UHAPSITE MILORADA VUCELICA
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: UHAPSITE MILORADA VUCELICA

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano UHAPSITE MILORADA VUCELICA

Milorad Vučelić nikad nije odlazio sa političke scene, a na kraju jedne i početku druge godine dolazi ponovo u žižu interesovanja javnosti, kao kad je uređivao ratnohuškačku Radio - televiziju Srbije, pisao i izgovarao komentare kojima se preti „dezerterima i defetistima“, bio drugi čovek Socijalističke partije Srbije», napisao je Danas 5. januara ove godine. A početkom januara prethodne godine Politika je objavila stav Đorđa Vukadinovića da je godina 2003. bila «ko zna koji "kambek" Milorada Vučelića». I dodaje: «Pokazao je za srpske prilike neobičnu političku vitalnost. Njegova politička budućnost zavisiće pre svega od sudbine SPS-a, od izgleda da SPS u perspektivi evoluira ka jednoj modernoj evropskoj levičarskoj partiji socijalno-demokratskog tipa.
    Preko te i takve partije on bi mogao imati i značajnu ulogu u srpskoj nacionalnoj politici.» Takva reforma SPS-a nije se desila, pa ipak su i Vučelić i njegova partija dobili značajnu političku ulogu, kao podrška manjinskoj Vladi Vojislava Koštunice. Saradnja je na kraju godine ocenjena kao uspešna. Ovu godinu, Vučelić počinje još jednim uspehom: izabran je na mesto predsednika Anketnog odbora za utvrđivanje činjenica u vezi s privatizacijom "Knjaz Miloša".
    Kada je u februaru 2003. godine u Hagu prikazan snimak sa proslave crvenih beretki u Kuli 1997. godine na kome se vidi i on, Vučelić je izjavio: «Bio sam tamo i smatram da sam bio na pravom mestu u pravo vreme. To su moji prijatelji i danas mislim da je trebalo da budem prisutan na toj proslavi... Ne stidim se ničega što sam uradio, niti se stidim svojih prijatelja.» Još je dodao: «Voleo bih da dobijem kopiju tog snimka da bih ga jednog dana sa ponosom prikazao potomcima». U aprilu iste godine, za vreme vanrednog stanja, izjavio je da je Legiju video samo dva puta, od toga jednom na pomenutoj proslavi u Kuli. Nešto kasnije je uhapšen u akciji Sablja. U zatvoru je bio dvadesetak dana i štrajkovao glađu, pa je izašao sa 15 kilograma manje.
    Po izlasku telefonom ga je pozvao Slobodan Milošević. U razgovoru za NIN je kasnije Vučelić rekao: «... ja sam bio više iznenađen njegovim pozivom nego hapšenjem u vanrednom stanju koje je medijski dugo pripremano, jer je onaj film sa proslave “crvenih beretki” u Kuli dvadesetak puta prikazan na raznim televizijama. Bio je to srdačan razgovor, bio je on potresen kao i ja. Poželeo mi je da se oporavim, savetovao da budem strpljiv, da ga moje držanje u zatvoru (štrajk glađu) nije iznenadilo, da je to očekivao od mene.» Rekao je da je to bilo njihovo treće pomirenje. Jer, Vučelić je proveo devedesete pojavljujući se i nestajući iz javnosti, sa političkih i drugih funkcija.
    U periodima kad nije bio na funkcijama, bavio se biznisom Iako je u vreme dok je bio direktor RTS-a ova televizija bila sredstvo za raspririvanje mržnje i podsticanje na rat, a otpušteno je i hiljadu i po 'nepodobnih' radnika, to ga nije sprečavalo da nakon 2000. tvrdi da mu RTS izgleda 'zbunjeno' i da je u vreme kad je on bio direktor 'bilo mnogo više pravila'. I još: 'Zaista nismo vodili neki propagandni rat. Za rat nismo bili spremni, niti je moja generacija intelektualaca i novinara rat očekivala.'
    Njegovu karijeru pre RTS perioda Beta u biografiji s kraja 2000. opisuje ovako: «Uživajući u imidžu disidenta za vreme komunističke vlasti – bez obzira da li kao studentski aktivista iz 1968. ili tumač srpskih nacionalnih interesa kako ih vidi pisac Dobrica Ćosić, krajem osamdesetih - Vučelić nikada nije propuštao da se hitro ubaci u vladajuće krugove kada mu se god prilika za to pružila. Zbog svog "disidentstva" nije pretrpeo nikakve posledice, a od moći koju je imao dok je bio unutar vlasti imao je velike koristi.»
    Posle promena u oktobru 2000. godine osnovao je svoju partiju. U tom periodu optuživao je Miloševića da je gurnuo crnogorski DPS u separatizam i da je stalno kršio 'žabljački' Ustav. Kasnije je partiju utopio u SPS.
    Milorad Vučelić rođen je 1948. godine. Završio je Pravni fakultet.
    (SA SAJTA B92)

Nadam se da je konacno dolijao, sa ovih 40 mil.$.I da ce biti uhapsen.

POSALJITE TO GOVEDO U ZATVOR!!!!!!!

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Sefe, ti si bas krenuo da hapsis. Ajd, za laksu navigaciju, ubaci spisak svih lopova na jednu temu, pa da raspravljamo o njima, kada vec nista konkretno i ne radimo. Ustvari nemoj spisak bas svih, nema ti mesta na Krstarici za tolike. A ni u zatvorima. Pocinjem da se nosim mislju da celu ovu zemlju treba ograditi zicom i da nas prikazuju turistima. Bar bi nam dali da jedemo.

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio DisMisaL
    Sefe, ti si bas krenuo da hapsis. Ajd, za laksu navigaciju, ubaci spisak svih lopova na jednu temu, pa da raspravljamo o njima, kada vec nista konkretno i ne radimo. Ustvari nemoj spisak bas svih, nema ti mesta na Krstarici za tolike. A ni u zatvorima. Pocinjem da se nosim mislju da celu ovu zemlju treba ograditi zicom i da nas prikazuju turistima. Bar bi nam dali da jedemo.
    ma jesi ti u pravu... al nek ga hapse
    ako on nije zasluzio neznam ko je.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Podrazumevano Re: UHAPSITE MILORADA VUCELICA

Citat Original postavio 00 Chief Parish Pogledaj poruku

POSALJITE TO GOVEDO U ZATVOR!!!!!!!
    Ništa se i dalje nije desilo.Niti će se,po svemu sudeći, desiti
    Myles Bennett Dyson

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: UHAPSITE MILORADA VUCELICA

Kad bi meni neko uplatio 40 milijardi, da mu ih čuvam ... Posle nek me hapse kolko hoće...

Ih, gde bi mi kaj bio...

Slične teme

1. Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 22.04.2009., 23:42
  2. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 07.03.2008., 11:35
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.11.2007., 00:34
  4. Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 16.11.2007., 17:56
  5. TRAŽIM PORODICU BANIĆ MILORADA (ROĐE)
    Autor nikola_graovac u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2005., 18:54

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •