vojska je pukla. ubedi me u suprotno

cvoro_mb

Početnik
Poruka
32
ja sam u vojsci 4 i po meseca,ono sto su nas ucili zaboravio sam jer oni nemaju vremena,volje da nas uce a jedino sto sam naucio da staresine jedino sto znaju jeda j`b`u vojsku.(svaka cast izuzecima)
ovde se nista ne zna,niti mi nesto znamo niti oni nesto znaju.
Sto se tice opreme sve je zastarelo i ne ispravno,staresine i vojnici se trude da odrzavaju tehniku i opremu ali kao sto sam rekao sve je zastarelo i nema svrhe odrzavati. vozila,tenkovi,BVPi(borbena vozila pesadije) sve se raspada. automacke puske iz 70,80 godina. i cim da se branimo ako nas napadnu siptari?
sa zastarelim puskama,vozilima?
jedino je vazno da "glavesine" u general stabu imaju platu od 80.000 dinara pa navise,i politicari da kradu izmedju sebe i unistavaju nasu vec "umornu" drzavu od kradja i ratova politicara.
kad se malo razmisli mozda sam upravu i mnogi mladi ljudi dele misljenje,oni koji su preziveli razna s`anja nasih "dobronamernih" politicara
ubedite me da nisam upravu
 
onaj ko ti bude rekao da nisi u pravu posalji ga kod mene da mu ja objasnim. Ja sam dosao prosle godine iz vojske i mogu ti reci da sam se totalno raocarao u vojsku. Vojska im sluzi kao jeftina radna snaga, jer po ceo dan sam nesto radis, tj. kopas, cistis i peres za drugima, tj.za onim glavonjama. I oni su mi kao neke staresine. Traze od vojnika da drukaju jedni druge pa ih nagradjuju. Bio u pancevu u vojnoj policiji, i ima tamo jedan stariji vodnik koji zivi u kasarni. Vojska mora poceo dan da ga titra tamo. Sramota! Vojska je totalno pukla! Pogotovo jos kako su ova ubistva desila. Nekom je bas staloda rasturi ovu vojsku! I mogu ti reci da ce uskoro tako i biti.
Pozz od nocne smene. :evil:
 
bbucko:
onaj ko ti bude rekao da nisi u pravu posalji ga kod mene da mu ja objasnim. Ja sam dosao prosle godine iz vojske i mogu ti reci da sam se totalno raocarao u vojsku. Vojska im sluzi kao jeftina radna snaga, jer po ceo dan sam nesto radis, tj. kopas, cistis i peres za drugima, tj.za onim glavonjama. I oni su mi kao neke staresine. Traze od vojnika da drukaju jedni druge pa ih nagradjuju. Bio u pancevu u vojnoj policiji, i ima tamo jedan stariji vodnik koji zivi u kasarni. Vojska mora poceo dan da ga titra tamo. Sramota! Vojska je totalno pukla! Pogotovo jos kako su ova ubistva desila. Nekom je bas staloda rasturi ovu vojsku! I mogu ti reci da ce uskoro tako i biti.
Pozz od nocne smene. :evil:
To si potpuno upravu. mi im sluzimo da lece svoje komplekse i da se istresaju nad nama lece zivce primera radi zena od nekog staresine uvece mu ne da p...ke a on dodje besan ko ris ujutru i j..be nas.
Nas su poceli da ucenjuju na sve moguce nacine,nedaju nam na vikend ako ne drukamo.
kod nas su staresine takve da oni moraju dokazati su one glavne pa nas cimaju po ceo dan. i uvek mora neko da ih moli za nesto,a mi u inat ne molimo nikog ni zasta,tako da nas nisu pustili na vikend 2 meseca. Mi smo podivljali tako kad se "skinemo" iz vojske imacemo problema da se uklopimo u civilizaciju. sad smo pukli, a ostalo nam je jos oko 3 meseca vojske.
 
TETAK:
Žao mi je samo što neko od njih ne zaviri malo u Legiju pa da ih pita ko tamo riba i pere....verovatno čistačice...he,he,he!
Legija? Nemooj da usporedjujes nasu vojsku i legiju, nisu isto.
Nije meni problem cistiti, ali valjda sam dosao da se obucim da budem vojnik a ne cistacica. Odes svake prestupne godine na gadjanje i to ti jos daju par metaka, eto cista da ne kazes da nisi pucao. Duzio sam snajper u vojsci i nijedan staresina nije mi pomogao da budem uspesniji, vec sam sam citao prirucike. Slabo se radi s vojskom. Ok, uglavnom je zato kriva losa fin. situacija, ali ipak bi se moglo vise raditi s vojskom. Ako vec vidimo da je propala, zar je moramo srozati totalno? A dug otadzbini? To je u svom ovom sr.anju izgubilo neki smisao. Na tome zahvalimo politicarima, ali to je sad vec neka druga tema.
Uglavnom, ko hoce da sluzi civilno, neka sluzi. Svako ima pravo na svoj izbor. Svako je svoj covek, a ne rob. Mada u vojsci ima dosta losih stvari, ipak, lep je osecaj. A tek cale! Da si ga video kako je covek procvetao na zakletvi! Ono, ponos! Ni tih 8 meseci nije vecnost.
Na vama je da odlucite.
Pozz svima!
 
Ma vojska mora da bude obavezna...a o ukidanju vojske ne sme ni da se razmislja...jeste sada situacija u vojsci losa ali i to ce da se poboljsava kako drzava bude ekonomski jacala.
Ja sam 2003 god. sluzio vojsku i mogu reci da tamo gde sam ja bio je dobro sve bilo organizovano i stvarno si mogao nesto da naucis, a pre svega oko gadjanja jer smo imali preko 30 gadjanja.Nije u svim kasarnama i rodovima vojske isto...a i vojska je iskustvo koje ti kasnije u zivotu moze mnogo koristiti.
 
Nexus 6:
urospo:
a i vojska je iskustvo koje ti kasnije u zivotu moze mnogo koristiti.

'ajde navedi neki primer gde ti je koristilo to iskustvo...mislim za ove dve godine...?


Pa evo nekoliko primera gde mi je koristilo to iskustvo:

1. u odnosu sa ljudima,
2. u proceni ljudi i njihovih namera
3. u sticanju pojedinih radnih navika
5. u navikavanju na pojedine teske i naizgled bezizlazne situacije i suocavanje i izlaz iz istih
6. u spoznaji pravog i neiskvarenog drugarstva ...itd.
 
A STA STE OCEKIVALI DA STE DOSLI NA ODMOR U VOJSKU?PA NARAVNO DA MORA DA SE RIBA I CISTI I KOPA I ..... VOJSKA JE TO NIJE OBDANISTE.AKO VAM SE NE SVIDJA MOGLI STE CIVILNO DA SLUZITE I TAMO STE MOGLI I MAMU DA POVEDETE...


to je super, a hoce li znati sutra u ratu da nas odbrane ili ce se uhvatiti za lopatu i grabulju?

Ja se slazem da treba fizickog i psihickog izrabljivanja zarad viseg cilja,
ali ukoliko se pored toga ne ispuni osnovni cilj obuke - cemu onda sluzenje vojnog roka?
 
Slazem se da je u losem stanju, ali poboljsace se, nego me brine misljenje i ne shvatanje pojedinaca cemu je sluzila vojska u Jugoslaviji, svim verzijama Juge tj. Maxi Singlovima. Vid`te tamo si isao, pod br1 da steknes neke radne navike, i da se od tebe stvori covek, koji ce da ogugla na sva moguca podjebavanja u zivotu. Pod br2 isao si tamo da bi tad zvana Udba, DB, sad BIA, imala osnovne informacije o pojedincu, ko je i kakav je, i cemu bi taj mogao da posluzi ako vredi, a ako vredi onda u drzavnu sluzbu, ako ne, onda oni udbasi iz kafana kelneri i kelnerice(ziva istina), su imali striktnu obavezu da kasnije vode racuna, o doticnim nepodobnim pojedincima. Zato je sluzila vojska, i naravno ribanje, ribanje i samo ribanje. Vojska nije za dusu slabu kao ni rat. Moje iskustvo posto sam bio sin potpukovnika se jako lose zavrsilo, jedan podoficir je imao takav pik na mene da sam teo da ga odrobijam, ali nisam. Kad sam napustao vojsku, nekako sam dosao na uvid i misljenje za koje je moj Kapeta bio zaduzen da ispise, ali ne, on je to dao ovom glavatom skotu da napise izvestaj o meni, izmedju ostalog je glavati skot(koji se lozio na rambo filmove, ma cudak, specijalac, izbacen iz VP) napisao da me je Otac Oficir maltretirao i zlostavljao kad sam bio malo dete!!! eto kako se prave dosijei o vama, samo nekom da padnes na zub i obro si bostan. Fala bogu to danas vise nista ne znaci barem kod zaposlenja (za odlazak u zatvor mislim da vredi jos uvek), jer drzavni firmi nema, a mislim da se to pre uzimalo u obzir pri zaposlenju u neku od drzavni sluzbi, i tako bi ispusio zbog stoke podoficira, doticnog. Pozz, nisaam imao nameru nikog da uvredim, ovo je samo moje misljenje i nema veze sa osobama na ovom forumu Salute.
 
Kad se malo pogleda stanje od 2005. kad je ova tema otvorena pa do danas , vidi se da je vojska planski uništavana . Kvalietet obuke u JNA je bio osrednji , u VJ kakav takav do 2000. Posle dolazi do lagane ali sigurne degradacije , pod raznim izgovorima (od bezbednosti do nedostatka sredstava) . Istovremeno , starešinskom kadru je neformalno stavljano do znanja da obučenost jedinice kojom komanduju nema veze sa napretkom njihove karijere . Na kraju , došli smo do toga da je regrutna vojska kobajagi nepotrebna jer je neefikasna z;) .

Prava suština je da je vojska bila trn u oku zapadnih gazda naših vlasti , od 90-ih naovamo , jer kakva god da je bila , odvraćala je neprijatelje srpskog naroda . Ko zna šta bi bilo sa Srbima u RS (pa i u RSK ) da nije bilo vojske da ih zaštiti od hrvatsko-muslimanskih nasrtaja . Čak i na Kosovu , ta ista vojska je uspela da spreči NATO i OVK da na teritoriju SRJ uđu kako hoće i rade šta hoće . Da je nije bilo , verujem da bi Srbija odavno bila pod direktnom okupacijom i imali bi scenario kao u Iraku .

Zbog toga je jedan od prvih zadataka "demokratskih vlasti" bio upravo uniženje i uništenje vojske . Može se reći da su oni to danas i uspeli , jer je vojska osim malog dela koji će služiti za odbranu režima (specijalne jedinice) danas potpuno beskorisna ustanova , nesposobna da odbrani čak i svoju imovinu kako pokazuje onaj slučaj sa kasarnom u Novom Sadu .
 

Back
Top