ORIGAMI

To i mene interesuje, pa ko zna neka nam ovde svima prosledi informaciju!

yoshizawa-sheep.jpg


fly1a.jpg
 
Anonymous:
Ofe figurice nisu lose, mada je muva modularna (iz vise delova). Ako imas neke origami knjige, pgotovo stare ili strane voleo bih da ih vidim i fotokopiram. Pisi mi na grifonz@yahoo.com
Imam knjigu davnoooo kupljenu od Dragutina Gerica - ORIGAMI vestina savijanja papira, iz 1986. god.u izdanju Nak.zav.znanja, Zagreb.Inace, meni licno se najvise svidjaju kojekakve bube od papira, mada sam po netu nailazila na ludee stvari, mnoooogo dobre, tipa - portreti od papira, petlovi, dinosaurusi svi moguci, neke sarene kocke i jos stosta. :)

dodec.jpg

5tet-mcclosk.jpg
 
Skinu sam sa neta pre neki dan uputstvo za pravljenje Aliena (osmi putnik) kao i za troglavog zmaja, pa za nekog mrava koji dvesta udova. Nazalost te su figure previse komplikovane za obican papir, zato sad trazim neke drugr.
Tu knjigu koju si spomenula sigurno nemam i vrlo rado bih je proucio. Mogao bih ja tebi da donesem neke moje. Ako hoces da se nadjemo zovi me na 064/276-25-45

Usput, ja sam onaj lik sto ce drzati origami skolu.
:)
 
Anonymous:
Skinu sam sa neta pre neki dan uputstvo za pravljenje Aliena (osmi putnik) kao i za troglavog zmaja, pa za nekog mrava koji dvesta udova. Nazalost te su figure previse komplikovane za obican papir, zato sad trazim neke drugr.
Tu knjigu koju si spomenula sigurno nemam i vrlo rado bih je proucio. Mogao bih ja tebi da donesem neke moje. Ako hoces da se nadjemo zovi me na 064/276-25-45

Usput, ja sam onaj lik sto ce drzati origami skolu.
:)
Cucemo se... :)
 
Origami, moja ljubav iz 5 razreda osnovne.
tada su me svi gledali belo kada sam pravio figure.
nažalost ni posle 40 godina ništa se nije promenilo na bolje, i dalje me gledaju belo.

dakle imam 4 knjige i moram da ih razmenim sa vama ili da ih fotokopiramo pa da se menjamo.

nekada sam znao da napravim oko 300 figura, nadam se da nisam zardjao i da ću u pravom društvu obnoviti tehniku.

najviše sam voleo da pravim dijamante sa 8 do 12 romboida.
 
www neša:
Origami, moja ljubav iz 5 razreda osnovne.
tada su me svi gledali belo kada sam pravio figure.
nažalost ni posle 40 godina ništa se nije promenilo na bolje, i dalje me gledaju belo.

dakle imam 4 knjige i moram da ih razmenim sa vama ili da ih fotokopiramo pa da se menjamo.

nekada sam znao da napravim oko 300 figura, nadam se da nisam zardjao i da ću u pravom društvu obnoviti tehniku.

najviše sam voleo da pravim dijamante sa 8 do 12 romboida.
:shock: I to mi sad tek kazes? :shock: Aaaaa, pasce razmena i to ljuta! :lol:
 
A ja pitao goscicu ko je nesa, trebalo je prvo ovde da pogledam.
Neso te knjige koje imas koliko su stare i da li je neka iz inostranstv?
Inace slazem se sa goscicom da ce pasti razmena :)
Mozemo da se cujemo 064/276-25-45
ili dodji u moju skolu Origamija.
 
grifonz:
Neso te knjige koje imas koliko su stare i da li je neka iz inostranstv?
Inace slazem se sa goscicom da ce pasti razmena :)

Knjige ( 4 komada) su iz 1977 godine i pisao ih je Robert Harbin. Na engleskom su ,što i nije tako važno jer je sve u slikama.
Što se tiče škole ja sam ZA ali sačekaću proleće, pa da izadjemo u baštu,pijemo sok i pravimo figure.
Do tada ti preporučujem da kontaktiraš japansku ambasadu ( pre 25 godina su bili izuzetno ljubazni i nabavili mi gomilu papira a i adresa u Japanu). Mislim da će te sigurno uputiti u pravom smeru.

Evo i knjige 1.
origami2.jpg
origami1.jpg
 
...koja je sad kod meneee! :P Inace jedna informacija - za manje formate moze da se iskoristi onaj srebrni ili zlatni papir iz kutija sa boljim cigaretama.Meni je to davno otkrio jedan moj drugar.Narocito su slatke one bube kad se urade zlatne ili srebrne...Ko o cemu ja o bubama... :roll:

Evo vam jedan lotosov cvet 8)

origami.jpg
 
uuu kakva je ono lopta
kako je pravis..tu enma seckanja
ja sam jednom otisla na cas ali sam poludela : )) mislim da mi je tat savijao de cu ja ono jednako...ee to strpljenje...posle sam naucila da pravim lisicu..a kako ne znas de ima tog papira a ono imas skolu pa valjda u nekim papirnicama ili...arhitektonski fax recimo?!
 
Eeeeeeeee trazio sam ja i trazio i najbolje sto sam nasao je kolaz papir. Ovo sa cigarama cu morati da probam. Ja sam na faksu gde neki lik lupeta vec pola sata svi zivi se smeju tako da cu odgovoriti kad budem imao vise koncetracije.
 
Sto se ambasade tice, drug koji trenira kendo mi je rakao da je njegov trener nesto pokusao preko njih ali su ga maksimalno iskulirali. Probacu preko srpsko japanskog drustva, ali nemam pojma gde su pa ako neko ima neku informaciju............
 
grifonz:
Goscice ili neko drugi, znas li neke cigare koje imaju malo vecu kutiju, a samim tim i staniol (papir)?
Jel si probao sa onim sirokim kutijama tipa danhil i sl? Jel hoces da ti nabavim iz Nemacke papir za origami? Trebala bih da ga dobijem od moje dobre prijateljice koja tamo zivi, recicu ti cenu na pp, ali ni ja je ne znam jos uvek, mada ne verujem da je nesto skupo....I to ne bi bilo bas skoro, ali u narednih mesec dana mozda....I da mi napravis jednu bubu! :P :wink:
 
Vidis moze, ali ja bih radije da me ti spojis sa tom dugaricom jer, ako valja, ja cu taj papir cesto i mnogo kupovati, pa da te ne bi smarao svaki put. Ko zna mozda postanem i distributer toga.


Inace folija-papir iliti folirani papir u koji je umotana cokolada Najlepse zelje od 200 gr ili menaz za kuvanje, takodje od 200 gr je fantrastican. Napravio sam aliena od njega i super je, samo sto bi bio bolji da je veci.


Ta tvoja drugarica ce sigurno moci da nadje razlicite vrste papira i folija, tamo u Nemackoj, i sve su dobrodosle, samo da sve to ne izadje previse skupo. Krajem februara ce u IPS i Mamut da dodju neke nove strane knjige, mozda medju njima bude i neki origami, pa sad moram da stedim.


A sto se bube tice, nema problema. :)
 
LePiaf:
Poshto ja tek shto sam pao s' Marsa pre neki dan... da li bi mi neko objasnio shta je to specijalno u vezi sa papirom za origami?
Tanak, savitljiv,ne cepa se lako, elastican - kvalitetan!!!To je jako bitno kod komplikovanijih figura.Prvilno je isečen na kvadrate, ima ga u raznim dimenzijama.Može da bude u 2 boje što nekim figuricama daje posebnu draž! :)
 
Mada su razni origami entuzijasti smislili i neke nove vrste papira za origami koji su pola papir pola folija. Ovo je za stvarno komplikovane figure koje se od obicnog papira ne daju napraviti zbog prevelikog broja slojeva na pojedinim mestima. Takodje ovaj "folirani" papir mnoooogo bolje drzi oblik tako da se figurica da "izvajati" kad se pravi od njega.
Inace kupio sam neku novu knjigu u mamutu, neku stranu sa kojom dolazi i neki papir, za koji pretpostavljam da je pravi origami papir. Iskreno receno malo sam razocaran. Tek da je nesto malo bolji od kolaz papira koji ja kupujem. A pri tom je i manji.
 
MMM, zasto ne biste otisli do Soko-Starkove fabfike (u Kumodraskoj ulici na Vozdovcu, pored staje autobus 39., koji krece sa Slavije), i zamolili ih da vam daju papir ili objasne od koga kupuju papir za Menaz cokoladu... To sigurno nije skupo, a i ako se skupite svi zainteresovani... mozete proizvodjaca da ubedite i u proizvodnju u drugim bojama... Mozda.... 8)
 
HVALA TI KO BRATU za tu adresu, vec neko vreme se kanim da je nadjem. Nisam bas siguran da ce hteti da dzabe daju taj papir ili cak da ga prodaju, jer oni sigurno kupuju kolicine koje su njima potrebne, mozda malo vise (ko zna mozda i manje), ali bar se moze sazanti gde ga nabavljaju.
 

Back
Top