el ima neko neku horor igricu

Clive Barker's UNDYING
undying_061102_160.jpg
 
Ako neko zna šta je horor, onda su to ubedljivo japanci. Silent Hill je malo umetničko delo, genijalnog koncepta, jedinstvene horor atmosfere, gotovo pa stvarnih likova i jezivih tvorevina na nivou najboljih artworkova.

Koji me je najviše uplašio? Pa, ne mogu reći sada, pošto sam igrao samo drugi i treći deo, ali ipak iste više puta prešao, na različitim težinama. Ako bih birao između ta dva nastavka, izabrao bih treći zbog same priče i glavne heroine - Heather. :)
Inače, kažu da je prvi najstrašniji, ali moram se i sam u to uveriti. Četvorku uzimam ovih dana.

sh3.jpg
 
Ja sam takođe nažalost igrao samo 2 dela - prvi i drugi(takođe više puta prešao iste sa različitim krajevima).Prvi je zaista bio pravo malo remek-delo sa dosad najboljom atmosferom a i drugi je opravdao sva očekivanja iako su verziju za PC malo ocrnili zbog kamere koja meni doduše uopšte nije smetala(doduše samo zbog toga što sam veliki fan ove igre).Moram da te pitam da li si igrao horor koji je rame uz rame sa Tihim Brdom ako ne za trunku i bolji od njega što se tiče atmosfere ali ne i priče - Fatal Frame(1 & 2)? Kako jedna takva stvar kao što je običan fotoaparat može uticati na atmosferu je zaista čudo neviđeno! Kad bi izašao za PC, mislim da ne bi bilo srećnijeg od mene. Ali... :roll:
 
Po meni od prvog dela S.H. nema bolje horor igrice.Nastavci su i pored velikog truda programera izgubili glavni adut igrice a to je faktor iznenadjenja.
Svaka im čast na drugom i trećem delu(četvrti nisam igrao),uspeli su da prenesu u njih atmosferu i igrivost iz keca ali po meni to više nije to.
Koliko je samo novog ta igrica donela u svet survival horora,s obzirom da je do tada neprikosnoven bio Resident Evil sa svoja prva dva dela a koji i pored toga što je imao extra igrivost,priču i grafiku(ps1) nije imao taj element atmosfere koji je imao prvi S.H.Znači,dva je sata izjutra,pogasim svetla,stavim sluške i pustim S.H....i ne bude mi dobro!
Preporučujem svakom ko misli da zna šta je horor igrica da proba S.H u tim uslovima,pa ako preživi neka priča!
Pozdrav
 
Father slažem se sa tobom da je prvi deo najstrašniji mada ga nikad nisam probao pod takvim hardcore uslovima. Magla, čudovišta i priča čine 10% doživljaja a da nije onog polupokvarenog radija u kombinaciji sa lampom, ostali bismo uskraćeni za onih 90%! P.S. Pošto vidim da si ostao živ, moraću i ja da probam da igram u tim uslovima.
 
Nisam dosad čuo za Fatal Frame, ali video sam neke screnshotove i trejler na njihovom sajtu. Ne izgleda loše, ali mi nije jasno zašto je ESRB 'rateovao' igru kao teen.(
esrb.jpg
). Nekako mi to i ne priliči za igru "nakon koje će Silent Hill izgledati kao Diznilend." :)
 
DabaMAN:
Nisam dosad čuo za Fatal Frame, ali video sam neke screnshotove i trejler na njihovom sajtu. Ne izgleda loše, ali mi nije jasno zašto je ESRB 'rateovao' igru kao teen.(
esrb.jpg
). Nekako mi to i ne priliči za igru "nakon koje će Silent Hill izgledati kao Diznilend." :)
PROSTO NE MOGU DA VERUJEM da je dobila taj rating!!! Čini mi se da kad sam čitao u Bonusu(dok je još izlazio)da je dobila mature :twisted: rating. Proveriću to!
 
Pandemonium:
avantura iz treceg lica vama horor :lol:
1st person kamera je zaduzena za takve stvari... kad ti se nabiu u facu a iza zid i nema nazad to je horor
4.gif
Fatal Frame i jeste igra iz prvog lica. Sad bih ja mogao reći kakve su to igre u kojima imamo oružje kao što su razne puške, pištolji, noževi :( ... Probaj Fatal Frame pa da vidiš šta je igra kada od 'oružja' imaš samo fotoaparat!!! :D
 
DabaMAN:
Nisam dosad čuo za Fatal Frame, ali video sam neke screnshotove i trejler na njihovom sajtu. Ne izgleda loše, ali mi nije jasno zašto je ESRB 'rateovao' igru kao teen.(
esrb.jpg
). Nekako mi to i ne priliči za igru "nakon koje će Silent Hill izgledati kao Diznilend." :)
Istraživao sam malo po mojoj kolekciji časopisa i našao sam Fatal Frame 2 i on je ocenjen kao mature. :o Šaljem ti mail-om sliku da se sam uveriš.
 

Back
Top