Graficki Tablet I Crtanje

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Razmisljam se o kupovini grafickog tableta pa me zanima da li ga i vi koristite i kakva su vasa iskustva.
Posto se bavim web dizajnom koristio bi ga za crtanje logo-a i vektorsku grafiku, tako da verujem da bi i neki skromniji model mogao da posluzi.
Glavno pitanje je, da li neko ko nema previse dara za crtanje (kao ja) moze da koristi graficki tablet ili bi takav tablet bio samo propala investicija?
 
Razmisljam se o kupovini grafickog tableta pa me zanima da li ga i vi koristite i kakva su vasa iskustva.
Posto se bavim web dizajnom koristio bi ga za crtanje logo-a i vektorsku grafiku, tako da verujem da bi i neki skromniji model mogao da posluzi.
Glavno pitanje je, da li neko ko nema previse dara za crtanje (kao ja) moze da koristi graficki tablet ili bi takav tablet bio samo propala investicija?

Ako kupis neki jeftin, mislices da je do tableta, i neces biti zadovoljan, a ako puknes pare za neki kvalitetan, doci ce do izrazaja tvoj talenat, za koji kazes da i nije neki...kako god okrenes ne valja..ja sam kupio ovaj
Trust_Wireless_Tablet_400-V2_b.jpg
i sada kupi prasinu, ako hoces, pozajmicu ti da probas (ako si iz Bgd).
 
Pa razmisljao sam da li da kupim Wacom Bamboo Pen and Touch, kazu da je dobar, plus oko 70 eur, moj drugar ga ima pa pitacu ga kako radi, a mozda uspem i da ga probam.
Mada mislim da je koliko-toliko bolje sa tabletom jer imas osetljivost na dodir i prirodniji osecaj.
Inace tu je uvek i neki vektorski alat da se sve to ispravi i koriguje.
Kao sto je neko rekao, crtati misem je isto kao crtati ciglom, tako da to je jedan od razloga zbog koga razmisljam o tabletu.
 
Ja koristim Bamboo Pen and Touch.Graficka tabla ti nece puno pomoci,ako ne znas da crtas.
Tablet se uglavnom koristi za freehand crtanje u Photoshopu.Za vektorsku grafiku i nije bas,mada ne znaci da ne moze da se koristi,zavisi kako je kome lakse.Najveci problem je u navici,monitor je gore,tablet lezi na stolu,potrebno je vremena da se naviknes.
 
Da li neko zna gde ima da se kupi/naruči dodatna oprema za Bamboo?

Istrošila mi se plastična mina na olovci, a kupio sam polovnjak i prodavac mi nije dao rezervne. Išao sam i u Tehnomaniju i u Gigatron. U Tehnomaniji ne naručuju Wacomove proizvode, a Gigatron nudi neke druge Wacomove mine koje ne odgovaraju Bamboo Pen + Touch koji ja posedujem.
 
uf, nemam pojma gdje ima
al kapiram da mozes s ebaya narucit ili amazona
to je maleno, a do 70 dolara nema carine

koliko se sjecam ja sam vrhove sa intuosa stavljala u bamboo pen
isti su, a htjela sam probat onaj meksi vrh
i sve radi
tako da ako su to imali u gigatronu to ti je ok

edit - sad vidim ono su refili za olovcicu za inkling
nije to ono sto ti treba : (

evo ovo tebi treba i mislim da mozes i kod nas porucit
ja sma placala karticom banke intese na netu
tako da mislim da nece bit problema

http://www.amazon.com/Wacom-Bamboo-...18113&sr=1-5&keywords=bamboo+replacement+nibs
 
Poslednja izmena:
koristim se grafičkim tabletom XP-Pen Star G640 već duže vrijeme, Stisni zube i kupi XP-Pen , kojeg god. Ne mora uopće biti velik za početak, ostati jer kvaliteta i fičri nisu za usporedbu.

Pitanje je samo, koja ti veličina treba; najbolje bi bilo isprobati prije kupnje, ako ikako možeš, jer je dosta bitno kako tj. što radiš.

https://www.xp-pen.com/goods/show/id/250.html

https://www.storexppen.com/buy/54.html
 
Razmisljam se o kupovini grafickog tableta pa me zanima da li ga i vi koristite i kakva su vasa iskustva.
Posto se bavim web dizajnom koristio bi ga za crtanje logo-a i vektorsku grafiku, tako da verujem da bi i neki skromniji model mogao da posluzi.
Glavno pitanje je, da li neko ko nema previse dara za crtanje (kao ja) moze da koristi graficki tablet ili bi takav tablet bio samo propala investicija?

Nauci prvo klasicno da crtas i slikas pa kupuj, tek kad mozes klasicno da napravis dobru ilustraciju isplati se, sem ako nemas nameru da se zezas i pravis "propalu investiciju". Klasicno je lakse crtati jer olovka papir i gumica su vrlo proste za koriscenje, sa druge strane nesto poput Photoshopa ili Krite je slozeno jer ima puno brusheva i opcija, to se teze nauci.
 
Razmisljam se o kupovini grafickog tableta pa me zanima da li ga i vi koristite i kakva su vasa iskustva.
Posto se bavim web dizajnom koristio bi ga za crtanje logo-a i vektorsku grafiku, tako da verujem da bi i neki skromniji model mogao da posluzi.
Glavno pitanje je, da li neko ko nema previse dara za crtanje (kao ja) moze da koristi graficki tablet ili bi takav tablet bio samo propala investicija?

Za crtanje ti ne treba telenat. Crtanje je vestina koja se nauci kao i svaka druga.
Koliko para si spreman da potrosis?
 
Potrebna mi je pomoc sa kupovinom tableta, hteo bih da uzmem Huion HS611 ili HS610 Pro v2 ali kod nas nazalost imaju samo Wacom tableti sa prepumpanim cena. Ako neko ima neki savet na koji nacim mogu doci do ovih tableta posto nemaju cak ni dostavu za Srbiju niti za BiH. Hvala unapred!
 

Back
Top