Kako da proverim temperaturu?

Jedan od načina je da pogledaš očitavanja u BIOS-u.

Da bi ušla u BIOS, prilikom startovanja računara treba da pritisneš DEL taster kad se na ekranu ispiše "Press DELETE to enter setup..." ili slično.
Kad uđeš u BIOS idi u "Power" sekciju (ili "PC Health, ne znam kako se kod tebe već zove) i pogledaj stavku Temperature. U BIOS-u ne možeš da koristiš miša, već se kroz menije krećeš pomoću strelica, a iz njih izlaziš sa Escape tasterom.
Sačekaj koji minut da se procesor zagreje.

Temperaturu možeš da očitaš i iz Windowsa, ali treba da instaliraš neki program koji može da očita temperaturu, kao SiSoft Sandra, ili neki još specijalizovaniji program za čitanje temperature. Ako imaš Asus ploču, onda uzmi Asus PC Probe. Za druge ploče možeš da koristiš Hardware Sensor Monitor i slične programe.
 
E, najzad mi je neko lepo odgovorio. :D
Pretpostavljala sam da se u taj BIOS ulazi pre startovanja Windows-a, ali nisam znala kako, jer sve to prođe mnogo brže nego što ja to mogu da pročitam :oops:
Našla sam nešto što izgleda ovako:
MB Temperature 35
CPU -II- 51,5
Pretpostavljam da je to to?
Podešen je da se automatski gasi na 85, znači nije do temperature... :(
A što se tiče ploče, pogledala sam jednom ali sam zaboravila... :shock:
'Ću pogledam opet, ako te interresuje...
 
E, samo žensko može da ne zna koje komponente ima u kompjuteru. :lol: Svaki muškarac koji i malo drži do sebe svoj komp poznaje u dušu, uključujući verzije BIOS-a na matičnoj i grafičkoj, serijske brojeve DVD-a i rezača, firmware verzije i slično. :lol: I pored toga sve te podatke zna i za još 3-4 konfiguracije koje bi voleo da kupi. :lol:
 
Ma šalio sam se, :lol: i to na račun ljudi koji obožavaju svoje nVIDIE, Asuse, Atie, Maxtore, Plextore i ostalu renomiranu gvožđuriju :lol:

Ja, na primer kad kažem da imam Asus ANV8X-X, odmah dobijem jedno "Aaaaaa, al si se zayebo za ploču", a ja do sad nisam imao apsolutno nikakvih problema ni sa njom ni sa ostatkom hardvera.

I još kad otvore 50-ak tema tipa "koja grafička je bolja" čisto mi se smuči. Kupuju neke space-tech ultra-giga-sega mašine, a uglavnom skoro ništa ne umeju da rade na njima, osim da se igraju.

I naravno, stalno maštaju o novoj, bržoj, boljoj i jačoj konfiguraciji.
 
Đenka:
E, samo žensko može da ne zna koje komponente ima u kompjuteru. :lol: Svaki muškarac koji i malo drži do sebe svoj komp poznaje u dušu, uključujući verzije BIOS-a na matičnoj i grafičkoj, serijske brojeve DVD-a i rezača, firmware verzije i slično. :lol: I pored toga sve te podatke zna i za još 3-4 konfiguracije koje bi voleo da kupi. :lol:
Što je najgore - u pravu si.
Ja sam iznenađena koliko neki ljudi (sve sami momci) imaju opširno "znanje" o unutrašnjosti računara, uopšte...
A nesreća je u tome što većina zaista ima po tridesetak godina i sve što znaju znaju jer su zaluđeni igricama, "Gospodarem Prstenova" i romanima Terija Pračeta...
Mene je to tek nedavno počelo da interesuje, i to silom :(
Evo, nedavno sam ga i otvorila :lol: (mislim, komp.) i to zahvaljujući još jednom "forumašu" o'de...
Uzgred, pogledala sam na papirčetu ASUS A7V8X-X...
Ako neko misli da ja znam to da uporedim sa nekom drugom... :lol:
A i što mi treba da znam šta je unutra?
Ne znam ni šta ima u televizoru, pa da ipak koristim... :?
 
Đenka:
E, samo žensko može da ne zna koje komponente ima u kompjuteru. :lol: Svaki muškarac koji i malo drži do sebe svoj komp poznaje u dušu, uključujući verzije BIOS-a na matičnoj i grafičkoj, serijske brojeve DVD-a i rezača, firmware verzije i slično. :lol: I pored toga sve te podatke zna i za još 3-4 konfiguracije koje bi voleo da kupi. :lol:
:lol: :lol: vidis, gledajuci forum, potpuno si u pravu, ali u real svetu i nije bas tako.

Ja ne samo da poznajem svoj komp u dusu, vec poznajem u dusu kompove celog komsiluka i tako reci znam i dan kad su kupili.

A sta bi voleo da kupim...ma znam i to...nije mala stvar hvaliti se komsiji kako imas najbolju masinu u selu :lol: iz koje sljasti bolje nego u nekoj losijoj diskoteci.
 
Kad_LupimLupim:
Кулиража:
...poznajem u dusu kompove celog komsiluka i tako reci znam i dan kad su kupili...
Si ti, druze, neka vrsta, lokalne mesije i spasitelja kod koga dolazi sav komsiluk da nakon celivanja tvog sv. misa, postavi pitanje: "Zasto opet iskace drzac za case, kad ja ocu da se igram najnovijeg fudbala?"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa vidis tako nesto, sta cu kad sam dusa od coveka :lol: :lol: pa ne moze ni jedan dan da prodje bez: "Joj ponovo sam napravio sr@nje, dodji hitno, ne mogu da igram najnoviji fudbal na integrisanoj grafickoj".
 

Back
Top