KUKAVICE

MUDRICA

Primećen član
Poruka
811
Svi se ljudi trude da ucine svoj zivot lepsim. Ja sam tako pre izvesnog vremena razmisljala sta nas to najvise sprecava da ostvarimo svoje teznje. Prvo mi je pala na pamet sloboda, ali necu sad o tome, a mislim da je i bila ta tema.

Zatim hrabrost. Zasto vecina ljudi na samom pocetku puta ka nekom cilju vec sve unapred predodredi na propast?! Zasto nam najvise od svega nedostaje hrabrosti? Hrabrosti da zivimo SVOJ zivot onako kako MI zelimo i da sledimo SVOJE snove?
 
Mislim da je vecina nas prepuna jos svesnih ili nesvesnih strahova,koji neminovno dovode do odustajanja. U mom zivotu, meni je hrabrost nedostajala iz nesigurnosti da nisam dovoljno dobra da uradim ili zavrsim neke radnje. Stekavsi samopouzdanje, stare rane i stari programi se postepeno gube, i covek stice naviku(svesnu) da preuzme odgovornost za sopstveni zivot. To je veliki izazov i sloboda, koji svi mi jednom postignemo. Na kraju krajeva, odrastanje i nije bas tako jednostavan proces, jer da jeste, cela ova planeta bi zivela drugacije. To je vecita, neiscrpna lekcija za sve nas. Idemo ka tome...svi, svako u svom ritmu
 
MUDRICA:
Svi se ljudi trude da ucine svoj zivot lepsim. Ja sam tako pre izvesnog vremena razmisljala sta nas to najvise sprecava da ostvarimo svoje teznje. Prvo mi je pala na pamet sloboda, ali necu sad o tome, a mislim da je i bila ta tema.

Zatim hrabrost. Zasto vecina ljudi na samom pocetku puta ka nekom cilju vec sve unapred predodredi na propast?! Zasto nam najvise od svega nedostaje hrabrosti? Hrabrosti da zivimo SVOJ zivot onako kako MI zelimo i da sledimo SVOJE snove?

ma nema veze sto je bila, ako ti je to prvo palo na pamet zasto se ustezes :roll:
sloboda :arrow: da li se slazes da poskupljuje iz dana u dan
mislim :roll: ako ti je vec neko :roll: ko je mozda trebao :roll: nije rezervisao, kupio
 
Po meni- a opet iz licnog iskustva- taj strah zbog ocekivanja drugih, isto vuce koren iz detinjstva. Ja sam vecito trebala ciniti nesto, da bih bila prihvacena, voljena( sa uslovom), i jasno da sam naucila sebe da vecito obracam paznju sta drugi ocekuju od mene... Sve dok se nisam razbolela i prekinula tu igru...Na kraju krajeva, mi se nismo rodili da bismo ispunjavali bilo cija ocekivanja..sve se to vremenom prozivi, bitno je ne potiskivati osecanja, jer tako nastaje haos. Mozda sam bila preopsirna, ali ja sve sto kazem, kazw\em iz licnog iskustva. Na zalost ili na srecu- sve je stvar opredeljenja.
 
professional:
ma nema veze sto je bila, ako ti je to prvo palo na pamet zasto se ustezes :roll:
sloboda :arrow: da li se slazes da poskupljuje iz dana u dan
mislim :roll: ako ti je vec neko :roll: ko je mozda trebao :roll: nije rezervisao, kupio

ma... ne ustezem se.
Zavisi kako ko gleda na to. S jedne strane smo slobodni, opet s druge smo potpuno ograniceni...
 
MUDRICA:
professional:
ma nema veze sto je bila, ako ti je to prvo palo na pamet zasto se ustezes :roll:
sloboda :arrow: da li se slazes da poskupljuje iz dana u dan
mislim :roll: ako ti je vec neko :roll: ko je mozda trebao :roll: nije rezervisao, kupio

ma... ne ustezem se.
Zavisi kako ko gleda na to. S jedne strane smo slobodni, opet s druge smo potpuno ograniceni...
pa sto si tako zagonetna
hajde nastavi
 
professional:
MUDRICA:
professional:
ma nema veze sto je bila, ako ti je to prvo palo na pamet zasto se ustezes :roll:
sloboda :arrow: da li se slazes da poskupljuje iz dana u dan
mislim :roll: ako ti je vec neko :roll: ko je mozda trebao :roll: nije rezervisao, kupio

ma... ne ustezem se.
Zavisi kako ko gleda na to. S jedne strane smo slobodni, opet s druge smo potpuno ograniceni...
pa sto si tako zagonetna
hajde nastavi

Закључаће вас јер постоји тема о слободи.Боље да се прича о храбрости!
Питање је шта је храброст и у коликој мери је она пожељна, а у коликој не!
 
Mozda bas i ne znam tacnu definiciju, ali toliko znam, da smo hrabri u situacijama kada ucinimo bas ono cega se plasimo i na taj nacin prestajemo da robujemo tom strahu.Hrabri smo kad god prerastemo sami sebe. O hrabrosti na telesnom nivou nemam ideja.
 
MUDRICA:
Svi se ljudi trude da ucine svoj zivot lepsim. Ja sam tako pre izvesnog vremena razmisljala sta nas to najvise sprecava da ostvarimo svoje teznje. Prvo mi je pala na pamet sloboda, ali necu sad o tome, a mislim da je i bila ta tema.

Zatim hrabrost. Zasto vecina ljudi na samom pocetku puta ka nekom cilju vec sve unapred predodredi na propast?! Zasto nam najvise od svega nedostaje hrabrosti? Hrabrosti da zivimo SVOJ zivot onako kako MI zelimo i da sledimo SVOJE snove?
Pošla sam da ti odgovorim nešto tipa - ma, nije stvar u hrabrosti, kad je nešto nemoguće, kad nam drugi brane...
Ustvari, u pravu si.
 
Sta mislite o tome da se mi u stvari plasimo sujete drugih ljudi. Dokle god smo neuspesni, imamo njihovo sazaljenje i podrsku, i u slucaju da uspemo da napredujemo, strahujemo da cemo steci njihovu zavist. Jer i sami nemamo poverenja jedni u druge.
 
Da, ali - to je neka druga priča. Znaš li koliko si puta rekao sebi: "Neću time da se maltretiram, što da se zameram celom svetu, uradiću to kad dođe vreme..."
A to vreme, naravno, nikada ne dođe.
Dok si se ti plašio posledica. Ne tuđih mišljenja već onoga što će ti ista doneti ili odneti u životu.
 
bolje vrabac u ruci nego golub na grani...kaze narod

e sad, da li je hrabrost ili ludost ipak posegnuti za tim golubom...
zovite me ludom...
 
Hellen:
professional:
MUDRICA:
professional:
ma nema veze sto je bila, ako ti je to prvo palo na pamet zasto se ustezes :roll:
sloboda :arrow: da li se slazes da poskupljuje iz dana u dan
mislim :roll: ako ti je vec neko :roll: ko je mozda trebao :roll: nije rezervisao, kupio

ma... ne ustezem se.
Zavisi kako ko gleda na to. S jedne strane smo slobodni, opet s druge smo potpuno ograniceni...
pa sto si tako zagonetna
hajde nastavi

Закључаће вас јер постоји тема о слободи.Боље да се прича о храбрости!
Питање је шта је храброст и у коликој мери је она пожељна, а у коликој не!

Kako je ovo bio dobar primer za sputavanje u društvu.
 
DisMisaL:
Sta mislite o tome da se mi u stvari plasimo sujete drugih ljudi. Dokle god smo neuspesni, imamo njihovo sazaljenje i podrsku, i u slucaju da uspemo da napredujemo, strahujemo da cemo steci njihovu zavist. Jer i sami nemamo poverenja jedni u druge.

Ovo je dobar primer i uvod za ono što ja želim da kažem.
Sujeta je stalno prisutna osobina kod ljudi .
AKO SE PLAŠIMO SAMOĆE ONDA ONA IMA DALEKO VEĆI UTICAJ NA NAŠE MISLI.Jer onda imamo mnogo veću potrebu da budemo prihvaćeni , shvaćeni, neodbačeni...Ma kakvi oni bili....
Ako nam nestane straha da ćemo izgubiti vrednost ako ostanemo sami ili bez podrške , mnoga ustručavanja će nestati kao rukom odnešena...
Ono što ja ne volim kod situacije kada se to desi, je
što veliki broj osoba onda izgubi meru u ponašanju i
-ili predje u kontraše i frustrirane "osvetnike"
-ili zaborave na postojanje osim drugih i na osnovnu kulturu ponašanja , koja nebi trebala da bude posledica želje za afirmacijom u društvu.....
 
dollores:
Volim da vidim HRABROST bilo gde: kod ptica,gmizavaca,zivotinja uopste ,kod ljud.Od toga se dobro osecam.TO JE STVAR STILA I U SITUACIJI KAD NEMAS NIKAKVE SANSE.
POZZZ :D

Храброст код птица, гмизаваца и животиња уопште? :shock: :roll:
 
Hellen:
dollores:
Volim da vidim HRABROST bilo gde: kod ptica,gmizavaca,zivotinja uopste ,kod ljud.Od toga se dobro osecam.TO JE STVAR STILA I U SITUACIJI KAD NEMAS NIKAKVE SANSE.
POZZZ :D

Храброст код птица, гмизаваца и животиња уопште? :shock: :roll:

Pa doro Hellen zar ja stvarno i tebi moram da objasnjavam svaku svoju rec..sto se tice prica npr.odluci se ti da napravis prvi korak(let)iz gdezda..makoliko to bilo prirodno tu mora da ima malo hrabrosti...takodje sacuvaj svoje potomstvo od predatora iako zanas da gubis unapred ili se odluci da eto tako putujes na jug ma gde on bio...nije bas lako.....
Poenta je inace bila u drugoj recenici mada nema veze..U stilu i tako to..........nadam se da me sad shatas!!!!!
 
dollores:
Hellen:
dollores:
Volim da vidim HRABROST bilo gde: kod ptica,gmizavaca,zivotinja uopste ,kod ljud.Od toga se dobro osecam.TO JE STVAR STILA I U SITUACIJI KAD NEMAS NIKAKVE SANSE.
POZZZ :D

Храброст код птица, гмизаваца и животиња уопште? :shock: :roll:

Pa doro Hellen zar ja stvarno i tebi moram da objasnjavam svaku svoju rec..sto se tice prica npr.odluci se ti da napravis prvi korak(let)iz gdezda..makoliko to bilo prirodno tu mora da ima malo hrabrosti...takodje sacuvaj svoje potomstvo od predatora iako zanas da gubis unapred ili se odluci da eto tako putujes na jug ma gde on bio...nije bas lako.....
Poenta je inace bila u drugoj recenici mada nema veze..U stilu i tako to..........nadam se da me sad shatas!!!!!

Схватам шта си хтела да кажеш, али се не бих сложила да је код животиња у питању ХРАБРОСТ, него инстинкт!

Ја мислим да је храброст искључиво људска категорија.
А и у људском друштву она није баш јасно дефинисана и многи не разликују храброст од лудости!
 
Hellen:
dollores:
Hellen:
dollores:
Volim da vidim HRABROST bilo gde: kod ptica,gmizavaca,zivotinja uopste ,kod ljud.Od toga se dobro osecam.TO JE STVAR STILA I U SITUACIJI KAD NEMAS NIKAKVE SANSE.
POZZZ :D

Храброст код птица, гмизаваца и животиња уопште? :shock: :roll:

Pa doro Hellen zar ja stvarno i tebi moram da objasnjavam svaku svoju rec..sto se tice prica npr.odluci se ti da napravis prvi korak(let)iz gdezda..makoliko to bilo prirodno tu mora da ima malo hrabrosti...takodje sacuvaj svoje potomstvo od predatora iako zanas da gubis unapred ili se odluci da eto tako putujes na jug ma gde on bio...nije bas lako.....
Poenta je inace bila u drugoj recenici mada nema veze..U stilu i tako to..........nadam se da me sad shatas!!!!!

Схватам шта си хтела да кажеш, али се не бих сложила да је код животиња у питању ХРАБРОСТ, него инстинкт!

Ја мислим да је храброст искључиво људска категорија.
А и у људском друштву она није баш јасно дефинисана и многи не разликују храброст од лудости!
hellen hrabrost je individualna kategorija kako kod coveka tako i kod zivotinja!
posmatrajuci neke zivotinje bio sam u vise navrata fasciniran njihovom hrabroscu i individualizmom!
ps
naravno da pravim razliku izmedju instinkta i hrabrosti
 

Back
Top