо побили и порушили наводно да би се спречило даље страдање народа,а руси су нам обећали вето у УН! Тај споразум је потпуно обесмислио сва она страдања која смо трпели 78 дана,поставља се питање зашто одмах нисмо у Рамбујеу потписали капшитулацију него смо чекали да изгинемо и да нам све поруше!И тако сад немамо Косово него руски вето у УН уместо суверенитета!
Тако ти је то нема у политици пријатеља и савезника већ само оних који имају или немају интерес да вас подрже у нечему
 
Jedan Eurofighter kosta najmanje 120 miliona Evra, sat vremena leta na njemu kosta 75 000 Evra

Jedan polovni Evrofighter kosta vise nego novi MIG ili Suhoj

Svi troskovi tog aviona ukljucujuci i cenu su dva do tri puta veci od planiranih

Ruski avioni su uvek imali bolje manevarske sposobnosti i let im nije zavisan o kompjuteru poput zapadnih, slecu na nepripremljene travnate aerodrome sto zapadni ne mogu.

Cena je znatno manja, odrzavanje jednostavnije i jeftinije.

Recimo nabavimo zapadne avione, sutra se opet zategnu odnosi i ti avioni vise nemaju rezervnih delova. Kao sto se desilo Iranu sa njihovim tek isporucenim F-14, kratko pre islamske revolucije.

Zapad ima bolji marketing od Rusa, uspeju svoje proizvode javnosti predstaviti kao neunistive i savrsene, koja u to poveruje

Kako su savrseni pokazao je 1999 F-117, koga je srusila ruska raketa iz 70-tih

Zato rusko i nista drugo
 
Poslednja izmena:
možda je i najpametnije da ne kupujemo nikakvo oružije u većim količinama...nemamo ni leba da jedemo,a ne da kupujemo oružije,a ne znam ni koji će nam....Kupimo lepo 1 MIG i 1 Fantom,čisto da imamo da ih provozamo jednom godišnje i da se niko ne naljuti....:think:
Tako će i biti,nego mora malo i za ložane:D
 
Jedan Eurofighter kosta najmanje 120 miliona Evra, sat vremena leta na njemu kosta 75 000 Evra

Jedan polovni Evrofighter kosta vise nego novi MIG ili Suhoj

Svi troskovi tog aviona su dva do tri puta veci od planiranih

Ruski avioni su uvek imali bolje manevarske sposobnosti i let im nije zavisan o kompjuteru poput zapadnih, slecu na nepripremljene travnate aerodrome sto zapadni ne mogu.

Cena je znatno manja, odrzavanje jednostavnije i jeftinije.

Recimo nabavimo zapadne avione, sutra se opet zategnu odnosi i ti avioni vise nemaju rezervnih delova. Kao sto se desilo Iranu sa njihovim tek isporucenim F-14, kratko pre islamske revolucije.

Zapad ima bolji marketing od Rusa, uspeju svoje proizvode javnosti predstaviti kao neunistive i savrsene, koja u to poveruje

Kako su savrseni pokazao je 1999 F-117, koga je srusila ruska raketa iz 70-tih

Zato rusko i nista drugo

Tacno uglavnom, samo sto oruzje ne cine samo avioni. Nemci imaju odlicne stvari:

1289119164.jpg


HK416N.png
 

Back
Top