Opet HeMiJa

DkJm

Primećen član
Poruka
885
Molim vas da ako ikog ne mrzi da mi ispise ukratko dokazivanje katjona,moze za sve grupe. Treba mi za takmicenje a uvek se patim sa tim,a veoma je interesantno... Unapred HVALA
 
Za takmicenje ne moras da znas sve katjone i anjone. Imas spisak u zavisnosti od godine (I i II su iste, a III i IV imaju koji jon vise). U principu ti je dovoljan i onaj praktikum za srednju skolu od Momcila Jovetica, u njemu imas reakcije za identifikaciju jona koje treba da znas za takmicenje. Program takmicenja pokusaj da nadjes negde na www.shd.org.yu Osim toga treba ti volumetrijsko odredjivanje jake i slabe kiseline jakom bazom (I i II odredjuju jaku HCl, a III i IV slabu CH3COOH). Dokazivanje jona je izuzetno lako jer daju samo jedan katjon i jedan anjon i s toga nema ometajucih reakcija. :)
 
Konstantin:
Za takmicenje ne moras da znas sve katjone i anjone. Imas spisak u zavisnosti od godine (I i II su iste, a III i IV imaju koji jon vise). U principu ti je dovoljan i onaj praktikum za srednju skolu od Momcila Jovetica, u njemu imas reakcije za identifikaciju jona koje treba da znas za takmicenje. Program takmicenja pokusaj da nadjes negde na www.shd.org.yu Osim toga treba ti volumetrijsko odredjivanje jake i slabe kiseline jakom bazom (I i II odredjuju jaku HCl, a III i IV slabu CH3COOH). Dokazivanje jona je izuzetno lako jer daju samo jedan katjon i jedan anjon i s toga nema ometajucih reakcija. :)

Posto i mene to jako zanima trazio sam,ali nikako ne mogu da se snadjem na tom site-u,odnosno ne mogu da pronadjem nesto za takmicenje,a to bi i meni jako bilo korisno,pa ako te ne mrzi please pojasni to malo :lol:
 
Konstantin:
Za takmicenje ne moras da znas sve katjone i anjone. Imas spisak u zavisnosti od godine (I i II su iste, a III i IV imaju koji jon vise).

tacnije, danas nam je profesorka rekla da su za II, III i IV godinu isti joni za dokazivanje, a prva ima par jona manje... :roll: :wink: :lol:
 

Back
Top