Game Of Thrones

Ja sam krenuo sa knjigama ponovo...vreme mi prosto nije dalo da završim sve prošli put kada sam čitao, a onda kada sam čuo koliko se pisanjem oteže nekako sam se i opustio jer ne volim taj osećaj da ima nastavka, ali mora da se čeka puno vremena na njega. Razmišljao sam iz sličnih razloga da bojkotujem i TV seriju, koja se počela po mom mišljenju možda malo preuranjeno snimati (i svakako mi je žao što su je zbrzali...znam da produkcija nenormalno košta, ali ništa mi ne bi smetalo da rade pomalo više na dijalogu po cenu budžeta tj. zanimljivu radnju da ima kao i duplo veći broj epizoda ili sezona...mnogo su nenormalno ubrzali razvoj radnje pri kraju, pogotovo u poslednjoj sezoni).

Što se tiče serije, delio sam vaš utisak nekada. Npr. posle prve tri sezone, posebno nakon prve i treće ako se ne varam. Neki prijatelji su krenuli tako da gledaju više puta, a ja sam to odlagao za neki maraton docnije, ovako baš možda pred poslednju sezonu. Ali ne znam, mislim da se to posle 6. sezone istopilo. Neobično je jer znam da tu ima dosta legendarnih scena i pojedinih epizoda, posebno u ranijim sezonama, ali želja mi je nestala negde za jedno celovito repete. :(
 
Režiser prve dve epizode predstojeće sezone je Dejvid Nater, režiser nekih od najboljih epizoda serije, uključiv i one u kojoj se odvilo čuveno Crveno venčanje.

MV5BMjI4MDIyMDI5NF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjE0ODQ4NjE@._V1_.jpg
 
Na HBO Go je dostupna epizoda od jutros, znači da prate američke termine emitovanja...pa ko ne može da čeka ponedeljak veče...
Inače posle toliko čekanja očekivao sam malo dinamičniju epizodu i definitivno da traje duže ali dobro...zagrevanje
 
Prva epizoda kao svaka prva epizoda - u glavnom upoznavanje i prisećanja sa elementima predigre... (oslobađanje Jare, Džon sreće Ariju, Sam ... do susreta Džejmija i Brena..)
Mene samo kopka je li Kligejn zapravo reinkarnacija Azor Ahaia...
Od početka ga gledamo kao nekog koga je brat gurnuo u vatru te se iste plaši, vremenom vidimo kako neke od borbi završava sa vatrom ili vatrom oko sebe, do pred kraj sedmog serijala gde počinje da gleda u vatru. Na početku osme ga vidimo u kovačnici gde ranije nije zalazio upravo zbog vatre.
Sve vreme traži smisao svog postojanja i izazov, traži neki viši cilj i nekog kome bi služio. Pored grubog rečnika sve više ga vidimo kao pokajnika i nekog ko traži iskupljenje...

Kraj ove prve nam donosi tragediju Umber familije i saznanje da je armija Noćnog kralja jako blizu Winterfela... E sad, geografski, više mi liči da predstoji trik napad i žrtvovanje dela snaga, a da je prava meta jug... Videćemo u drugoj ili trećoj epizodi (pretpostavljam da će ta bitka biti na počeetku treće..) jer treba i Džon da se opasulji od saznanja, Džejmi da završi na raportu kod Sanse i Deneris i naravno da stigne informacija da je Winterfel u opasnosti...
 

Back
Top