dnevna politika

Groucho_Marx

Zainteresovan član
Poruka
460
Pre par meseci sam svesno odustao od čitanja novina i gledanja vesti. Danas sam se zeznuo :? i prekinuo tu praksu. Ali vidim da se ništa nije promenilo.

Vidim da je opet aktuelan tribalistički ritual prinošenja žrtvi, radi navodnog spašenja plemena. Kao, ako isporučimo generale, ostaviće nas na miru. Eto, samo to od nas traže i samo to da uradimo sve će biti u redu i opet će nas voleti, zagrliti i primiti u zajednicu naroda. Neće biti.
Čitava ta situacija me i dalje podseća na scenu kad recimo izadjete u grad sa društvom i naletite na grupu lokalnih huligana koji vam obećaju da vas neće tući ukoliko im date da prebiju četvoricu vaših drugara koji su vas, uzgred, juče branili od istih tabadžija. I još vam kažu, platićemo vam po pola piva, ako to uradite. Šta ćete uraditi, dati im drugare da ih budale prebiju i popiti čašu piva ili ćete reći 'pušite ga kreteni' :twisted:
Nek mi neki zagovornik izručenja kaže šta smo dobili time što smo izručili onolike ljude u taj Hag? Neka mi neko samo kaže da li nam je neko iz sveta barem hvala rekao? Neka me neko ubedi da će nas nakon ovog izručenja ostaviti na miru? I neka mi neko objasni po kojoj logici su Pavković i Lazarević veći zločinci od Klintona i Klarka? Uništili su nam zemlju, syebali nas za barem sto godina i to više niko ne spominje. Niko se više ne seća ni bombardovanja ni njihovih obećanja da će nam sve to platiti, samo da skinemo Miloševića.

Pa onda ta struja na Kosovu. Treba svi da sagorimo od stida zbog toga što dozvoljavamo da tako terorišu naše sunarodnike. Direktor EPS-a kaže da oni moraju da saradjuju sa EP Kosova i da ne mogu da ih ucenjuju :shock: Pa ne da treba da ih ucenjuju, nego treba iste sekunde da prekinu svaki kontakt sa njima i da pola Kosova ostave bez struje :!: Sramno je što naša Vlada ništa ne radi po tom pitanju. Pa sve i da su Srbi jedine neplatiše na Kosovu, toliko ih je malo tamo da tzv. medjunarodna zajednica treba da ih drži kao malo vode na dlanu i da im da tu struju, barem samo da pokažu dobru volju da Kosovo ostane multietničko. A da ne pričam o tome kako i dalje ništa nisam čuo (možda se i desilo u ovih par meseci, ali ne verujem) o tome kako su pronašli barem nekog nestalog Srbina sa Kosova. Nisu, jer ih boli ****. Veći je prioritet razmišljati o izručenju nego o vraćanju Srba.
I da ne pričam o tome što trpimo sramotu zbog premijera Kosova, tek to je užas.

Što je najstrašnije, u novinama ni u rubrikama kulture nije ništa bolje. U jednom od dnevnih novina čitam kako je na predstavi igara Derviša došao maneken taj-i-taj i ministri ti-i-ti :shock: Mislim, :shock: Koga boli **** da li je neki glupavi maneken gledao derviše :?:

I onda dodjem ovde da malo vidim šta ljudi pišu o politici i vidim da se čita i citira Petar Luković :roll: (zar je moguće da još postoje ljudi koji imaju volje da ga čitaju :?: ) i da se spominju Sonja, Nataša i mrzimedaspominjemdalje ostale aseksualne spodobe.

Mislim da i dalje neću čitati novine.
 

Back
Top