Konstatno otecena sluznica u nosu (tokom cele godine. otezano disanje..)

kiki_85

Zainteresovan član
Poruka
131
Probacu sto krace da opisem situaciju. Imam 26 god. Probleme sa otezanim disanjem imam od kad pamtim za sebe. Krajnici su uvek bili jako osetljivi na hladno, kao mali sam posle jednog izuzetno polako pojedenog sladoleda imao uglavnom par dana problema sa bolom u grlu. nikad me lekaru vodili nisu... dobio sam vlaznu maramicu na vrat i to je bilo to.. posle se to uvek "prebacilo" na nos.. par dana bol u grlu a posle curenje nosa, nekoliko dana intenzivno i onda jos neko vreme pomalo...

2008 god. mi je uradjena operacija nosne pregrade. ne devijacija, vec sam imao neke polipe (izrasline) u nosnoj supljini (obostrano) i to je Dr. doveo u red. od tada je mnogo bolje ali ne skroz ok.. do tad je bio problem da kad mi je jako otekla sluznica nisam skoro uopste dobijao vazduha na nos.. Zaista je sreca da sam naleteo na ovog ORL lekara.. ostali se nisu zamarali ni da mi odrade endoskopiju nosne supljine.. samo mi ispisali lek za alergiju i cao..

Ja sam vec hteo da vadim krajnike, sa kojima imam dosta problema i dalje, ali je Dr. rekao da nisu u tolko losem stanju i da on misli da je njihovo stanje posledica necega.. rekao je da je verovatno zato sto jos uvek vise disem na usta nego sto bi trebalo i krajnici su izlozeni vecoj kolicini vazduha nego sto je normalno pa su osetljiciji... preporucio mi je da probam Pressing za otok sluznice pa da vidimo hoce li pomoci.. jos nisam kupio te tablete..
ostali Lekari su rekli da su krajnici za vadjenje... ali vise verujem ovo doktoru.. oni ostali su Kauboji..

Alergo test je pokazao (koji je radjen pre nekih 5 god..) da imam alergiju na sve sto cveta.. Alergija slabi iz godine u godinu ( krenula je pre nekih 6 god - manje-vise, ne secam se tacno) primao sam 2 puta hormonsku inekciju posto nisam mogao da spavam zbog zacepljenosti nosa skoro uopste jedno 2 nedelje kada je krenula prva tura cvetanja u prolece..

Sad nije uopste tako losa situacija.. mada i dalje otezano disem.. sluznica je otecena. (inace nosna pregrada je sad skroz u redu, Dr. kaze da je sad vise prava nego kod vecine ljudi i da tu ne treba nista vise dirati i verujem mu) i svremena na vreme me krene boleti grlo bez nekog razloga.. jako pazim sa hladnim picima itd..

eto otprilike sam objasnio situaciju, dosta nabacano... izvinjavam se.. nikad nisam bio dobar u pisanju sastava :)

pre svega trazim uzrok otoka sluznice.. znachi ona je otecena i zimi, kada nikavog polena nema u vazduhu... doduse onda je slabija.. a i alergija treba da ima svoj uzrok. i trazim bilo kakve savete kako da pokusam da popravim svoje stanje..

pod stresom sam, puno se nerviram vec dugi niz godina... imam i drugi zdravstveni problem.. koji na neki nacin i moze biti povezan sa ovim.. u pitanju je Prostatitis koji je poceo pre oko 7 god..

ako ovo pripada vec u neku postojecu temu prebacite post tamo i obrisite ovo i nemojte mi zameriti.

pozdrav.
 
Кики, ако је константно отечена онда сигурно постоји неки проблем или имунолошки или психички па се манифестује на тај начин.
Као што видиш прво ти је кренуо простатитис, а након годину дана и ово отицање слузнице. Није искључено да су повезане ствари у питању.
Пробај терапију коју ти је дао др, али види и да причаш с неким о том стресу који пролазиш. Спрега сигурно постоји.
 
Otecenu sluznicu imam vec duze vreme, ne od pre godinu dana (mozda jos od malena, ne znam ni sam) nekad manje-nekad vise. znachi nije nikad tolko otecena da ne mogu disati, ali otezava disanje. pre pomenute operacije nosne pregrade mi je bilo mnogo teze disanje.

radio sam neki test za imuni sistem, to je bilo u redu. ne za sve, nego samo ono sto bi moglo uticati na prostatu.. (3 stvari su "merili".. ne znam tacno sad koje, ali imam negde papir)

pa ne znam ni kome da se obratim... bio sam kod jednog psihijatra u bolnici... to je bilo totalno bezveze izgubljneo vreme.. zapricala se sa cerkom od neke njene poznanice ili neke rodjake preko sat i po i pacijenti posle toga su svi bili skinuti za 10ak min kao i ja (bas sam osetio da zeli sto pre da me se otarasi...) i ispisala mi je tablete koje naravno ne uzimam niti zelim da je vidim jos jednom..

voleo bih da se izborim bez strucne pomoci sa tim stresom i naravno bez tableta.. u poslednje vreme mi je dosta bolje... poboljsanjem stanja prostate se poboljsalo puno i psihicko stanje. ali za sada ne mogu da kazem da je sve to totalno proslost...
 

Back
Top