Verujete li u virtualna poznanstva?

smooth_operator

Početnik
Poruka
18
Svedoci smo i aktivni ucesnici enormne ekspanzije elektronskih vidova komunikacije izmedju ljudi sirom sveta.Nije nemoguce da u buducnosti virtualna stvarnost postane sastavni deo stvarne,nesto kao uvod u realnost.Ljudi,kao socijalna i emotivna bica,po pravilu-uvek i svuda,teze novim poznanstvima,ostvarujuci razlicite veze.Ljubav i seks sigurno su najinteresantniji motivi,masa servisa za upoznavanje,chatovi,znate vec sve,zar ne?
Verujete li u virtualna poznanstva?Imate li predrasude,plasite li se?Kakva su vasa iskustva,da li ste upoznali nekoga i ostvarili emotivnu ili seksualnu vezu preko interneta?
 
Upoznao sam milion ljudi preko interneta... i veliki broj su mi postali dosta bliski prijatelji... A i od mnogih zavisim... recimo, ja mog 'gazdu' nikada u zivotu nisam video, a opet odlicno komuniciramo...

Sad, koliko je ljubav moguca preko interneta je dosta diskutabilno... Niko na internetu nije ista osoba kao u stvarnosti, i ti mozes lako da se zaljubis u nekog preko neta, sudeci po intelektu te osobe, a da se u realnosti opasno razocaras...

Internet ti je nesto kao obrnuti zivot... a opet i internet i 'realni zivot' su isti u principu... u zivotu, ti upoznajes ljude prvo vizuelno, a onda mozda i verbalno... zato ljudi u realnosti vode dodatnog racuna o svom izgledu, mnogo vise nego sto im to sopstvena psiha nalaze, jer je prvi utisak najvazniji... na internetu ide obrnuto, prvo verbalno, a onda mozda i vizuelno... zato na internetu ljudi vise vode racuna o tome sta pisu, mnogo vise nego sto bi to u normalnoj verbalnoj komunikaciji...

Dakle, nikad nisi siguran ko je kakva osoba, sve dok je ne upoznas u 'obe dimenzije' (zli jezici bi rekli stojeca i lezeca dimenzija :D)...

Licno mislim da je internet odlicno mesto za upoznavanje, jer ipak je lakse kucati po tastaturi, nego gledati nekoga u oci i govoriti mu bilo sta... A kad se ljudi lepo upoznaju, mogu i da se sretnu u realnom zivotu, da vide ko je koliko mana prikrio, i bi li mogli da se i tako slazu...

Pa imamo zivih primera sa foruma... Princeza i Sale, Haoticni i pcelica, upssssss (zamalo da napisem jedan nick, a on ce se sam prepoznati ovde :lol: :lol: :lol:)...

Poz.
 
Pedja M.:
Da, interesantna tema ...
Priznajem, mene je u pocetku fascinirala skoro neogranicena mogucnost komunikacije. Zbog totalne anonimnosti ljudi su otvoreniji, iskreniji, neposredniji.
Ja sam imao par emotivnih veza ... Priznajem, ne umem bas da definisem te emocije, mozda nesto kao zanesenost ili slicno.
Ali - ljubav, to je vec malo diskutabilno. Pre svega smatram da bez telesne ljubavi (govorim o zrelim ljudima, dakle preko 20-25 godina) nema ni duhovne. Znam za mnoge koji su preko neta dogovorili susrete, a posle - kako koji. Nekima uspelo, nekima ne.
Da se ne ponavljam... To je to...
 
ja imam strasan problem: ljude po fizickom izgledu (pr)ocenim, pa odlucim da li da zgotivim nekoga ili ne. svestan sam da to nikako nije u redu, ali tako je ...
onda imam totalnu frku da nekoga zgotivim na netu i da ga licno upoznam...kako bi odreagovao...ma bez veze..kada je neko ok onda nema veze
 
Incognito:
Upoznao sam milion ljudi preko interneta... i veliki broj su mi postali dosta bliski prijatelji... A i od mnogih zavisim... recimo, ja mog 'gazdu' nikada u zivotu nisam video, a opet odlicno komuniciramo...

Sad, koliko je ljubav moguca preko interneta je dosta diskutabilno... Niko na internetu nije ista osoba kao u stvarnosti, i ti mozes lako da se zaljubis u nekog preko neta, sudeci po intelektu te osobe, a da se u realnosti opasno razocaras...

Internet ti je nesto kao obrnuti zivot... a opet i internet i 'realni zivot' su isti u principu... u zivotu, ti upoznajes ljude prvo vizuelno, a onda mozda i verbalno... zato ljudi u realnosti vode dodatnog racuna o svom izgledu, mnogo vise nego sto im to sopstvena psiha nalaze, jer je prvi utisak najvazniji... na internetu ide obrnuto, prvo verbalno, a onda mozda i vizuelno... zato na internetu ljudi vise vode racuna o tome sta pisu, mnogo vise nego sto bi to u normalnoj verbalnoj komunikaciji...

Dakle, nikad nisi siguran ko je kakva osoba, sve dok je ne upoznas u 'obe dimenzije' (zli jezici bi rekli stojeca i lezeca dimenzija :D)...

Licno mislim da je internet odlicno mesto za upoznavanje, jer ipak je lakse kucati po tastaturi, nego gledati nekoga u oci i govoriti mu bilo sta... A kad se ljudi lepo upoznaju, mogu i da se sretnu u realnom zivotu, da vide ko je koliko mana prikrio, i bi li mogli da se i tako slazu...

Pa imamo zivih primera sa foruma... Princeza i Sale, Haoticni i pcelica, upssssss (zamalo da napisem jedan nick, a on ce se sam prepoznati ovde :lol: :lol: :lol:)...

Prilicno realan prikaz virtualne stvarnosti.
Ukoliko ne gresim,ovaj i sl.forumi prerastaju u neku vrstu realnih komuna...Znate se,druzite se,ulazite u manje-vise ozbiljne veze,prijatno sam iznenadjen.Vidim 10-20 hiperaktivnih likova,podsecaju me na one "aktivne" djake iz skolskih dana,pravi mali kolektiv (u pozitivnom smislu).
 
ne mislim da je volja u pitanju, prosto, ja sam ta koja voli da upoznaje ljude, jako, ali ovako, na ovaj nacin, ne znam.... :?
mozda je to ona razlika kad dok sa nekim razgovaras, pratis njegove, gegove, pogled, gestikilaciju itd, a sto priznacete, jako puno govori o coveku
 
Normalna:
ne mislim da je volja u pitanju, prosto, ja sam ta koja voli da upoznaje ljude, jako, ali ovako, na ovaj nacin, ne znam.... :?
mozda je to ona razlika kad dok sa nekim razgovaras, pratis njegove, gegove, pogled, gestikilaciju itd, a sto priznacete, jako puno govori o coveku

Iz licnog iskustva (a tako sam upoznao buljuk ljudi): Kad dodje do toga da pozelis da upoznas nekog 'virtuelnog prijatelja' i uzivo, 99% sansi su da ce ti se dopasti i u RL-u...
 
ja sam trenutno sa devojkom koju sam upoznao na netu, normalna je i bez predrasuda (ali jedino sto ne stima je sto nije iz b, vec ovde studira)...i ranije sam imao iskustava preko neta (neobavezne varijante) Sve u svemu nije ni vazno moje licno iskustvo...vazno je ljudi da se opustite i da nemate toliko predrasuda (iako ovde ima veliki broj klinaca, seksualno isfrustriranih likova) :D
pozdrav svima... samo budite ono sto jeste i nemojte da se libite da trazite ono sto zelite 8)
 
Incognito:
Normalna:
ne mislim da je volja u pitanju, prosto, ja sam ta koja voli da upoznaje ljude, jako, ali ovako, na ovaj nacin, ne znam.... :?
mozda je to ona razlika kad dok sa nekim razgovaras, pratis njegove, gegove, pogled, gestikilaciju itd, a sto priznacete, jako puno govori o coveku

Iz licnog iskustva (a tako sam upoznao buljuk ljudi): Kad dodje do toga da pozelis da upoznas nekog 'virtuelnog prijatelja' i uzivo, 99% sansi su da ce ti se dopasti i u RL-u...
OK, moze biti da ja jos nisam zaista pozelela nekog da upoznam... :? Videcemo :roll: 8)
 
Gazdarica:
Ma, samo se opusti, Normalna...
Vjeruj, ima divnih ljudi na netu...
bas bas.... fora je u tome sto ce idiot da izigrava jos veceg idiota na netu nego sto bi smeo u rl, a sa druge strane ljudi za koje smatras da su ok ovde tesko da ce se razlikovati i u rl.... ok. uvek postoji mogucnost da te fizicki odbije, ali samo ako cenis coeka na taj nacin...
 
Pa Incognito,definitno se necu sloziti sa tobom.Samo tvoj post sam citala,mrzelo me je da citam sve.Ja uopste,ne pokazujem svoj intelekt ovde,niti mislim da je mesto,niti zelim nekog da impresioniram.U RL je druga prica.I upravo sam u zivotu ovakva,kakva sam ovde,da ne kazem i gora.O fizickom izgledu mogu da sude oni retki koji su me videli.A sve ovo je bilo,jeste i bice za mene,CISTA ZA*EBANCIJA,i tako mu prilazim.Gomila neiskrenih,odvratnih,plasljivih ljudi koji sole pamet drugima,sa svojim licnim totalno nesredjenim zivotima.Izmisljaju ovde kojekakve price,uzive se u uloge,glume pozoriste,a imaju i dobru publiku.I dok postoje oni koji slusaju i aplaudiraju,postojace i oni koji su ovde kobajagi savetodavci,iskusni,dobronamerni... bljak.Medju ostalima i takvi kao ti,iako si ipak samo klinac koji se predstavlja,sa nekim velikim iskustvom.Ali u RL ko zna kakav si? :twisted:
 
just a girl:
Ali u RL ko zna kakav si? :twisted:

hmmm... ok hoces listu (po nickovima):

ian
sanja
rastamann
Betty
Princeza
Zak
Lord Of Chaos
pcelica
leiasw
Guardian
Japi
Lens
g-rock
cpku
tija

jesam zaboravio nekog? ... To je valjda to od ljudi sa foruma... I ja uopste ne tvrdim da sam ko zna koliko iskusan... Ja pomazem koliko je u mojoj moci... A ti pitaj gore navedene osobe da li se foliram... :roll:
 
just a girl:
Pa Incognito,definitno se necu sloziti sa tobom.Samo tvoj post sam citala,mrzelo me je da citam sve.Ja uopste,ne pokazujem svoj intelekt ovde,niti mislim da je mesto,niti zelim nekog da impresioniram.U RL je druga prica.I upravo sam u zivotu ovakva,kakva sam ovde,da ne kazem i gora.O fizickom izgledu mogu da sude oni retki koji su me videli.A sve ovo je bilo,jeste i bice za mene,CISTA ZA*EBANCIJA,i tako mu prilazim.Gomila neiskrenih,odvratnih,plasljivih ljudi koji sole pamet drugima,sa svojim licnim totalno nesredjenim zivotima.Izmisljaju ovde kojekakve price,uzive se u uloge,glume pozoriste,a imaju i dobru publiku.I dok postoje oni koji slusaju i aplaudiraju,postojace i oni koji su ovde kobajagi savetodavci,iskusni,dobronamerni... bljak.Medju ostalima i takvi kao ti,iako si ipak samo klinac koji se predstavlja,sa nekim velikim iskustvom.Ali u RL ko zna kakav si? :twisted:


Ne zameri mu just a girl.Nije on ni tako mlad,ima on o ho ho godina.Cak 21.A sta je filmova gledao,sta je casopisa procitao,huh.Nije mi jasno kad stigne i da jede,a ne i da *ebe kad je po ceo dan i noc ovde.
No,ovo trpi sve.
 

Back
Top