Problem sa monitorom

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
115
Da li neko moze da mi kaze sta treba da radim sa monitorom posto desna strana dobija neku bledo-roze boju koja se,cini mi se siri.Komp je pod garancijom ali bih pre od vas da dobijem informacije i pomoc.HVALA!!!
 
Najverovathije magnetno zracenje recimo od zvucnika ili naponski kabal je preblizu kablu koj ide od monitora do graficke ili su cak isprepleteni.
Moze biti i od nekih drugih uredjaja koji su preblizu monitoru dajmu malo prostora raspleti kablove odmakni ga od drugih uredjaja i sacekaj par dana da vidis dali ce se vrati sve u normalu.
 
Ne. Tvoj problem se strucno (serviseri ga tako zovu) zove RGB. Verovatno je u pitanju monitor Samsung (793 ili 997 serije), ovi novi koji su nedavno izasli iz proizvodnje nista ne valjaju. Ja imam 793df silver/black i posle mesec dana mi se pojavilo isto sto i tebi. Posle par dana mogao si da ga udaris i slika je normalna...ali...pojavljuje se ponovo? Danas sam ga cimao cak na dusanovac, u ERC commerce-ovo sediste tj. prava tvrdjava (sa jedno 260 kamera:) gde sam im nekako objasnio probl. slicno kao i ti, da bi mi rekli da dodjem sutra. Pitao sam da li mogu odmah da pogledaju, i posle 20 min. monitor je ko nov...a za tih 20 min. je doslo i otislo oko 5-6 ljudi sa slicnim modelom i problemom...pa ti savetujem da to prvo proveris kod distributera kod kog si kupio monitor.
 
@Peca.o
Poslušaj Kuliražin savet.

@FataL1ty
RGB je deo elektronskog sklopa svakog monitora a ne problem.
Tvoja tvrdnja da novi Samsung monitori ne valjaju ne pije vodu ako se uzme u obzir činjenica da se na 1 neSamsung proda 20 Samsunga.
Samim tim i procenat kvarova ide u korist neSamsunga.
Pozdrav
 

Back
Top