Jednostavni recepti - slana hrana

Zabica777

Aktivan član
Poruka
1.601
Za sve mlade domacice,pocetnice u kuhinji ali i one sa duzim iskustvom u ovoj oblasti. Podelite samnom vase zanimljive,slane recepte. Evo nesto jednostavno,ukoliko vam dolazi gosti a vi zelite da ih iznenadite.

Punjeni paradajz

- 8 paradajza
- 250gr. tunjevine
- 20gr. prezli
- 20ml. maslinovog ulja
- vezica persuna
- so
- biber

Paradajz izdubite i napunite usitnjenom tunjevinom koju ste prethodno posolili,pobiberili i polili maslinovim uljem.
Od prezli,maslinovog ulja i seckanog persuna napravite smesu i pospite po punjenim paradajzima.
Pecite 20min.u rerni zagrejanoj na 200 stepeni.

Uz ovo idu odlicno pohovane masline i pohovani leber keze.
 
Za sve mlade domacice,pocetnice u kuhinji ali i one sa duzim iskustvom u ovoj oblasti. Podelite samnom vase zanimljive,slane recepte. Evo nesto jednostavno,ukoliko vam dolazi gosti a vi zelite da ih iznenadite.

Punjeni paradajz

- 8 paradajza
- 250gr. tunjevine
- 20gr. prezli
- 20ml. maslinovog ulja
- vezica persuna
- so
- biber

Paradajz izdubite i napunite usitnjenom tunjevinom koju ste prethodno posolili,pobiberili i polili maslinovim uljem.
Od prezli,maslinovog ulja i seckanog persuna napravite smesu i pospite po punjenim paradajzima.
Pecite 20min.u rerni zagrejanoj na 200 stepeni.

Uz ovo idu odlicno pohovane masline i pohovani leber keze.

Ne svidja mi se ni jedan recept gde se tunjevina iz konzerve ( predpostavljam da se radi o istoj) pece , przi itd, ja bih to punila sa proprzenim belim lukom , u to dodat sadrzaj paradajza (unutrasnjost), proprziti da ispari voda, dodati origano, i na kraju ulupana dva jaja, puniti paradajzice, posuti parmezanom ili kackavaljem pa zapeci :think: a sta je to "pohovani leber keze":eek:
 
Hm.. Slazem se da se punjeni paradajz na kraju pospe parmezanom ili izrendanim kackavaljem, eventualno ako bi paradajz bio punjen sitno iseckanom i prethodno proprzenom piletinom sa lukom recimo.. U svakom slucaju je dobra ideja. Na kraju krajeva, ukusi su razliciti ;)
 
Aham...soryyy Daco, sad mi je jasno :D :D

Ali i pecena gibanica, ili pita sve jedno, odlicno se zamrzava. Ja za slavu napravim nedelju dana ranije i pite sa spanacem i druge pite, ohladim, dobro, dobro zapakujem u providnu foliju, pa u ciste kese iz samiske i pravac zamrzivac, posle samo izvadis vece ranije, ili ako koristis mikrotalasnu kad dodju gosti. Slobodno tako zamrzni nikakve razlike nema, savrsena je.
 
Ali i pecena gibanica, ili pita sve jedno, odlicno se zamrzava. Ja za slavu napravim nedelju dana ranije i pite sa spanacem i druge pite, ohladim, dobro, dobro zapakujem u providnu foliju, pa u ciste kese iz samiske i pravac zamrzivac, posle samo izvadis vece ranije, ili ako koristis mikrotalasnu kad dodju gosti. Slobodno tako zamrzni nikakve razlike nema, savrsena je.

Ja mojoj dečici napravim, ispečem i zamreznem pitu isečenu na perčiće, kiflice, rolviršle (od domaćeg lisnatog testa), pogačice......u ćera im ujutru, kad podju u školu, vadi iz zamrzivača i pakuje za užinu. Dok dodje vreme užini lepo se odmrzne na sobnoj temperaturi i vrlo su ukusni. Jedino je važno da se pakuje sveže, a ne bajato, i da se dobro spakuje.
 

Back
Top