Koji aparat od 3,2MP?

LakiKG

Početnik
Poruka
19
Koji digitalni aparat kupiti od 3,2MP?
DigiMax 370
Kodak CX7330
KODAK DX-6330
Nikon Coolpix 3200
HP PhotoSmart M307

Sta bi ste od ovog preporucili?
Ili neki drugi oko 200€.
Jos nemam iskustva pa je svaki savet dobrodosao.
P.S. Nemam neke profesionalne pretenzije, cisto neki rodjendan, more, slikanje po gradu, da nije previse komplikovan, al i da nije ni neki totalni "idiot".
 
Ovako,da krenem redom.Samsung Digimax 370 je bacanje novca,realno aparat je za cenu po kojoj se nudi realno receno los.Sto se tice Kodaka,on je dosta promenjiv,kombinuje i mesa optiku ali nije jos uvek uspeo da u tom nizem cenovnom rangu napravi dobar fotoaparat,kada kazem dobar-mislim u odnosu na konkurenciju.HP 307 ima solidnu optiku,pravi lepe slike,samo ima manu u velikoj potrosnji baterija,sporom odzivu displeja,los softver u njemu,dosta tih sitnih mana koje zivot znace.

Toliko o losim i prosecnim.Po meni,a mislim da ce me svako ko se razume u digitalce i digitalnu fotografiju podrzati,usmeri paznju i izbor na ova tri fotoaparata.



1. Canon A75
2. Nikon Coolpix 3200
3. Olympus C-310


Sva tri su podjednakog kvaliteta izrade,imaju jaku servisnu mrezu (sto je slazes se veoma bitno),veoma kvalitetna sociva sto znaci da daju savrsene slike.Canona sam stavio kao prvog,ne zato sto ga imam,ali je zaista No1. Jedini on ima sva manuelna podesavanja,sto jako puno znaci pogotovo ako zelis da vremenom napredujes i jer ipak rucnim podesavanjima mozes da slikas uvek ono sto zelis pa i najzahtevnije situacije u kojima se auto mod ne snalazi.Zatim,A75 ima najkvalitetniji LCD sa najvecom rezolucijom sto prilikom pregleda slika jako puno znaci.Ubedjivo ima najvise unapred definisanih automatskih modova za sve uslove slikanja,koristi CF naj jeftiniju memoriju i naravno redovne AA baterije sto mu daju mogucnost da sa jednim setom baterija izgura i do 700 snimaka (Nikon oko 150,Olympus oko 170).Mislim da mu je cena trenutno oko 190 evra,sto je super u odnosu spram onoga sta pruza.Mislim da u cenovnom rangu od 200 Evra,jednostavno nema boljeg i da se neces pokajati ako se odlucis za njega.
 
U potpunosti se slazem sa nestolepo! Canon A75 je definitivno naj bolji izbor za taj novac.Imam ga i prezadovolan sam njegovim ukupnim kvalitetom,funkcionalnoscu i niskom cenom pratece opreme.
Imao sam priliku da ga uporedim sa prethodno pomenutim Nikon digitalcem,i utisci su sledeci:
1.u modu slikanja blaga prednost Canon A75
2.u modu filmcica ne merljiva razlika u prednosti Canon A75-prijatno iznenadjujuci kvalitet AVI snimka
3.dosta veci izbor manuelnih podesavanja kod Canon A75,s tim sto i u automatskom modu daje izvrsne slike
4.kod Nikona sporo fokusirnje,pogotovu na tamnijim povrsinama-zbunjuje se, sto se diektno odrazava u modu filmcica pa je slika mnogo mutna(kod fotografija ima pred fokus pa se ta zamucenost izbegne)
5.sa cenom veoma slicni,s tim sto uz Nikon dobijes brzi punac sa 2 punjive baterije i fotrolu za aparat (nije slucaj sa Canonom A75,moras sve dokupiti: oko 35 eura Ansmannov punjc sa 4 baterije i fotrola 5-10eura zvisno od kvaliteta i brenda)
.......
Zakucak:
Moj izbor Canon A75,naj bolji odnos cena-kvalitet.

P.S. Prednost dajem ukupnom kvalitetu za malo veci ulozen novac,sto i svrha aparata jer se ne kupuje svakog dana a i cena mu je izuzetno popularna(kupio juna prosle godine i tada kostao 275 eura).
 

Back
Top