Zracenje laptopa

Poruka
8.529
ponovo se izvinjavam ako tema nije na pravom mestu ali ne znam gde da stavim?!


OJos od ranije znam, a od sada kakda je bilo na vestima me svi smaraju da ne drzim laptop u krilu jer zradci... Ja bih se pre brinuo koliko zrace mobilni nego laptop ili?


El moguce da ovaj koji ja imam: toliko zraci?

Compaq-Presario-CQ62-221SA-Laptop-Review.jpg


Comaq presario cq62 ima blutut, wln dvd rezac i cd... usb 250gb memorije 765mb graficke neka ati i 2gb rama i 2ghz dual
 
Pa wireless radi na visokim frekvencijama i samim tim ima veliku energiju. Koliko znam,to zracenje moze da razdvoji vodu iz naseg organizna na vodonik i kiseonik tako da onda oni postaju reaktivni pa mogu da naprave haos...Samo,nije to bas tako kako se cini,verovatno je stetno ali ne bas mnogo. I meni se stalno probija glava sa tim zracenjem. Sad imam desktop pa i ne brinem ali uskoro cu kupiti lap top pa cu ga verovatno drzati u krevetu ;)
 
ponovo se izvinjavam ako tema nije na pravom mestu ali ne znam gde da stavim?!


OJos od ranije znam, a od sada kakda je bilo na vestima me svi smaraju da ne drzim laptop u krilu jer zradci... Ja bih se pre brinuo koliko zrace mobilni nego laptop ili?


El moguce da ovaj koji ja imam: toliko zraci?

Compaq-Presario-CQ62-221SA-Laptop-Review.jpg


Comaq presario cq62 ima blutut, wln dvd rezac i cd... usb 250gb memorije 765mb graficke neka ati i 2gb rama i 2ghz dual

NE ...NE ZRAČI

Ali te ja ...OZRAČIO RANIJE....pre nego si ga ...KUPIO...;).
 
Neko ima pogresna shvatanja tog zracenja. Neko misli da zraci ekran,neko misli da ima nesto radioaktivno u sebi a ustvari zraci bezicna komunikjacija (elektromagnetno zracenje) i mali procenat UV zracenja ekrana.

Edit: Ja verujem da zraci,ali nije to bas tako kako se prica.
 
Poslednja izmena:
Normalno da zraci kao i svaki uredjaj koji radi na sturju, stvara magnetno polje oko sebe i samim tim imas elektromagnetno zracenje, a da ne pricamo o bezicnim uredjajima, tipa mobilnog telefona, normalno mikrotalasne, koja ima istu radnu frekvenciju kao vecina bezicnih uredjaja, kao i taj tvoj laptop koji ima wireless koji radi na 2.4ghz, ruteri, takodje... Mada ko razmislja o tome kada sve sto udisemo, jedemo, pijemo nije zdravo?! :P
 

Back
Top