Vodič kroz Skill Assessment

Pozdrav svima!
Potrebna mi je informacija o 189 vizi.
Zna li neko da li su uslovi za skills assessment kao što su diploma i određeni broj godina radnog iskustva, neophodni i za partnera nosioca vize ili je to samo nešto što donosi dodatne bodove?
Na sajtu valde navode da je takođe potrebno da partnerovo zanimanje bude na SOL listi, isto kao i zanimanje nosioca vize. Nas zanima da li su striktni po tom pitanju? Jer, dečkovo zanimanje je na SOL listi a moje na onoj drugoj, CSOL. On ispunjava uslove koje se traze za assessment, dok ja nemam godine radnog iskustva u struci.

Nismo uspeli da pronađemo informaciju na sajtu pa bi nam značilo u koliko neko zna nešto da na kaze o tome :)
Nije neophodno da oboje budete na sol ni na csol. Ako idete na 189 onda nosilac mora da bude na sol. Ako idete na 190 onda mora da bude na csol. Ako vam trebaju dodatni poeni pratilac moze da donese 5 poena ako je na sol ili csol i postoje propisani uslove koje isti mora da ispuni da bi doneo tih dodatnih 5 poena.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav svima!
Potrebna mi je informacija o 189 vizi.
Zna li neko da li su uslovi za skills assessment kao što su diploma i određeni broj godina radnog iskustva, neophodni i za partnera nosioca vize ili je to samo nešto što donosi dodatne bodove?
Na sajtu valde navode da je takođe potrebno da partnerovo zanimanje bude na SOL listi, isto kao i zanimanje nosioca vize. Nas zanima da li su striktni po tom pitanju? Jer, dečkovo zanimanje je na SOL listi a moje na onoj drugoj, CSOL. On ispunjava uslove koje se traze za assessment, dok ja nemam godine radnog iskustva u struci.

Nismo uspeli da pronađemo informaciju na sajtu pa bi nam značilo u koliko neko zna nešto da na kaze o tome :)

Dokle ste stigli Teodora? Ja i moj suprug smo u istoj situaciji,pa me zanima da li imamo sanse da uopste probamo da apliciramo za 189
 
Cao svima :)
Treba mi pomoc oko skill assessmenta-a.
Zubni tehnicar sam i za moje zanimanje je zaduzen TRA,kad nadjem tamo svoje zanimanje,pise u produzetku diploma. Ja imam samo diplomu srednje skole,da li je moguce da ce mi priznati zanimanje samo sa njom?
Ako neko moze da mi pojasni kako to ide,bila bih vam zahvalna
 
Ja znam za molere. Da bi radio kao moler za drugog, ne treba ti ništa, osim škole. Da bi radio za sebe kao moler, moraš imati licencu koju izdaje Building Commision. Molerima to ne utiče na TRA asesment. S druge strane nastavnici moraju da se registruju i pre nego što dođu.
 

Back
Top