BIOS
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: BIOS

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano BIOS

Zna li neko kako se instalira novi BIOS

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Znaju proizvodjaci ploca fenomenalno i imaju fantasticna step by step uputstva na svojim sajtovima, koja pritom bash nisu uvek ista za razlicite tipove ploca i BIOSa.
    Ukratko odes na sajt proizvodjaca ciju plocu imas, nadjes najsveziju verziju BIOSa za tvoj model ploce (download ili support sekcija), tzv. image fajl. Jos ti treba programce koje isti upisuje i to je otprilike to. Bitno je da stvar nemozes da odradis iz Windowsa, nego pomocu boot diskete, tj. minimalnog bootovanje :wink:
    Pise sve u uputstvima.
    Mada mozda bolje da ostavis to nekom strucnijem.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

H vala

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Nemoj to da radiš iz zabave i da vidiš kako izgleda, već samo ako ti je za nešto potrebno (podršku za veći hard disk i sl). Ti flasheri koji proizvođači matičnih ploča nude ne odrade uvek posao kako treba, pa je moguće da ostaneš bez BIOS-a.
    Ja imam jednu staru Chaintech ploču na kojoj mi nije uspelo flashovanje BIOS-a iako sam pokušavao i pokušavao mesec dana sa svim mogućim i nemogućim flasg utility programčićima. Prosto neće pa neće, zakuca se u pola postupka i ni makac dalje.
    Iako je nove ploče verovatno lakše i sigurnije flashovati, bolje još jednom razmisli zašto to želiš da uradiš.

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: BIOS

Citat Original postavio MARKOVIC_MILINKO
    Zna li neko kako se instalira novi BIOS
    Imam ASUS plocu i na njenim drajverima ima programcic koji se ucita i sa njim na sajtu sam odradi skidanje i ucitavanje novog biosa uz par klikova

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Flash BIOS-a je najbolje raditi bez ikakvih pomocnih programa i gluposti koje dobijas sa drajverima uz plocu.

Najbolji nacin je da BIOS snimis na disketu (ili narezes na CD/DVD +/- RW ), u vec postojecem BIOS-u podesis za first boot Flopy ili na sta si vec nabacio BIOS i dalje samo pratis uputstva.

Ukoliko instalacija nece sama da se pokrene, onda ti treba Startup disketa koja se pravi u winu (ovo valjda znas).

Kad to uradis onda samo pored onih fajlova nabaci i BIOS (uvek ima dovoljno mesta, a ako nema onda baci na nesto drugo).

E kad krene instalacija, odnosno flash prvo ce biti porvera i ako ti izbaci neku gresku ili upozorenje da taj novi BIOS ne odgovara ni slucajno ne nastavljaj dalje (ova poruka je uglavnom ispisana crvenim slovima) vec odmah otkazi (i naci odgovarajucu verziju).
    Ako je sve OK, proces instalacije bi trebao da pocne i on traje nekih 10-ak sekundi.
    Za to vreme ni slucajno nemoj da restartujes, gasis ili na bilo koji drugi nacin onemogucis dovod struje racunaru.

Kad prodje proces flashovanja restartuje racunar i naravno sredi novi BIOS.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Uradio sam tako ,sljaka kao leptir.Hvala puno

Slične teme

1. BIOS
    Autor nidzasrb u forumu Hardver