Orient
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Orient

Aktivan član nsbee (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Orient

E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

UW, hoces spomenuti muziku iz "Monsunske svadbe"?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

A oni koji bi to hteli i za koje bi bilo zanimljivo i korisno, kao i oni koji će pisati, VEĆ SU SE PREPOZNALI, ZNAJU NA KOGA SE ODNOSI, O KOME i ZAŠTO JE REČ, itd., a ?!?

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Pa, valjda :shock:

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Orient

Apsolutno ne kapiram kakve ovo veze ima sa NS, ali ok...

Citat Original postavio nsbee
    E ovako, bilo bi vrlo korisno za mene i jos ponekog ovde ako biste ovde pisali sve sto znate o orientu a pritom ne mislim na istorijat i sl. (mada, sto da ne?!), vec na: filmove u vezi sa tim, muziku, knjige, butike sa stvarcicama u tom stilu, lokale, izlozbe...

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Pa tako je s vama padobrancima... ni ne razmislite a stavljate komentar
    Ono gore navedeno- lokali, izlozbe i sl... odnosi se na NS (+ okolina i eventualno BG). Nadam se da je sada tema dovoljno jasna.

Primećen član underwater (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2003.
    Reputaciona moć
    61

necu, posto si je ti vec spomenula :wink:

p.s. danas me je dolcezza vukla po nekim radnjicama u tom fazonu (ja ih zovem "sektaski ducani") tako da su mi sva cula zasicena, culo mirisa onim stapic-aromama, culo vida raznim visuljcima i djindjuvama, dok je culo sluha zasiceno gocom trzan, posto prodavacice po pomenutim ducanima izgleda nisu otisle mnogo istocnije od pozarevca

sto se lokala tice...
    novi sad >>> koliko sam upoznat, 'efika' je za sada najorijentalnije mesto :wink:
    beograd >>> kandahar, bollywood, buddha bar...

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako izuzmes tip par kvazi-orijentalnih shopova koje drzi P. P. nema nikakve veze sa Novi Sadom. A i u tim shopovima ima sveg ai svacega ali najmanje orienta. Nema izlozbi, nema koncerata, nema vise cak ni dzamije u ns. U BGD imas s vremena na vreme neka dogadjanja kao sto je bio ovaj nedavni koncert dervisa i to je sve. Jesam li se sad spustio na zemlju?

Pa tako je s vama padobrancima... ni ne razmislite a stavljate komentar
    Ono gore navedeno- lokali, izlozbe i sl... odnosi se na NS (+ okolina i eventualno BG). Nadam se da je sada tema dovoljno jasna.

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio Gwydion
    Jesam li se sad spustio na zemlju?
    Ispadam zesca vestica ovde! :?
    Pa, pre par nedelja bila je neka manifestacija, zvala se "Dani Indije" ili tako nekako, u svecanoj sali Izvrsnog veca.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nisam imao pojma za to. I nisi vestica, ne brini. Znao sam i vece, Ti si simpa

Jesam li se sad spustio na zemlju?
    Ispadam zesca vestica ovde! :?
    Pa, pre par nedelja bila je neka manifestacija, zvala se "Dani Indije" ili tako nekako, u svecanoj sali Izvrsnog veca.

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

[quote="Gwydion"]Apsolutno ne kapiram kakve ovo veze ima sa NS, ali ok...

... OK, Gvido, ali ne možeš samo o " Pijačnom barometru ", kafanskim KLOZETIMA ili krajnje lokalnoj vremenskoj prognozi u famoznom trianglu Šangaj - Slana Bara - Bangladeš, zar ne ?!?

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Te teme cu tebi da prepustim.

[quote="krvolok"]
    Apsolutno ne kapiram kakve ovo veze ima sa NS, ali ok...

... OK, Gvido, ali ne možeš samo o " Pijačnom barometru ", kafanskim KLOZETIMA ili krajnje lokalnoj vremenskoj prognozi u famoznom trianglu Šangaj - Slana Bara - Bangladeš, zar ne ?!?

Guest

Citat Original postavio underwater

p.s. danas me je dolcezza vukla po nekim radnjicama u tom fazonu (ja ih zovem "sektaski ducani") tako da su mi sva cula zasicena, culo mirisa onim stapic-aromama, culo vida raznim visuljcima i djindjuvama, dok je culo sluha zasiceno gocom trzan, posto prodavacice po pomenutim ducanima izgleda nisu otisle mnogo istocnije od pozarevca

sto se lokala tice...
    novi sad >>> koliko sam upoznat, 'efika' je za sada najorijentalnije mesto :wink:
    Kandahar? Cuo sam za to ali nemam pojma gde se nalazi. Help...

Bollywood nije los, ali propada otkako su za to mesto culi skorojevici i samozvani genijalci.

Buddha Bar. Hmm... No comment...!!!

Baghdad Kafe bih pridodao. Docekuje te jedan tip, rekao bih da izgleda kao neki turski makro. Jeftino, dobro, opusteno, mozes da se presvuces i legnes u tu nazovi tursku fotelju.

Mahatmahala. Najjaca prodavnica u gradu. Skoro sam kupio sebi sahovsku tablu od mermera sa figurama koji su u oblicima indijskih bogova. Ali skupo... Mnogo skupo. I da ne gresim dusu, ne govorimo o obicnom mermeru vec pravi beli mermer. A tabla sa figurama je oko 13000 din. Kazem ja vama, skupo. Ovog meseca sam se hranio mermerom jer para za drugo nemam...

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Je li, ako taj deluje kao makro jel bar ima nekih koje deluju kao profi i posto su na sat?

Citat Original postavio 11070VLX
    Citat Original postavio underwater

sto se lokala tice...

Bollywood nije los, ali propada otkako su za to mesto culi skorojevici i samozvani genijalci.

Buddha Bar. Hmm... No comment...!!!

Baghdad Kafe bih pridodao. Docekuje te jedan tip, rekao bih da izgleda kao neki turski makro. Jeftino, dobro, opusteno, mozes da se presvuces i legnes u tu nazovi tursku fotelju.

Mahatmahala. Najjaca prodavnica u gradu. Skoro sam kupio sebi sahovsku tablu od mermera sa figurama koji su u oblicima indijskih bogova. Ali skupo... Mnogo skupo. I da ne gresim dusu, ne govorimo o obicnom mermeru vec pravi beli mermer. A tabla sa figurama je oko 13000 din. Kazem ja vama, skupo. Ovog meseca sam se hranio mermerom jer para za drugo nemam...

Primećen član underwater (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2003.
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio 11070VLX
    strahinjica bana

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.04.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ma ja bre zivim u New Delhi-ju, tako bar izgleda azimialjeti, nema mi spasa, svuda izbija ona blatustina! Inace, Majche, East Point veleprodaja, je STARNO COOL, dakle ja sam BAS probirljiva po pitanju bofla i slicnih stvari, ali tamo sto imaj DOBROG KVALITETA!! inace prvi put sam bila pre mesec dana, a prolazim svaki bogovetni dan, posto je , jel' da, u Vjeterniku!!!! Pozzz

Sto se tice indije i indijaca, probaj sa citanjem Arundati Roj "Bog malih stvari"! Fantasticna knjiga dobitnik Bookerove nagrade, takodje pobornik akcija za ljudska prava....

A da a studirala je i arhitekturu.... i zavrsila je....

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Dolce, hvala puno!!!
    Videla sam East Point u Veterniku ali nikako da svratim, uvek propicim prema Futogu.

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

Citat Original postavio Dolcezza
    A da a studirala je i arhitekturu.... i zavrsila je....

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

u pripremi je izložba o Persiji u Bg...mislim u Muzeju 25. maj ili kako se već taj muzej danas zove...

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

East Point snabdeva skor osve "orijentalne sopove" po gradu i kod njih se moze naci lepih stvari. Ja recimo hocu da kupim neke egipatske figure. no problem je u tome sto mislim, mada nisam siguran, da se u veterniku moze kupovati ako neko nije firma. Dakle veleprodaja samo, a ista ta roba visim cenama u njihovim radnjama po gradu.

Dolce, hvala puno!!!
    Videla sam East Point u Veterniku ali nikako da svratim, uvek propicim prema Futogu.

Učlanjen
    04.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

A jesi li pogledao u Dunavskoj (u pasazu) da li imaju te figure?

Ili da nam 11070VLX (mafijo, konacno sam ti zapamtila nik! :wink: ) organizuje ekskurziju po BG-u i obilazak sektaskih radnji

Iskusan DOKONI UM (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

...i na kraju jedan obred u aleji velikana sa klanjem petla.

Domaćin peach (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano

Citat Original postavio DOKONI UM
    ...i na kraju jedan obred u aleji velikana sa klanjem petla.
    nemoj tako! covek je pitao za orjentalno.to ti je ono s trbusnim plesom,nargilom,mirisljavim stapicima,eventualno harekrisna-ovo-ono.ti ga odma' proglasio za satanistu! :x

Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Ja ?

Pogledaj post iznad mog...

Domaćin peach (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano

sorry!nisam primetila da je to nasa pcelica zakuvala!
    sta ces kad njene postove ne citam jer mi uglavnom nisu zanimljivi...to ti dodje,kao,kompliment...sliht sliht

Učlanjen
    02.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Hajde sama se upiši tamo...
    I molim te u tvom profilu ima isuviše informacija dostupnih javnosti...reguliši to malo... 8)

Slične teme

1. Agatha Christie - Murder on the orient express
    Autor Saniyela u forumu Video igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.08.2008., 18:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •