Game Of Thrones

Pa LOTR i nije bas najsrecnije poredjenje. HBO je u pocetku promovisao seriju kao "Sopranos in Middle Earth" :)...Sa LOTR serijalom deli to quasi meideval okruzenje, ali je ovo puno realnija prica, uz sex, ubistva, prevare, izdaje...all the good stuff :)....Istorijski pandan bi bio Rat ruza u Engleskoj...
Ima "magicnih" elemenata, ali oni nisu u fokusu, vec vise kao pozadina...Inace knjige (po kojoj je serija i radjena) su odlicne i toplo ih preporucujem. Ceo serijal se zove A Song of Ice and Fire", a prva knjiga, od ukupno ceitiri do sada objavljene je Game of Thrones...Inace, HBO je vec najavio snimanje druge sezone koja ce pratiti radnju druge knjige -"Clash of the Kings.
 
Prvih 5-6 epizoda su me bukvalno oduvale, medjutim 7 i 8 me toliko uspavale da sam ih jedva odgledao. 9tu sad i nemam neku zelju da palim, ali pogledacu, cisto da zaokruzim sezonu, ali generalno razocaran sam pravcem u kojem je serija skrenula..
 
Odgledao sam 8 još 9.-ta i 10.-ta.Po meni je bilo smornih i u prvih 5 ali opet ne toliko smornih da bi mi pokvarile utisak o seriji...Sviđa mi se kako se zakuvava sve polako...
 
Vredi...Svaka epizoda ima bar jedan mali detalj koji te što ti kažeš ''oduva''...Dosta je radio Martin a i režiseri i scenaristi na psihologiji ljudske prirode ''umeću vladanja'',stvarima poput prijateljstva ljubavi,hrabrosti,mudrosti žrtvovanja to je super...
 
Konacna presuda je da je serija prosek (prva polovina extra, druga sranje), ali cu je nastaviti da gledam samo zbog kraja, palim se na zmajeve pa me zanima kako ce se ta prica razvijati..

Takodje se nadam da nece previse balaviti sa onim malim balavcem (novim kraljem) jer me nervira od prvog momenta kad sam ga video, i od tad se nadam da ce ga neko na smrt silovati.. mada, jos uvek mogu da se nadam :P
 
Мени је он један од најбољих делова серије...Нисам неки фан серија али ова ми се свиђа по мени изнад просека...Види се да је доста труда уложено...
 

Back
Top