Sve je relativno ili...?!?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Sve je relativno ili...?!?

Primećen član skoro normalan (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Sve je relativno ili...?!?

u zivotu se vecinom sve odredjuje nekim normama.ukoliko postupam drugacije-onda ja nisam normalan--- ZASTO --- zasto moram biti kao ostali ???

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano Re: Sve je relativno ili...?!?

Citat Original postavio skoro normalan
    u zivotu se vecinom sve odredjuje nekim normama.ukoliko postupam drugacije-onda ja nisam normalan--- ZASTO --- zasto moram biti kao ostali ???
    Zato sto jos nisi shvatio da ni ostali nisu normalni, samo se uspesnije foliraju.

Obećava
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Ko kaze da moras??!

Be yourself no matter what they say :wink:

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

da ne bi nagrabusio!!

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

Da se nadovezem na vockicu...
    Zato sto ljudi ne vole razlicitost i plase je...

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Ne mislim tako, vec smatram da se ljudi plase odbijanja i zato sami sebi namecu odredjene norme. Znaci izvor je u nasem strahu od postupaka drugih, ne u njihovim postupcima prema nama.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Lepa tema, samo sto ce sad svi biti "mimo sveta"
    Neki se mnogo folirajus amo da bi bili prihvaceni u drustvu i to uspevaju. Jednostavno idu linijom manjeg otpora i uglavnom su u boljim odnosima sa vecinom (konformisti ).

E sad nego zeli da bude "kao ostali" (da deli misljenje vecine, slusa istu muziku, nasljema se kad i svi ostali itd.) pa kad mu sve dopizdi jednostavno pukne.

Ima opet i onih koji "pametuju". Ti se meni najvise svidjaju jer uglavnom u svakom trenutku kazu ono sto zaista mislei rade ono sto oni vole. I kad upoznam nekog takvog odmah znam da li mogu nastaviti druzenje s njim ili ne. Ovako treba s nekim da se upoznajes godinama da bi video kakav je (viva la psihologija).
    E sad ti koji uvek isticu svoje misljenje uglavnom lose prodju u drustvu mada ni to nije obavezno, sve zavisi od toga kako se postavi prema okolini i koliko je komunikativan.
    Mnogi naucnici i mnogi pametni ljudi su za zivota bili predmet ismevanja, a kasnije teg postali genijalci, legende...pameni ljudi (e lepo je on govorio, a ja ocu po svome ).

Obećava
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Da zanemarimo sada genijalce, naucnike i ostale legende...
    Mislim da svaki covek treba da pokusa da ostvari sebe i bude ono sto u stvari jeste bez obzira na to da li se okolina sa tim slaze ili ne!
    Ako imas neku dobru ideju ili stav a pri tom se plasis od misljenja okoline i cuvas je u sebi....to ce jednostavno da zamre a samim tim i deo tvoje prirode...
    Oduvek sam se dobro kapirala sa raznoraznim "frikovima" (kako ih je vecina nazivala jer su im jednostavno nerazumljivi i samim tim "nezanimljivi"...)zato i vise cenim te ljude... NE PLASE SE DA BUDU ONO STO JESU!Vecina stvara norme a manjina stvarno vredi...

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    90

jer se tako mora

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Plotina
    NE PLASE SE DA BUDU ONO STO JESU!Vecina stvara norme a manjina stvarno vredi...
    Kad bi se svi tako ponasali bilo bi super...

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Kada bi svi furali svoj fazon doslo bi do prezasicejenja. I svi koji bi se plasili da je njihova nenormalnost manje kvalitetna od tudje nenormalnosti bi trazili pribeziste u nekim normama nenormalnosti.

Poznat Truman (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    200

Postoje neke stvari koje te definisu kao ljudsko bice.Ako si nasilan,paranoican,infantilan ili nesto 4. onda definitivno ne vodis zivot na normalan nacin.
    Mozda ti nisi mislio na ovo.Inace ne bih rekao da je sve bas relativno.

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano

Citat Original postavio DisMisaL
    Kada bi svi furali svoj fazon doslo bi do prezasicejenja. I svi koji bi se plasili da je njihova nenormalnost manje kvalitetna od tudje nenormalnosti bi trazili pribeziste u nekim normama nenormalnosti.
    ako je vecina *nenormalana*, to onda postaje normalno, ili gresim?

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Ne misli se na normu kao zajednicku odrednicu, vec na pojedinacne istupe, koji mogu biti raznovrsni.

Obećava
    Učlanjen
    02.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Nekad davno ,dva coveka zivese u Zemlji neznam kojoj, u vremenu neznam kom.Slucajno dok prolazise ulicom cuse od neke babe(koja je uvek govorila istinu i sve znala) da ce pasti kisa i da ce svi ljudi na zemlji od nje izgubiti razum i poludeti.Cuvsi to dva coveka pocese da trce kako bi svima ispricali pricu koju su culi i kako bi upozorili ljude o katastrofi koja ce se desiti.Medjutim ,kako to obicno biva ,svi su ih gledali sa cudjenjem i niko ne poverova u to strasno predskazanje.Razocarani nepoverenjem svojih bliznjih, dva coveka digose ruke i odustase od cele stvari.Prodje vreme i dodje i taj dan.Pocese se gomilati oblaci i dva coveka odlucise da se ipak sakriju .Poce da pada kisa i to bas ta strasna kisa, pa se njhove sumnje i ostvarise.Medjutim od kise se sakrise samo njih dvojica,svi ostali se skvasise i totalno poludese...Pitate se sta je bilo onda !!Kad je kisa prestala ljudi se okupise i NASA DVA COVEKA PROGLASISE LUDIM!!!!.....

p.s.MISLIM DA SE IZ OVG VIDI MOJ STAV O OVOJ TEMI!!! Cuvajte se kise(narocito zimi) izaziva prehladu!!!

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Ja bih rekao da je ovo žensko što postavlja pitanje, jer nam prodaje maglu i zbog još nekih stvari...

A "moraš" znači da tako najmanje boli.A zašto?

-Ili iz prakse dokazano
    -Ili za ljudske osobine najbezbolnije rešenje.
    -Kreativnost , ako je to problem može uvek da se ispolji ne u ponašanju već u formi....
    -Identitet , ozbiljna i važna stvar za svakog , u mislima se dobija i gradi upravo različitostima, a dovoljno je rešavati problem na svoj način i to "privlači " istomišljenike , koji i JESU najbolje rešenje za druženje i nešto više.
    -"norme" kao stege ili ograničenja društva su normalna stvar uslovljene lošim ponašanjem pojedinca i STVARNO PRETSTAVLJANJU UKIDANJE SLOBODE POJEDINCA radi ostvarivanja slobode većine....
    ...Da li je to pravedno , NIJE u većini slučajeva, ali nema drugog rešenja , osim što anarhisti misle da je anarhija (bez sile) , a kod ljudi je uvek prisutna sila....
    -ono što sam ovde nazvao "uspešnost neuspešnih" , tj. revanšizam usled sopstvene nesposobnosti ili MANJEG kvaliteta od žrtve...mnogo česta reakcija , nažalost.

A sad mi iskreno recite, ZAŠTO STE VI DA SE NEKO OSUDI NA KAZNU ZATVORA POSLE UČINJENOG KRIVIČNOG DELA?

-Da bi se popravio,
    -Da bi ga odstranili iz vaše/ društvene okoline
    -Da bi ga kaznili za to što je uhvaćen i zato što je radio nešto što je u suprotnosti sa "društvenim dogovorom" (Srbija je najbolji primer da se UVEK kažnjava samo ono što je u suprotnosti sa "društvenim dogovorom" , čak i kradja , utaja , prevara, ubistvo (francuska i ljubomora)).

Učlanjen
    19.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano sve je relativno ili ?!?

po logici stvari covek bi morao ici u zatvor samo ukoliko prizna da je pocinio gresku to jest to sto je on ucinio smatra losim delom ako je isto ucinila druga osoba,a ukoliko smatra ucinjeno mu delo potpuno ispravnim cinom koji ne treba kaznjavati onda ta osoba zivi u u neodgovarajucem sebi drustvenom okruzenju koje nije u skladu sa njegovom licnoscu.Niko ne mora da radi nista sto ne zeli samo ako je na pustom ostrvu jer je tamo zakone i norme ponasanja sam sebi postavio.

Učlanjen
    19.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Tuzni_patak
    Ja bih rekao da je ovo žensko što postavlja pitanje, jer nam prodaje maglu i zbog još nekih stvari...

A "moraš" znači da tako najmanje boli.A zašto?

-Ili iz prakse dokazano
    -Ili za ljudske osobine najbezbolnije rešenje.
    -Kreativnost , ako je to problem može uvek da se ispolji ne u ponašanju već u formi....
    -Identitet , ozbiljna i važna stvar za svakog , u mislima se dobija i gradi upravo različitostima, a dovoljno je rešavati problem na svoj način i to "privlači " istomišljenike , koji i JESU najbolje rešenje za druženje i nešto više.
    -"norme" kao stege ili ograničenja društva su normalna stvar uslovljene lošim ponašanjem pojedinca i STVARNO PRETSTAVLJANJU UKIDANJE SLOBODE POJEDINCA radi ostvarivanja slobode većine....
    ...Da li je to pravedno , NIJE u većini slučajeva, ali nema drugog rešenja , osim što anarhisti misle da je anarhija (bez sile) , a kod ljudi je uvek prisutna sila....
    -ono što sam ovde nazvao "uspešnost neuspešnih" , tj. revanšizam usled sopstvene nesposobnosti ili MANJEG kvaliteta od žrtve...mnogo česta reakcija , nažalost.

A sad mi iskreno recite, ZAŠTO STE VI DA SE NEKO OSUDI NA KAZNU ZATVORA POSLE UČINJENOG KRIVIČNOG DELA?

-Da bi se popravio,
    -Da bi ga odstranili iz vaše/ društvene okoline
    -Da bi ga kaznili za to što je uhvaćen i zato što je radio nešto što je u suprotnosti sa "društvenim dogovorom" (Srbija je najbolji primer da se UVEK kažnjava samo ono što je u suprotnosti sa "društvenim dogovorom" , čak i kradja , utaja , prevara, ubistvo (francuska i ljubomora)).
    ne znam zasto je bitno kog sam pola i kakvog to uopste ima uticaja na temu?, a na postavljeno pitanje sam vec "dalo" odgovor! 8)

Početnik
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako kazemo da je sve relativno, iskljucuje se mogucnost da je bilo sta na ovom svijetu apsolutno. Pa zar nije tvrdnja da je sve relativno izrazito apsolutisticka!?

Početnik
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ako kazemo da je sve relativno, iskljucuje se mogucnost da je bilo sta na ovom svijetu apsolutno. Pa zar nije tvrdnja da je sve relativno izrazito apsolutisticka!?

Početnik
    Učlanjen
    22.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Primećen član Misanthropos (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Hose Arcadio
    Dobro govoris. Lako je pobiti relativisticko-skepticku koncepciju, tj. njihovu filodoxiju koja sva stremi protiv uma i dostojanstva. Sama sumnja u nesto implicira na subjekt i sredstvo (metod, sumnju), sto je vec neko znanje (vi biste kazali - nesto je tu apsolutno), sto pobija tezu da se nista ne moze (do kraja) saznati, te da ni u sta ne mozemo imati pouzdanog znanja.

Ako neko tvrdi da ne postoji, sam iskaz o sopstvenom nepostojanju pretpostavlja subjekt iskaza, dakle - znanje. Nadalje, svako znanje (bilo koje i bilo kakvo), pa i znanje (ili svest, sto je jednako) o samom sebi kao cisto postojecem, jeste dovoljno da bi se pobila tvrdnja o relativizmu kao filozofiji, te bi nju trebalo smestiti u grupu narodnih mudrosti (Sartr), tj. filodoxije (mnjenja).

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

SVE JE RELATIVNO>> :?

Aktivan član sidro (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

pa i pripadnicima sekte ORDO TEMPLI ORIENTIS geslo je : Cini sto ti volja bice sav Zakon .
    Treba li biti bas toliko razlicit i toliko u krajnostima, to vodi teoriji Haosa ... A da li je Haos dobar ??? (naravno, ne treba ovo shvatiti u apsolutnim okvirima)

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio DisMisaL
    Zato sto jos nisi shvatio da ni ostali nisu normalni, samo se uspesnije foliraju.
    ...a foliraju se zato sto nemaju hrabrosti da kazu istinu, ili hoce da ulepsaju svoje bedne zivote a mozda im je samo dosadno...
    Nekad isfoliranost moze biti i deo sarma
    ...pa pocni i ti njih da sarmiras iako bi ih najradije samarao
    ...foliranti su uglavnom povrsne osobe i sa njima je lako a zabavices se folirajuci folirante!

Slične teme

1. Lista relativno novih sajtova
    Autor kerajberka u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.01.2006., 01:56
  2. trudnoca, neplodni dani i slcno relativno hitno
    Autor johnny_english_opet u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.05.2004., 19:45
  3. relativno
    Autor gimnazijalci u forumu Humor
    Odgovora: 0