Game Of Thrones

927.jpg
 
Tek sam počeo da gledam seriju (šesta epizoda)... Smorilo me više reklama na toliko sajtova, ne znam ni ja više gde... Jedno vreme sam čak mislio da je ovo PC igrica (šta znam, Game of thrones), kasnije skontao da je serija ali nije me privlačilo da pogledam...

Zapravo, ništa nije toliko posebno kod serije ali nešto me toliko vuče da je gledam da je to strašno, ne mogu da opišem...

Likovi su neopisivo složeni i "duboki", svako ima neki motiv, pokretač, imaju svi ličnost (što često izostaje u mnogim serijama a da ni ne primetimo)...

Ova "zmajica" je najjači lik za sada... Mali ima ekstra odvale ali mi je nekako ovako smor... Arja (ili Ajra, ne znam), dete ubija kako glumi, odlična je... Jorah mi je za sada najbolji lik, nekako mi se čini kao pouzdana osoba...


Ja stvarno ne volim LOTR i zbog toga mogu da kažem da su knjige (ono što sam pročitao) upravo ono kako treba da izgleda epska fantastika, po meni LOTR nije čak ni bajka koliko je loš (šta ću, ja LOTR nikako ne volim, ne podnosim ga a obožavam magiju i tako nešto, ne razumem šta mi se kod LOTR-a ne dopada, tj šta toliko mrzim), dakle Pesma leda i vatre, odličan serijal knjiga... Dopada mi se što HBO lepo "prevodi" knjige u seriju, što recimo nije uspelo sa CW-ovim Vampirskim dnevnicima (nikakva sličnost sa knjigama gotovo, samo imena nekih likova)...

Jedina zamerka na seriju je ta pauza između epizoda od skoro godinu dana, mnogo je... Razumem ja da je teško snimati zbog kostima i lokacija ali msm da postprodukciji zaista ne treba toliko vremena...

I još jedna zamerka iz čiste ljubomore: Zašto ne snime bar desetosekundnu scenu u Srbiji... Mislim da zaista imamo dobre lokacije za snimanje, šteta je ali možda i ne znaju toliko o našoj prirodi, zaista imamo i dosta starih građevina... Zašto bi snimali samo kod komšija... Nije fer...
 
Poslednja izmena:
A preteruju... Čekaš skoro godinu dana i dobiješ 10 epizoda i to još u ovom slučaju, da tako kažem, sezona neće biti cela jer treću knjigu dele na treću i četvrtu sezonu... Baš preteruju... Navodno treća knjiga je preobimna da bi mogla da se sabije u jednu sezonu (u prevodu u 10 epizoda) i sada bi se iole normalan čovek zapitao zašto recimo sezona nema 20 epizoda...recimo...
 
A danas procitah,, na nekom sajtu, da ce poslednja, osma sezona, biti prikazivana ''vec'' 2018 godine. Poslednje dve knjige jos nisu ni napisane.
Sad razmisljam da l' da uopste gledam seriju ili da sacekam 6 godina pa da odgledam sve odjednom.
 
A preteruju... Čekaš skoro godinu dana i dobiješ 10 epizoda i to još u ovom slučaju, da tako kažem, sezona neće biti cela jer treću knjigu dele na treću i četvrtu sezonu... Baš preteruju... Navodno treća knjiga je preobimna da bi mogla da se sabije u jednu sezonu (u prevodu u 10 epizoda) i sada bi se iole normalan čovek zapitao zašto recimo sezona nema 20 epizoda...recimo...

Dobijes 10 extra epizoda, godinu dana ti je standard za filmove sa velikom produkcijom, a ovo je jos serija od tih deset epizoda.
Treba uposliti toliko glumaca, kostimografa, video/sound editora, pronaci odgovarajuce lokacije, etc...
Nije ti ovo ljubav panika navika. :)
 
Dobijes 10 extra epizoda, godinu dana ti je standard za filmove sa velikom produkcijom, a ovo je jos serija od tih deset epizoda.
Treba uposliti toliko glumaca, kostimografa, video/sound editora, pronaci odgovarajuce lokacije, etc...
Nije ti ovo ljubav panika navika. :)

Jao mnogo ti hvala što si mi ovo rekao... Ja zaista ništa ne znam o filmskoj/serijskoj produkciji (pred-post)... Sve mi je to strano... Ja sam baš mislio da oni samo navuku ona odela na glumce koje uopšte i ne biraju, samo objave oglas da dođe ko hoće i onda ih ubace u kadar, pale kameru i sledeći dan je spremno za emitovanje... Koliko me to glupim smatraš...(retoričko pitanje, ako ne razumeš)...

Sve to nije dovoljno dobar razlog da se tako dugo radi serija... Izračunaj ti pameti moja malo, serija se radi četiri godine (toliko je prošlo kada obuhvatiš i pred produkciju i godinu emitovanja i snimanje) pa se zapitaj ovo: Da li ti se za četiri godine 20 epizoda čini kao sasvim dovoljno? Serija je i više nego dobra ali to ne duguje tako dugom snimanju, editovanju i pred i post produkciji... Gledao sam mnogo boljih serija koje za godinu dana snime 20-30 epizoda i epizode budu fenomenalne... Ništa manje lokacija niti glumaca niti efekata...
U pitanju je HBO-ov marketinški trik da navuku gledanost serije... Ali opet, kada saznaš još nešto novo o filmskoj/serijskoj industriji javi mi, prosvetli me... Ja sam glup za to...
 
Poslednja izmena:
Jao mnogo ti hvala što si mi ovo rekao... Ja zaista ništa ne znam o filmskoj/serijskoj produkciji (pred-post)... Sve mi je to strano... Ja sam baš mislio da oni samo navuku ona odela na glumce koje uopšte i ne biraju, samo objave oglas da dođe ko hoće i onda ih ubace u kadar, pale kameru i sledeći dan je spremno za emitovanje... Koliko me to glupim smatraš...(retoričko pitanje, ako ne razumeš)...

Sve to nije dovoljno dobar razlog da se tako dugo radi serija... Izračunaj ti pameti moja malo, serija se radi četiri godine (toliko je prošlo kada obuhvatiš i pred produkciju i godinu emitovanja i snimanje) pa se zapitaj ovo: Da li ti se za četiri godine 20 epizoda čini kao sasvim dovoljno? Serija je i više nego dobra ali to ne duguje tako dugom snimanju, editovanju i pred i post produkciji... Gledao sam mnogo boljih serija koje za godinu dana snime 20-30 epizoda i epizode budu fenomenalne... Ništa manje lokacija niti glumaca niti efekata...
U pitanju je HBO-ov marketinški trik da navuku gledanost serije... Ali opet, kada saznaš još nešto novo o filmskoj/serijskoj industriji javi mi, prosvetli me... Ja sam glup za to...

U pravu si za sve, jako si bistar i kulturan za svoje godine, ja se uopste time ne bavim pa sam ti to samo tako nalupetao i lepo odgovorio.
 
I dalje ne mogu da verujem da su ubili Ned Starka na kraju 1.sezone....

Pa zapravo, nisu ga "oni" ubili... Martin, pisac knjige je to uradio i stalno to radi... Ubija sve likove redom a gospodin se jako iznervirao kada se Lost završio jer mu se nije dopao kraj nikako (bio je fan izgubljenih) a on sada radi isto... Ja sam stalno mislio da će ga nekako oživeti magijom ali u ovom serijalu (pritom mislim i na seriju i knijge) magija je prostija od magičnih trikova sa zecom i šeširom...
 
Pitam se,kako ce predstaviti Martele :think:
Oni mi deluju kao najgotivnija porodica, jos da ubace u svoje redova Tiriona, Asu i Deneris, i bice nenadje*bivi :mrgreen:
Za Arianu Martel mi se cini da ce najvise odgovarati Penellope Cruz :think: .Za Oberina i Dorana nzm :confused:
 
Pa zapravo, nisu ga "oni" ubili... Martin, pisac knjige je to uradio i stalno to radi... Ubija sve likove redom a gospodin se jako iznervirao kada se Lost završio jer mu se nije dopao kraj nikako (bio je fan izgubljenih) a on sada radi isto... Ja sam stalno mislio da će ga nekako oživeti magijom ali u ovom serijalu (pritom mislim i na seriju i knijge) magija je prostija od magičnih trikova sa zecom i šeširom...

Ne mislim da je magija toliko prosta...Samo je njeno znanje skriveno. U petoj knjizi, sama Melisandra kaze da ona ima tu neku ,,kutiju'' sa magicnim trikovima , koja se postepeno prazni, tako da i pravu magiju mora da koristi.
 
Ne mislim da je magija toliko prosta...Samo je njeno znanje skriveno. U petoj knjizi, sama Melisandra kaze da ona ima tu neku ,,kutiju'' sa magicnim trikovima , koja se postepeno prazni, tako da i pravu magiju mora da koristi.

Neee, nego je magija prosta... To da je "njeno znanje skriveno" je samo maska koja prekriva to da JE MAGIJA U SOIAF PROSTA...
A ova rečenica za magičnu kutiju nema smisla i čini se kao da je prevedena google prevodiocem...
 

Back
Top