Hoce li neko da mi kaze kakav je prijemni na FON?

  • Začetnik teme heeeeeelp
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas kao sto je napisano - matematika, pri cemu ti nece biti problem da je spremis ukoliko ides u gimnaziju ili opsteg ili matematickog smera, ali se javlja problem ako si u nekoj srednjoj skoli gde matematika nije toliko bitna.
Poznajem devojku koja je prosle godine zavrsila srednju masinsku skolu i zelela je da upise FON, imala je privatne casove, medjutim nije polozila, a sto je najgore bila je najbolji djak u svojoj skoli i imala je pet iz matematike, a na prijemnom manje od 10 poena. Dakle, ukoliko si se odlucio/la za FON obavezno nabavi knjige 1., 2., 3. i 4. godine (matematika koja se uci u gimnazijama), jer sve te oblasti dolaze u obzir (osim integrala, izvoda i sl.), tj. mislim da ti cak 4. godina ne treba!
Imas (trebalo bi da je jos uvek na sajtu) na sajtu www.fon.bg.ac.yu proslogodisnji prijemni, pa pogledaj kog tipa su zadaci.
Takodje, mislim da mozes da polazes pored matematike (ako zelis) i test opste kulture, pa da te taj test izvuce (ako nisi dobar matematicar) svojim poenima. U svakom slucaju razmisli, a ako se odlucis za FON idi do fakulteta i potrazi zbirku zadataka (priprema za prijemni).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top