Najvece greske Beograda(koje su mogle da se sprece) ... po vama?

Tašmajdan. Užas od metala, brisanog prostora i kamera. Sada i izgleda kao groblje - onaj tepih od crvenog cveća po sredini je kao neka staza u večna lovišta.

Zatvaranje bioskopa. To je možda bilo neizbežno, a možda i nije. Zašto nije moglo da se prilagodi vremenu: ostanu bioskopi, a u njima kafić, knjižara, prodavci DVD-a, stripova, i mala sala ...
 
Poslednja izmena:
Sto je dozvoljena nekontrolisana migracija

Reci mi kako to da se spreci :) ? Ni SAD ne moze da kontrolise migraciju Meksikanaca u njihovu zemlju,a tek mi ne mozemo da kontrolisemo migraciju u okviru nase drzave...
Zasto u Svajcarskoj nema migracija ka jednom gradu? Zato sto nema potrebe za to,to treba da se stvori...
Razumem ja to,ja sam rodjen u ovome gradu i moji roditelji,al neki ljudi moraju da se presele da bi opstali,dok drugi pak prosto ne zele (ili ih je stid,sramota,ne znam sta vec) da zive gde zive.
 
Jako proredjen nocni prevoz, i to sto ne vaze pretplatne markice i nocu...
Takodje jako malo opstina...potrebno je napraviti bar jos 5....Pocev od Avalskog venca, Dunavskog venca...pa do Batajnice, Zeleznika, Bezanije...
Psi lutalice...trebaju da se sklone sa ulica, pod hitno...stvarno je glupo da obicni ljudi ispastaju zbog gresaka bahate manjine...
Katastrofalno stanje sa rasporedom brojeva ulica u pojedinim gradskim i prigradskim naseljima...
Koncerti i Zooloski vrt pri Kalemegdanu...to nije adekvatno mesto...
 
.
Koncerti i Zooloski vrt pri Kalemegdanu...to nije adekvatno mesto...

Mda, nego treba tu da sagrade kondominijume za neke developere i političare, a na koncert da se šipči peške (nema noćnog prevoza) kroz pse lutalice, u neki pčkovac...
Kalemegdan jeste mesto za Zoološki vrt i koncerte - samo bi još falilo tamo da natendere neki skup šoping centar :ljutko:
 
Mda, nego treba tu da sagrade kondominijume za neke developere i političare, a na koncert da se šipči peške (nema noćnog prevoza) kroz pse lutalice, u neki pčkovac...
Kalemegdan jeste mesto za Zoološki vrt i koncerte - samo bi još falilo tamo da natendere neki skup šoping centar :ljutko:

Zasto mi sugestivno nameces ono sto nisam rekao?? U pitanju je istorijski objekat-kompleks kulture...a ne mesto kuda ce se kretati ljudi u alkoholisanom stanju, i gde ce se cuvati zivotinje...
 
Zasto mi sugestivno nameces ono sto nisam rekao?? U pitanju je istorijski objekat-kompleks kulture...a ne mesto kuda ce se kretati ljudi u alkoholisanom stanju, i gde ce se cuvati zivotinje...

Pa i zoološki vrt je deo tog kompleksa, šta fali?
Nisam htela da ti stavljam reči u usta, izvini.
A zašto ne bi cirke ljudi bili na Kališu, i išli na koncerte, ne razumem? Tamo bar nikome ne smetaju - nema stanova, niko ne živi tu... To su odlični prostori, i baš su kao stvoreni za kulturna događanja (a alkohol je sastavni deo istih). Ili misliš da samo babe treba da prodaju goblene, i penzioneri da igraju šah tamo? Objasni, molim te.
 
Pa i zoološki vrt je deo tog kompleksa, šta fali?
Nisam htela da ti stavljam reči u usta, izvini.
A zašto ne bi cirke ljudi bili na Kališu, i išli na koncerte, ne razumem? Tamo bar nikome ne smetaju - nema stanova, niko ne živi tu... To su odlični prostori, i baš su kao stvoreni za kulturna događanja (a alkohol je sastavni deo istih). Ili misliš da samo babe treba da prodaju goblene, i penzioneri da igraju šah tamo? Objasni, molim te.

Kao prvo, za zoo vrt to definitivno nije dobra lokacija, posebno ne posle mogucnosti prosirenja. Setimo se samo pijanog mladica koga su medvedi raskomadali kad je pao u kavez...dalje, zivotinje, tj dobar deo njih nema adekvatne uslove, zive u kavezima koji veze nemaju sa njihovim prirodnim okruzenjem.
A sto se tice koncerata, pa evo za Ejmi Vajnhaus je bila ograniceno kretanje, tako da je to jos jedan od problema za obicne posetioce. Ja ne znam na kojoj jos istorijskoj tvrdjavi u Evropi je dozvoljeno praviti koncerte.
 
Kako da nije dozvoljeno, što širiš dezinformacije. Bila sam na koncertu u Pragu, na Hradu, recimo. Meni se sviđa da idem na koncerte koji sami po sebi, prostorom, već uvode neku atmosferu... I sviđa mi se da idem na koncerte koji su u civilizovanom delu grada, a ne negde kod aerodroma.
Onaj dečko koji je pao kod medveda bi, da nije bilo medveda, pao pod tramvaj ili nečija kola.
Ovaj deo sa malim kavezima i prostorom je tačan, tu nema šta da se kaže. Osim da nisam sigurna da li bi ljudi uopšte išli u zoološki vrt da je negde drugde - karta je već sad skupa, da je vrt veći (i skuplji) morala bi da košta dva puta toliko, pa još daleko... I mogu da zamislim još mnoge probleme pri samoj izgradnji vrta...
 
Kako da nije dozvoljeno, što širiš dezinformacije. Bila sam na koncertu u Pragu, na Hradu, recimo. Meni se sviđa da idem na koncerte koji sami po sebi, prostorom, već uvode neku atmosferu... I sviđa mi se da idem na koncerte koji su u civilizovanom delu grada, a ne negde kod aerodroma.
Onaj dečko koji je pao kod medveda bi, da nije bilo medveda, pao pod tramvaj ili nečija kola.
Ovaj deo sa malim kavezima i prostorom je tačan, tu nema šta da se kaže. Osim da nisam sigurna da li bi ljudi uopšte išli u zoološki vrt da je negde drugde - karta je već sad skupa, da je vrt veći (i skuplji) morala bi da košta dva puta toliko, pa još daleko... I mogu da zamislim još mnoge probleme pri samoj izgradnji vrta...

Ne zelim da polemisem o stavovima osim da primetim boldovano
Ako si bila u Pragu onda znas gde je Praški Zoo Vrt..I ljudi idu tamo..:)

Znaci greska je sto Beograd nema Safari Zoo Vrt..
 
Kako da nije dozvoljeno, što širiš dezinformacije. Bila sam na koncertu u Pragu, na Hradu, recimo. Meni se sviđa da idem na koncerte koji sami po sebi, prostorom, već uvode neku atmosferu... I sviđa mi se da idem na koncerte koji su u civilizovanom delu grada, a ne negde kod aerodroma.
Onaj dečko koji je pao kod medveda bi, da nije bilo medveda, pao pod tramvaj ili nečija kola.
Ovaj deo sa malim kavezima i prostorom je tačan, tu nema šta da se kaže. Osim da nisam sigurna da li bi ljudi uopšte išli u zoološki vrt da je negde drugde - karta je već sad skupa, da je vrt veći (i skuplji) morala bi da košta dva puta toliko, pa još daleko... I mogu da zamislim još mnoge probleme pri samoj izgradnji vrta...

Ne sirim dezinformacije, tada je bilo ograniceno kratanje obicnim setacima. Bilo je u servisnim gradskim informacijama, a mogla si da se uveris sama. Za koncerte postoji Arena, postoji Sajam, Usce..itd. Svakom po potrebi...i sve je blizu centra...na 10 minuta...Sto se decka tice, necu da preudiciram sta bi se desilo...cinjenica je da je poginuo zbog nedovoljno bezbedne lokacije i organizacije, a ne zbog greske u saobracaju.Zoo vrt moze da bude napravljen iz vise kompleksa, i politika cena karata se uvek moze prilagoditi potrebama gradjana...ali to vec zavisi od menadzmenta i gradskih vlasti. Ja ne kazem da bi to sada trebalo sve da se popravlja, ali tvrdim da je greska.Koja je mogla da se spreci bar delimicno do sada.
 
Ne slažem se. Ako kažeš da se zabrane koncerti na Kališu, to znači svi koncerti. A ne sviraju tamo - ili ne bi trebalo da sviraju - samo velike zvezde sa komplikovanom organizacijom. Hajde ovako: mega zvezde neka sviraju po arenama, a Kališ za manje koncerte?

A pijan čovek - i trezan! - koji ne vodi računa može da strada svuda, i u svojoj kući.

Sve dok se ne ostecuje bilo koji spomenik kulture, i dok je svim setacima omoguceno kretanje na javnim povrsinama u svako doba, imali kartu ili ne sto u slucajevima nekih koncerata nije bio slucaj, u redu je.

Boldovano, ne opravdava organizatore.Za koje ne znam dal su snosili odgovornost.
 
Ne zelim da polemisem o stavovima osim da primetim boldovano
Ako si bila u Pragu onda znas gde je Praški Zoo Vrt..I ljudi idu tamo..:)

Znaci greska je sto Beograd nema Safari Zoo Vrt..

Drzanje zivotinja u kavezu 2 sa 2 je zlocin.
Ja sam za to da se te zivotinje izmeste odatle...

Inace Turci su imali veliki uticaj na izgled Beograda. Pogledajte samo Budimpestu,prelep grad,mnogo lepsi od Beograda...
 

Back
Top