Planete na Asc

Moze neko da mi objasni sta se znaci kada neko ima lilit na asc,ili mars na asc znaci da se nalazi u prvom polju ili je istog stepena kao asc molim za pomoc :)

lilith nije toliko bitna.
možda si brzopleta, agresivna, brza, ili može da znači sklonost ka fizičkim povredama... zavisi od znaka u kom je, zavisi od ostalih aspekata.
inače, u prvoj kući najviše govori o fizičkom izgledu...
 
Ako je neka planeta na asc to prvenstveno to i znaci jer je asc jedna od najbitnijih tacaka u natalu, posle polozaja sunca navise odredjuje osobu, i planeta ili tacka koja se nadje na asc je od izuzetne vaznosti. U principu sve planete koje se nadju na vrhu ili samom pocetku nekog polja "vode se" kao da su u tom polju jer po nekim astroloskim ucenjima planete na vrhu polja ima najjaci uticaj upravo na polje u koje ulazi. Tako da bi odgovor na tvoje pitanje bio da planete koja ti je na asc jeste u prvom polju.
 
Asc je najvazniji aspekt u horoskopu.Govori o nasoj licnosti,kako iygledamo i kako se ponasamo.U kom je znaku horoskopa Asc,na to treba obratiti paznju.Osim znaka,u horosopu je vazan podznak (Asc), kao i u kom se znaku nalazi Mesec.
Pozdrav
 
Iz mog opazanja, ljudi koji imaju pluton na asc uglavnom ostavljaju utisak na okolinu. Imam drugaricu sa pl na asc u skorpiji i zaista ostavlja neki seksipilan ali pomalo grub utisak. Recimo ona voli da istakne oci, da nosi crno, a dok se farbala u crno bila je bas onako fatalna crnka. Sad je poludela da bude plavusa mada joj ne stoji nikako. Takodje mi je zanimljivo da nikada nigde nije mogla da se uklopi, vecito je imala neke probleme i konflikte sa ljudima gde god se nadje. Dolazilo je do toga da bukvalno svi pobegnu od nje i ostane skroz sama, a onda jovo nanovo, novi zivot, novi ljudi. :)
 
Aha, sad mi je jasno , hvala :) A ako je planeta odmaknuta od druge kuce 3' , ona se racuna kao da je u prvoj kuci ? :) :)

na osi kuća, recimo vrh druge počinje na 12' strelca, planeta je na 10' strelca, tumači se kao planeta u 2 polju. 2 do 3' orbis se uzima u obzir, na koju god stranu da je 'odmaknuta' računa se u polju ispred.
ne ide u suprotnom smeru. znači ako 2 polje počinje na 12' strelca, planeta je na 15' strelca ona je na vrhu 2 polja.
 
da, mora biti u istom znaku u kom je asc. ovo važi za pitanje planeta na asc.
kada je znak na osi tumačiš vrh polja, gledaš vladara polja + znak u kom je planeta. ne mora biti isti.
ako je vrh recimo 2 polja na 0' vage, planeta na 28' device 1 polje, tumačiš je kao planetu u devici, 2 polje a za vladara 2 polja uzimaš znak u kom je vrh polja, znači vaga/venera.
mada i planeta na kraju znaka gubi osobine znaka u kom se nalazi, poprimajući više osobina sledećeg. naročito na 29'.
lakše bi skapirala ako bi gledala sliku... nije toliko komplikovano.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Stvarno si mi lepo objasnila i puno sam ti zahvalna na ovome, razumela sam :) Ja inace gledam samo svoju kartu i pokusavam da razjasnim ( radila sam je kod jednog divnog astrologa, ali sam izgubila papire gde sam zapisivala beleske ) :) Nije mi bilo jasno posto je moj mesec na 28' i 50 i nekom minutu raka, u 11 kuci, da li se on racuna kao lav ili rak ? Ali razumela sam da on gubi osobine raka i pocinje lav :)
 
Stvarno si mi lepo objasnila i puno sam ti zahvalna na ovome, razumela sam :) Ja inace gledam samo svoju kartu i pokusavam da razjasnim ( radila sam je kod jednog divnog astrologa, ali sam izgubila papire gde sam zapisivala beleske ) :) Nije mi bilo jasno posto je moj mesec na 28' i 50 i nekom minutu raka, u 11 kuci, da li se on racuna kao lav ili rak ? Ali razumela sam da on gubi osobine raka i pocinje lav :)

mesec u raku je u svom sedištu i sigurno se bolje oseća bez osobina lava. :lol:
to sa stepenima može da bude pomalo prevrtljivo...
 
Cao svima! :)
Imam primer Plutona u prvoj kuci ( podznak Skorpija (znak Ovan) ). Sve cesce mi dodje da se sakrijem, tako da me niko ne primeti. I polako verujem da je to posledica upravo onog sto radi taj Pluton...!
 

Back
Top