ip adress
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: ip adress

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano ip adress

opet ja glupim pitanjima ops:
    sta je to IP adreasa i cemu sluzi?

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kada ti postar donosi pismo, paket, poziv za sud, donosi ti na kucnu adresu na primer:

Petar Petrovic
    Zagradje 12
    Surdulica

IP ti je kao tvoja adresa ali za internet komunikaciju. Da bi mogao da komuniciras sa Web-om, moras imati adresu. To ti je IP, koji se sastoji od niza brojeva, razdvojenih tackom. Sigurno si vide nesto poput 200.32.61.222 - to je IP
    Svaki deo IP adrese ima svoje znacenje koji web saobracaju sluzi da te pronadje na internetu, kada se razmenjuju paketi (browsujes, saljes-primas podatke, komuniciras itd..)

IP moze biti "staticki" ili "dinamicki"

- Dinamicki IP dobijas ako se konektujes preko dial-up (telefonom) ili i bilo kojim drugim nacinom a nemas organizovano (placeno) provideru za stalni (staticki) IP. U takvim slucajevima svaki puta kada se konektujes na mrezu, imas drugi IP - znaci dinamicki se dodeljuje. Jednom bi ti dakle na primer adresa bila Surdulica a drugi puta Kraljevo, sve dok traje veza
    - Staticki IP se posebno organizuje i placa provideru, i tada pri svakom ukljucenju imas uvek isti IP. Da bi na primer imao instalisan server sa nekim sajtom, kojem bi svi sa interneta mogli pristupiti i videti tvoje remek delo. To mogu samo ako imas stalni IP, pa kad god pozele, samo upisu tvoj IP kao adresu i vide strane na tvom serveru. Da si imao dinamicki IP, videli bi strane samo dok si prikljucen na internet i to samo u tekucoj sesiji, sledeci puta kad bi se prikljucio, ti imao bi drugi IP i ne bi vise imao posetioce, jer IP vise nije isti

Ima tu jos oko mnogo toga ali za sada toliko

Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

to znaci da bi ja tebalo da imam onaj sto se prilikom svake konekcije menja (koristim sezampro karticu)
    a da li je moguce da mene peko te IP adrese pronadju, t.j. da vie ko sam, sta sam, kakve sajtove posecujem???

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nema potrebe za paranojom
    Ako ne radis nista nelegalno, nema problema.

Ako imas dinamicki IP, tesko se moze odredjivati ko si kada ponovo posetis na primer isti sajt. No, za tu svrhu se koriste takozvani "cookies" koji se instalisu na tvom racunaru, pri sledecoj poseti sajt provita tak "kolacic" i zna ono sto je zapisano (na primer datum poslednje posete, sta si pregledao, ako si nesto narucivao, korisnicko ime ako ga ima itd...)

Generalno, menjanjem IP broja, ne mogu da znaju ko si i odakle (tacno), ali pomocu cookies, mogu neke informacije da zabeleze. Nista znacajno.
    Ako mislis da mogu da te pri sledecem prijavljivanju pronadju i "kazne" te sto si nekom tamo psovao oca, odgovor je NE kod dinamickog IP. No, opet zavisi od kolacica, gde se mnoge informacije mogu sacuvati i kad se ponovo pojavis na istom sajtu, da adekvatno sistem reaguje.

Budi dobar i nema problema ;-)

Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

a kako i da li ja mogu da vidim moju IP adresu
    video sam jos neke fore npr na forumu gsmarena ljudi clan je postavio nesto na mesto za svoj potpis i tu pise
    your isp sezampro
    your ip
    watch out i am watching u
    kako to i ja da ostavim i sta je to bilo?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Mirko BGD
    a kako i da li ja mogu da vidim moju IP adresu
    video sam jos neke fore npr na forumu gsmarena ljudi clan je postavio nesto na mesto za svoj potpis i tu pise
    your isp sezampro
    your ip
    watch out i am watching u
    kako to i ja da ostavim i sta je to bilo?
    1. Svoju IP adresu mozes videti na vise nacina, jedan je da posetis sajt www.whatismyip.com

2. Ova fora sa detekcijom IP adrese posetioca je trivijalija, koja se moze odraditi i pomocu JavaScript funkcija

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Svoj IP mozes videti 2X klikom na dva monitora kad si konektovan, a potom klik na Details.
    Tu imas detalje.

A to cudo sto je neko postavio se obicno koristi kao Avatar na forumima (Krstarica je od ovoga osakacena), a na kom principu funkcionise nisam siguran.

Mada to nije tesko. Recimo i ja kao najobicniji mod mogu videti tvoj IP.

Primećen član Чупи НС (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Ваааааааа :wink: Него нешто ми ту није јасно. Ови из кабловске (СББ) продају причу да је њиховим корисмицима ИП адреса маскирана, изузев уколико сам корисник не затражи да је добије Знам да они доста лажу, али дај... Они су причали да је онда као немогуће да ти неко упадне на систем (само да знате не верујем у то)

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Cupi NS
    Citat Original postavio Кулиража
    Ваааааааа :wink: Него нешто ми ту није јасно. Ови из кабловске (СББ) продају причу да је њиховим корисмицима ИП адреса маскирана, изузев уколико сам корисник не затражи да је добије Знам да они доста лажу, али дај... Они су причали да је онда као немогуће да ти неко упадне на систем (само да знате не верујем у то)
    Ebem li ga.
    Ne verujem, jer time skoro nista ne dobijas.

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Хм, занимљиво
    Сећам се да сам, кад сам први пут ово видео на неком руском форуму, исчупао кабал из телефона :wink:
    Иначе рекао ми је да миа је ИСП .co.yu, а ја сам на СББ-у. Такође ми је рекао да користим ИЕ6, а ја користим Оперу. Само сада немој да ме нађеш и дођеш :wink:

----------
    Cupi=Чупи

Aktivan član
    Učlanjen
    05.10.2003.
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Hehe, i ja sam to prvi put našao na ruskom MasterRussian forumu. A šta ćeš ti kod Rusa, tražiš warez, a? :wink:

Cupi=Чупи
    Ja sam prvi put pomislio da je reč o pravoj cupi (peeci).

Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

a kako to ja da napravim?

Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Тражио сам неку БЕСПЛАТНУ замену за порограм "TV Capture" за ТВ картицу Intex bt878 :wink: , пошто нисам могао да снимам, али сам на крају одустао пошто сам схвати да ми је то крајње непотребно
    А то име ме баш нервира, а како нећу поново да се региструјем решио сам да то бар делимично решим ти потписом (приликом регистрације сам притиснуо Ц уместо Ч). Ако неко зна како то да променим нека каже, мада не верујем да има неко решење.

----------
    Cupi=Чупи

Početnik
    Učlanjen
    28.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

SBB-ovi korisnici zaista imaju skriven IP number to znam jer sam njihov korisnik. Ali nesto drugo neznam: kako da saznam tudj IP? Odgovorite please

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Nikola tragac
    SBB-ovi korisnici zaista imaju skriven IP number to znam jer sam njihov korisnik. Ali nesto drugo neznam: kako da saznam tudj IP? Odgovorite please
    Imaju, imaju evo ti ga 82.117.212.65.

A za tudji ces morati sam da se potrudis i da ne smaras mnogo na forumu.

Slične teme

1. IP adress POMOC
    Autor marokos u forumu Programiranje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.11.2008., 20:59
  2. slicica u adress baru
    Autor ignis u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.08.2005., 15:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor