Depresija-kako je prevazici?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Mislim da upravo prolazim kroz jedan blazi oblik depresije koji je nastao kao posledica toga sto me je jedan deo drustva odbacio iako nisam kriv za ono za sta me terete,ali kako im objasniti nesporazum kad mi ne veruju.ZAista,kako prevazici depresiju?
 
...ma moraš da razgovaraš sa njima.
Čudno te gledaju? a da li znaš da je to to...mislim, da te čudno gledaju zato ili si utripovao da te čudno gledaju zato?

ma...moraš da stisneš petlju i jedan iskren razgovor vam ne gine....šta sad...reši to, zašto da se mučiš?
 
gigule:
...ma moraš da razgovaraš sa njima.
Čudno te gledaju? a da li znaš da je to to...mislim, da te čudno gledaju zato ili si utripovao da te čudno gledaju zato?

ma...moraš da stisneš petlju i jedan iskren razgovor vam ne gine....šta sad...reši to, zašto da se mučiš?
Palo mi je na pamet da sam ja mozda to utripovao,ali kad pricam sa ljudima uvek razmisljam da li me on/ona mozda laze.Mnogo je lakse bezrezervno verovati ljudima,onda ne moras da se mucis.
 
Truman, ovo nije depresija, nemoj da brines; preispitaj sebe zbog cega ti tvoje drustvo ne veruje, i kako si izgubio njihovo poverenje; a ako ga nisi ni imao - kakvo je onda uopste to tvoje drustvo i vredi li biti nsraspolozen sto vise nisi deo tog drustva?

Sta god da covek napravi, na kraju svega moze se suociti sa svojim greskama i iskreno reci nekome da mu je zao i traziti sansu da ucinjeno popravi; sta ce onaj drugi (ili oni drugi) uciniti nije vise posle toga u tvojim rukama. Mozda ste se pogresno razumeli, a mozda zaista ima elemenata zbog cega te osudjuju. Svakako da celu stvar moras da resis suocenjem i razgovorom, a onda se moras pomiriti sa onim sto ce doci nakon toga: ako je krajnji ishod vas razlaz, trazi novo drustvo; ili cete se svemu smejati za neko vreme kao velikom nesporazumu pijuckajuci pice.
 
WithdrawnWater:
Truman, ovo nije depresija, nemoj da brines; preispitaj sebe zbog cega ti tvoje drustvo ne veruje, i kako si izgubio njihovo poverenje; a ako ga nisi ni imao - kakvo je onda uopste to tvoje drustvo i vredi li biti nsraspolozen sto vise nisi deo tog drustva?

Sta god da covek napravi, na kraju svega moze se suociti sa svojim greskama i iskreno reci nekome da mu je zao i traziti sansu da ucinjeno popravi; sta ce onaj drugi (ili oni drugi) uciniti nije vise posle toga u tvojim rukama. Mozda ste se pogresno razumeli, a mozda zaista ima elemenata zbog cega te osudjuju. Svakako da celu stvar moras da resis suocenjem i razgovorom, a onda se moras pomiriti sa onim sto ce doci nakon toga: ako je krajnji ishod vas razlaz, trazi novo drustvo; ili cete se svemu smejati za neko vreme kao velikom nesporazumu pijuckajuci pice.
Situacija nije bas tako jednostavna,ali cenim tvoj trud.Prvo ja sam i dalje deo tog drustva,pricam sa tim ljudima,zezam se ali vidim da je u njima crv sumnje.Inace nisam ja nikom ucinio nista lose(makar ja mislim tako) ali sam im mozda dao povoda da me ogovaraju(jedan moj smesan ispad :D )cak mi je smesno kada ga se sad setim.Posle toga se desio splet okolnosti i neki ljudi(jedna osoba) su uvrteli neke fix ideje sebi u glavu i poceli to da sire.I onda te mnogi posmatraju i nesto najobicnije sto ti uradis mogu pogresno da protumace.Bas steta zbog toga,ali na neki nacin od toga imam i koristi jer saznam nesto novo o osobinama tih ljudi.
I da,u pravu si da ovo medicinski nije depresija,samo lose raspolozenje.
 
Truman:
jagodica:
:)
ma sve shto ti kazu nemoj da poricesh
slazem se,ali najgore je kad te ne optuzuju nego te samo cudno gledaju...

:?: :roll: Cudno Te gledaju ili Ti imas blagu grizu savesti zbog neceg, pa samo mislis da Te cudno gledaju?! Mislim da se depresija najbolje leci "radnom terapijom", odnosno, radi nesto pametno - i prestani da se mucis mislima ako nisi kriv, a ako jesi (cudno me gledaju?), onda to priznaj i sebi i njima, izvini se ako je moguce i IDI DALJE!!!
 
NenaS:
Truman:
jagodica:
:)
ma sve shto ti kazu nemoj da poricesh
slazem se,ali najgore je kad te ne optuzuju nego te samo cudno gledaju...

:?: :roll: Cudno Te gledaju ili Ti imas blagu grizu savesti zbog neceg, pa samo mislis da Te cudno gledaju?! Mislim da se depresija najbolje leci "radnom terapijom", odnosno, radi nesto pametno - i prestani da se mucis mislima ako nisi kriv, a ako jesi (cudno me gledaju?), onda to priznaj i sebi i njima, izvini se ako je moguce i IDI DALJE!!!
Svidja mi se tvoj predlog o radnoj terapiji.Sto se tice toga da me grize savest mislim da to nije uzrok zato sto ja imam osobinu (u stvari imao sam) da na mene dosta utice sta drugi misle ili govore o meni.Mislim da polako uspevam da iskorenim ovu losu osobinu.
 
A meni se cini da si nesiguran u sebe, da ti je previse stalo do misljenja drugih i da se dobro osecas samo ako su svi odusevljeni tobom.
Probaj malo to da promenis, mnogo puta ces se naci u situaciji gde ce te mrko pogledati...zivot je jednostavno takav, ne mozes zbog toga biti neraspolozen.
Glavu gore!
 
PONEKAD, KADA SMO IZNENADJENI, SOKIRANI, NE UMEMO NA PRAVI NACIN DA SAGLEDAMO DESAVANJA OKO NAS I U NAMA.SIGURNA SAM DA IZ OVOG DOGADJAJA MOZES IZVUCI KORISNA UCENJA, UKOLIKO SE DUBLJE PREISPITAS... NA KRAJU KRAJEVA IMA TOLIKO MNOGO LJUDI KOJI MOZDA JEDVA CEKAJU DA SE DRUZE SA TOBOM. ATOS
 
Truman:
Situacija nije bas tako jednostavna,ali cenim tvoj trud.Prvo ja sam i dalje deo tog drustva,pricam sa tim ljudima,zezam se ali vidim da je u njima crv sumnje.Inace nisam ja nikom ucinio nista lose(makar ja mislim tako) ali sam im mozda dao povoda da me ogovaraju(jedan moj smesan ispad :D )cak mi je smesno kada ga se sad setim.Posle toga se desio splet okolnosti i neki ljudi(jedna osoba) su uvrteli neke fix ideje sebi u glavu i poceli to da sire.I onda te mnogi posmatraju i nesto najobicnije sto ti uradis mogu pogresno da protumace.Bas steta zbog toga,ali na neki nacin od toga imam i koristi jer saznam nesto novo o osobinama tih ljudi.
I da,u pravu si da ovo medicinski nije depresija,samo lose raspolozenje.

To kako si ti doziveo tvoj "ispad" i ono kako ga tvoje drustvo vidi moze biti VRLO razlicito. Zato, ako osecas potrebu da im objasnis svoj postupak (a vise je nego ocigledno da imas takvu potrebu) - objasni, ako ne - nemoj se sa tim vise zamarati i kraj price.
 
Jedan od mojih zestokih problema je bio i taj, sto sam se stalno osvrtala na misljenja drugih o sebi, tj. na tudja ocekivanja.Meneje to jako zamaralo, sve dok nisam shvatila da ja vise ne zelim a niti mogu da udovoljavam ocekivanjima drugih. To su bila naprosto samo njihova ocekivanja u tom momentu, u tom raspolozenju. Izvinjavam se za upad u temu, ali sam bas bola potaknuta licnim iskustvom.
 
Truman:
Mislim da upravo prolazim kroz jedan blazi oblik depresije koji je nastao kao posledica toga sto me je jedan deo drustva odbacio iako nisam kriv za ono za sta me terete,ali kako im objasniti nesporazum kad mi ne veruju.ZAista,kako prevazici depresiju?
Veruj mi, ja sam u depresiji ceo život, potrebno je mnogo više da bi to poprimilo neke ozbiljnije razmere...
Ali - reši taj problem, onako kako je najbolje za tebe, jer to lako može da preraste u depresiju... Dovoljno je sasvim malo, da od toga napraviš puno.
 
atos:
Jedan od mojih zestokih problema je bio i taj, sto sam se stalno osvrtala na misljenja drugih o sebi, tj. na tudja ocekivanja.Meneje to jako zamaralo, sve dok nisam shvatila da ja vise ne zelim a niti mogu da udovoljavam ocekivanjima drugih. To su bila naprosto samo njihova ocekivanja u tom momentu, u tom raspolozenju. Izvinjavam se za upad u temu, ali sam bas bola potaknuta licnim iskustvom.

ma navikni ih da od tebe ništa ne očekuju :wink:
Pa da imi tvoj poziv z adruženje bude ko sedmica na lotou :D
Al da se ne nadaju predviljivosti, ehehehe....ma ša te briga ša očekuju (osim na poslu, tu da ideš korak ili dva ispred, uz dužno poštovanje :wink: )

Nije ljudsko biće neka fiksna (dogmatska) kategorija - ili jesi ili nisi.
Dinamična je psiha....
 
jok ne pa ja sam u stalnoj depresiji ali uzrok tome je i losiji rad bubrega
:?

ej nisam bre u depresiji ako ste se ponadali da imate nov matrijal za protivudar! da biste to tvrdili potrebni su materijalni dokazi, mada danasnje psihice nije tesko potplatiti. ni ja ne bih odbila pare. jeidn za neke usluge jos odbijam, ali pitanje je koliko. ne znam sta se krije iza ovoga. ne radim
 
jagodica:
gane011:
dr:
...da ti je previse stalo do misljenja drugih i da se dobro osecas samo ako su svi odusevljeni tobom....

Zar to nije normalna pojava???

da da ali nezdrava :!: ja najbolje radim kad me malo opljunu

ja ne znam jel ovo neka mudrost ali: treba podjednako rezervisano primati i pohvale i pokude, s osmehom jednim ravnodušnim, bez cimanja
apropo toga šta ko misli o tebi
mene baš briga
ja znam koliko i kako radim i najbolje mogu da ocenim kvalitet
feedback (širi značaj) je drugo, to moraju da ti kažu


a činjenica je kad me hvale onda radim brže
a kad kude onda sam pažljivija
a kad ne kažu ništa onda optimalno, nek se vidi na računu, meni dosta
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top