Seda kosa

mudrac_pravnik

Početnik
Poruka
6
Zdravo. Imam 20 godina i poceo sam da nalazim sede vlasi, pronasao sam ne mali broj istih. Mada ih jos uvek nemam toliko da bi se primecivale, ovom progresijom za koju godinu bicu kao Tadic:)Zanimam zasto mladi ljudi pocinju da sede, kada taj proces uopste picinje i dali se moze zaustaviti.Ovo pitanje bas i nespada u domen zdravstvenih problema, ali ipak mi je od svih soba na ovom forumu najbliza.

Unapred hvala!
 
mudrac_pravnik:
Zdravo. Imam 20 godina i poceo sam da nalazim sede vlasi, pronasao sam ne mali broj istih. Mada ih jos uvek nemam toliko da bi se primecivale, ovom progresijom za koju godinu bicu kao Tadic:)Zanimam zasto mladi ljudi pocinju da sede, kada taj proces uopste picinje i dali se moze zaustaviti.Ovo pitanje bas i nespada u domen zdravstvenih problema, ali ipak mi je od svih soba na ovom forumu najbliza.

Unapred hvala!

Sta ima veze, Tadic je bas sarmantan! :)
Probaj da se ne nerviras oko toga, ko sto rece dr genetika igra svoju igru.....okreni to na svoju korist! :)
 
Uf, tog Krstica ne znam, ali u Tadicevom drustvu sam imala zadovoljstvo da budem par puta i - vrlo je sarmantan! (Sad, kakav je Predsednik - to je podlozno razlicitim misljenjima, ali sarm mu se svakako ne moze osporiti! A i zgodan je, brate, onako kad ga uzivo vidis van odela - mislim, u civilnoj odeci! Bas mu lepo stoje farmerke i teksas kosulja. :lol: )
 
WithdrawnWater:
Uf, tog Krstica ne znam, ali u Tadicevom drustvu sam imala zadovoljstvo da budem par puta i - vrlo je sarmantan! (Sad, kakav je Predsednik - to je podlozno razlicitim misljenjima, ali sarm mu se svakako ne moze osporiti! A i zgodan je, brate, onako kad ga uzivo vidis van odela - mislim, u civilnoj odeci! Bas mu lepo stoje farmerke i teksas kosulja. :lol: )
Pardon, moje greska ne Nenad nego Nebojsa Krstic, jedan od Idola... zvali su ga Krle...secate se sigurno...
Kao Tadic samo visoka i sarmantnija varijanta a jos Vas kolega...
Grr..... :lol:
p.s. da Vam osvezim pamcenje
http://www.beograd.ds.org.yu/kandidati/NebojsaKrstic.jpg
 
Kelis:
WithdrawnWater:
Uf, tog Krstica ne znam, ali u Tadicevom drustvu sam imala zadovoljstvo da budem par puta i - vrlo je sarmantan! (Sad, kakav je Predsednik - to je podlozno razlicitim misljenjima, ali sarm mu se svakako ne moze osporiti! A i zgodan je, brate, onako kad ga uzivo vidis van odela - mislim, u civilnoj odeci! Bas mu lepo stoje farmerke i teksas kosulja. :lol: )
Pardon, moje greska ne Nenad nego Nebojsa Krstic, jedan od Idola... zvali su ga Krle...secate se sigurno...
Kao Tadic samo visoka i sarmantnija varijanta a jos Vas kolega...
Grr..... :lol:
p.s. da Vam osvezim pamcenje
http://www.beograd.ds.org.yu/kandidati/NebojsaKrstic.jpg

A da, znam Krleta.....em doktor, em kandidat a jos i muzikalan - eh, sto smo ti mi univerzalni (ziveo kolega!) :wink:
 
mudrac_pravnik:
Zdravo. Imam 20 godina i poceo sam da nalazim sede vlasi, pronasao sam ne mali broj istih. Mada ih jos uvek nemam toliko da bi se primecivale, ovom progresijom za koju godinu bicu kao Tadic:)Zanimam zasto mladi ljudi pocinju da sede, kada taj proces uopste picinje i dali se moze zaustaviti.Ovo pitanje bas i nespada u domen zdravstvenih problema, ali ipak mi je od svih soba na ovom forumu najbliza.

Unapred hvala!
Nemoj da brines.nauka jos nije nasla odgovor na tvoje pitanje.
 
dr:
mudrac_pravnik:
Ama ljudi ja pitao zasto sede mladi ljudi i da li se to moze zaustaviti, a ne da li su ili nisu, tj zasto su sarmantni ds-ovci.
A mi ti odgovorili da je presudna genetika i da to nema mnogo veze sa tim da li si mlad ili nisi.

Onda treba preformulisati pitanje: Kada je majmun poceo da sedi i zasto mu se to dogodilo? (osim ako ne pripadate politickoj struji koja zanemaruje Darvinovu teoriju) :shock:
 
mudrac_pravnik:
Iskreno ovo sa majmunima mi bas i nije jasno?
Jel nije mozda neka aluzija na Tadica:))

Ih, pa sto bas na Tadica, mozda je neka aluzija na tebe?! Ali znajuci Ganeta, ne bih rekla da je na bilo koga.
Dakle, DS-ovci (bar poneki) jesu zgodni, hteo to to da uvidis ili ne, a mi ti odgovorismo na pitanje, a Tadica si ti pominjao prvi!
 
gane011:
WithdrawnWater:
Sta ima veze, Tadic je bas sarmantan! :)
Probaj da se ne nerviras oko toga, ko sto rece dr genetika igra svoju igru.....okreni to na svoju korist! :)

Da, da, samo je gosn. Tadicu davno proslo 20 godina...

Pa zato i kazem - kad ovaj decko bude u Tadicevim godinama moze i on da bude jednako sarmantan....ako se bude potrudio! Jer - tu vec genetika ne igra nikakvu ulogu, samo licni trud i rad!
 
WithdrawnWater:
mudrac_pravnik:
Iskreno ovo sa majmunima mi bas i nije jasno?
Jel nije mozda neka aluzija na Tadica:))

Ih, pa sto bas na Tadica, mozda je neka aluzija na tebe?! Ali znajuci Ganeta, ne bih rekla da je na bilo koga.
Dakle, DS-ovci (bar poneki) jesu zgodni, hteo to to da uvidis ili ne, a mi ti odgovorismo na pitanje, a Tadica si ti pominjao prvi!

Za ovo se nekad islo na robiju... Ti nesto kazes, pogresno te protumace, neko upre prstom u tebe i.... ode pa pa.
Nema tu aluzije (narocito ne na aktuelnog nam predsednika) nego znate ono - genetika, porodicno stablo sa kolena na koleno i dokle svi kolektivno daleko dosezemo - do majmuna. :wink:
E pa moje pitanje je kada je majmun osedeo? :lol: :lol: :lol:
 
WithdrawnWater:
gane011:
WithdrawnWater:
Sta ima veze, Tadic je bas sarmantan! :)
Probaj da se ne nerviras oko toga, ko sto rece dr genetika igra svoju igru.....okreni to na svoju korist! :)

Da, da, samo je gosn. Tadicu davno proslo 20 godina...

Pa zato i kazem - kad ovaj decko bude u Tadicevim godinama moze i on da bude jednako sarmantan....ako se bude potrudio! Jer - tu vec genetika ne igra nikakvu ulogu, samo licni trud i rad!

Samo kazem da je suvise rano poceo da sedi.

A sto se tice sarma, jasno je da na zene sarm muskarca deluje u srazmeri sa funkcijom koju obavlja
:wink:
 
gane011:
WithdrawnWater:
gane011:
WithdrawnWater:
Sta ima veze, Tadic je bas sarmantan! :)
Probaj da se ne nerviras oko toga, ko sto rece dr genetika igra svoju igru.....okreni to na svoju korist! :)

Da, da, samo je gosn. Tadicu davno proslo 20 godina...

Pa zato i kazem - kad ovaj decko bude u Tadicevim godinama moze i on da bude jednako sarmantan....ako se bude potrudio! Jer - tu vec genetika ne igra nikakvu ulogu, samo licni trud i rad!

Samo kazem da je suvise rano poceo da sedi.

A sto se tice sarma, jasno je da na zene sarm muskarca deluje u srazmeri sa funkcijom koju obavlja
:wink:


Hahahahaha! Ma jok bre Gane! Nista niste naucili: ne u srazmeri sa funkcijom (Boze, svasta!) vec u srazmeri sa deviznim kontom!! :wink: :lol:
 
Pušenje ne samo da oštećuje pluća, truje vašeg supružnika i pravi vam bore, već ćete zbog njega i pre osedeti i oćelaviti - tvrde britanski lekari.
„Povezanost između sedih vlasi i pušenja je očita kod svih starosnih grupa i kod oba pola’’, piše u studiji koju je objavio „Britiš medikal džornal’’.
Sedu kosu ima 54 odsto pušača, a 47 odsto nepušača. Među muškarcima 35 procenata pušača je bez kose, u poređenju s 21 procentom kod nepušača.
Lekari priznaju da studija, u kojoj je učestvovalo 600 pacijenata, ne može tačno da dokaže vezu tih pojava s pušenjem, ali su druge studije nepobitno pokazale da pušači imaju više bora i promena na licu povezanih sa starenjem.
„Kada bi mlade ljude mogli da ubedimo da pušenje prouzrokuje pojavu sedih i ćelavost kod muškaraca, to bi nam omogućilo novi pristup u kampanji protiv pušenja’’, kažu lekari.

Proveri krvnu sliku, nekada pojava perniciozne anemije moze izazvati preuranjenu pojavu sedih vlasi(naravno prvo pogledaj oko sebe ,u familiji sa majcine i oceve strane kada su poceli da sede i u kojoj meri).
 
WithdrawnWater:
mudrac_pravnik:
Iskreno ovo sa majmunima mi bas i nije jasno?
Jel nije mozda neka aluzija na Tadica:))

Ih, pa sto bas na Tadica, mozda je neka aluzija na tebe?! Ali znajuci Ganeta, ne bih rekla da je na bilo koga.
Dakle, DS-ovci (bar poneki) jesu zgodni, hteo to to da uvidis ili ne, a mi ti odgovorismo na pitanje, a Tadica si ti pominjao prvi!


Po tonu i zajedljivosti (bez ikakvog povoda), a ne po sadrzaju gore pomenutog texta, rekao bih da si simpatizer date politicke opcije; ali ne moras da se brines i od ovog trenutka mozes slobodno da prestanes sa smisljanjem dosetke, posto na tvoju provokaciju (jos jednom bezrazloznu) necu odgovoritu.


Hvala doktore. A Kakva je to vrste anemije?

Znam gane na sta si mislio, ono sa aluzijom na tadica je bila sala.

I taman jos jedno pitanje, kada ste vi, ako ste, prvi put pronasli sedu?
 
Perniciozna anemija je vrsta anemije koja nastaje usled nedostatka vitamina b12, laboratorijskim pretragama se vrlo lako otkriva.
Ja sam to spomenula usput jer genetiku kao razlog ne prihvatate :lol: , salim se malo.
Postoje mnogo upadljiviji simptomi anemije od sedih vlasi...ipak mislim da je genetika u pitanju,moj kolega je do svoje 25 malte ne skroz osedeo, i tako je i njegov otac, stric, deda...
 
dr:
Postoje mnogo upadljiviji simptomi anemije od sedih vlasi...ipak mislim da je genetika u pitanju,moj kolega je do svoje 25 malte ne skroz osedeo, i tako je i njegov otac, stric, deda...

Uh dr jel to ovaj kolega Krstic o kome smo pricali?
Ako jeste mene nesto boli... ovaj hm sta li mu je specijalizacija... ako biste mogli da me uputite na njega...
:lol: :lol: :lol:
 
Pa kolega Krstic koliko znam se trenutno ne bavi medicinom ali ako sam dobro obavestena reumatolog je...niste jos usli u godiste kojem treba ta specijalnost. :lol:
 
dr:
Pa kolega Krstic koliko znam se trenutno ne bavi medicinom ali ako sam dobro obavestena reumatolog je...niste jos usli u godiste kojem treba ta specijalnost. :lol:
Ah dr...nemojte biti tako rigidni, pa iako jos nisam presla dvadesetu imam neke cudne bolove u u grudima... kardiolog kaze da nije srce... rekao mi je, gle cuda, da bas odem kod reumatologa...
A sto se tice dr Krstica, pa covek je ipak doktor sto znaci i humanista valjda ce me preko veze primiti...
Eto molila bih Vas za asistenciju ukoliko je moguce!
:lol:
 

Back
Top