Svežije debilne izjave političara

strani placenik

Primećen član
Poruka
528
Kada slušam neke naše političare prosto se nađen zbunjen. Pitam se da li ja to dobro čujem? Da li sam razumeo? Kada shvatim i da dobro čujem i da razumem ono što je nerazumljivo uhvati me strah. Strah od toga da oni to stvarno misle. Nadam se da su to jeftine šarene laže za narod... A šta ako nisi?

Pa tako kad potparol DSS-a izjavi da vlada nikako nije kriva za najnovije sankcije!? Da li je to zvaničan stav vladajuće partije i premijera? Ili se dečko malo zbunio. Ako premijer misli da nema njegove odgovornosti za ovakve stvari da li to znači da on na to ne može da utiče...

Ili kad ministar pravde (ponovo DSS) kaže "Najnovije sankcije nemaju ništa sa Hagom"!!!!! Jel nas on to zeza ili je to možda njegov stav i stav vlade! Nadam se da nas zezam, ne bi valjalo da je drugačije.

Ili "Mi insistiramo na dvosmernoj saradnji sa Hagom i na dobrovoljnoj predaji optuženih" - što bi trebalo da znači "Optuženi će ići u Hag samo ako oni to žele, i u tom slučaju mi insistiramo da oni odmah budu pušteni da se brane sa slobode" - ponovo hit DSS-a.

Ima toga još mnogo...
 
Potpuno si upravu po pitanju gospodina K. i njegovog stava da nesaradjuje sa svetom. Medjutim on krsi i nase zakone, jer koliko ja znam, ovde se hapsi svako za kim je sud raspisao poternicu. Mene je policija trazila godinu dana da bi mi oduzeli vozacku dozvolu na 3 meseca, o ove optuzene za najmonstruoznija dela t.j. nedela ce da hapse dobrovoljno.
To da je drzava ugrozena njihovim hapsenjem nije istina. I gospodin S.M. je uhapsen pa se nije nista desilo :!:
 
creva mi se prevrnu kada cujem da mi srbi pricamo kako su generali izvrsili najmonstruoznija dela i optuzeni su ,alo ljudi, o cemu mi pricamo,ljudi radili posao, svoj posao, sta je uradio npr. lazarevic, koje monstruozno delo osim sto je branio teritoriju,slazem se da treba ispostovati obaveze ali nemojmo preterivati sa ovakvim kvalifikacijama nasih ljudi, sta mislite da li cete cuti siptara da tako prica o haradinaju, pa stvarno smo najgori
 
Ja@ti:
creva mi se prevrnu kada cujem da mi srbi pricamo kako su generali izvrsili najmonstruoznija dela i optuzeni su ,alo ljudi, o cemu mi paricamo,ljudi radili posao, svoj posao, sta je uradio npr. lazarevic, koje monstruozno delo osim sto je branio teritoriju,slazem se da treba ispostovati obaveze ali nemojmo preterivati sa ovakvim kvalifikacijama nasih ljudi, sta mislite da li cete cuti siptara da tako prica o haradinaju, pa stvarno smo najgori

Otkako su dosli raznorazni "kulturni", tj, paranoicni, jedini im je smisao spasiti se od radikala i nas primitivaca, dok sami ne vide koliko su primitivni i kakvim se prostaklucima sluze, kakav im je recnik, kada je na isti nacin to njima uzvraceno, onda vide da je neko takav. "Gleda majmun sebe u ogledalo" - ovo je odgovor na podvuceno.

A hteo bih da dodam, o "americkoj grdnoj pomoci" od 10 000 000$. U Srbiji toliko miliona zivi stanovnika sto na svakom otpadne 1$ tj oko 60-ak dinara (nema bre ni za pivo a toliko je Sumaher dao pomoc Indoneziji, pa mislim da je bolje traziti od njega, kao pojedinca, bar nas ne bi uslovljavao necim, nego od ovako sirokogrude drzave), medjutim, smatram da je u stvari ponudjena nagrada, koja ce javno biti isplacena za izrucenje generala verovatno svaki vredi po 2 500 000$ ili Ratka i Radovana koji vrede duplo toliko. Te pare, kome ce biti nekome date, objavice se da je pomoc a u stvari ce ici nekome u dzep a mi obicni smrtnici necemo ni videti, ali zato cemo se obrukati pred svetom (Amerikanci su nekog osudili na 10 godina sto je maltretirao Iracane u stvari je sklonjen na drugom mestu, mozda i kod nas na Kosmetu, ali ko to zna, samo da se ne bi pricalo lose o americkoj vojsci).

Dakle, to je ta pomoc. Isto kao sto Djiki podigao za Slobu 5 000 000$, ali po americkom zakonu, nije mogao da iznese te pare, pa je Ruzica morala da kupuje neke nekretnine u samoj Americi.

Da mozda Djiki ne cita ovo odatle, ja ga nisam video mrtvog! Je li ga neko video? Na onom snimku nije bio Djiki, vec Janusevic!
 
Ja@ti:
creva mi se prevrnu kada cujem da mi srbi pricamo kako su generali izvrsili najmonstruoznija dela i optuzeni su ,alo ljudi, o cemu mi pricamo,ljudi radili posao, svoj posao, sta je uradio npr. lazarevic, koje monstruozno delo osim sto je branio teritoriju,slazem se da treba ispostovati obaveze ali nemojmo preterivati sa ovakvim kvalifikacijama nasih ljudi, sta mislite da li cete cuti siptara da tako prica o haradinaju, pa stvarno smo najgori

Nema niceg monstruoznog u odbrani svoje otadzbine. Nazalost, stvari stoje tako da ce generali morati biti zrtvovani.
A kada pogledam njihov kasniji politicki angazman, pre svega Pavkovica i Lukica, uopste mi ih nije zao.
 
Boris Tadić neki dan reče da se ova Skupština nikako ne sme da proglasi ustavotvornom, jer bi to značilo da bi se i svaka sledeća mogla proglasiti ustavotvornom i menjati ustav kako joj se prohte.

Znači li to da ako se ova ne proglasi ustavotvornom, zbog toga se ni neka sledeća neće moći proglasiti ustavotvornom? Hehe. :lol: I on tripuje da je kao nešto "inteligentan"... :lol:
 
Ja@ti:
creva mi se prevrnu kada cujem da mi srbi pricamo kako su generali izvrsili najmonstruoznija dela i optuzeni su ,alo ljudi, o cemu mi pricamo,ljudi radili posao, svoj posao, sta je uradio npr. lazarevic, koje monstruozno delo osim sto je branio teritoriju,slazem se da treba ispostovati obaveze ali nemojmo preterivati sa ovakvim kvalifikacijama nasih ljudi, sta mislite da li cete cuti siptara da tako prica o haradinaju, pa stvarno smo najgori

Naravno monstruozno je braniti nekoga ko je pobio hiljade nevinih, a doticna gospoda ne ostavljaju bas dobar utisak bezeci od suda.

Sa druge starne imamo Vladu Srbije koja em krsi nase zakone, em ne postuje medjunarodne obaveze, em dovodi u pitanje buducnost miliona gradjana. To je nedopustivo.
 
"Znači li to da ako se ova ne proglasi ustavotvornom, zbog toga se ni neka sledeća neće moći proglasiti ustavotvornom? Hehe. I on tripuje da je kao nešto "inteligentan"..."

Ne nego se sazove ustavotvorna skupstina.
Kad vec pominjes inteligenciju... :roll:

zaista proglasenje ove skupstine za ustavotvornu ne bi bilo samo pravno nasilje vec i jedan politicki oportuni korak koji ne bi uvazavao volju gradjana kojoj ova skupstinane odgovara.

Sa druge strane isti ovaj kostunica koji danas sa fasistima zeli da usvoji ustav je do juce kukao sto je DOS done3o zakon o promeni ustava koji je definisao korake za promenu.

Jedno je sigitno ustav je nepromenljiv bez krsenja zakona, ali ne onog koji DSS zeli da prekrsi proglasavanjem ustavotvorne skupstine jer to nema veze sa procedurom vec sa njihovom zeljom da usvoje ustav po svaku cenu. Promena je legalno nemoguca zbog odredbe koja zahteva da za promenu ustava glasa polovina od ukupno UPISANIH biraca.

Sve bi bilo bolje da je 5. Oktobra proglasen ustavni diskontinuitet, ali svi znamo ko je bio legalista, borac za kontinuitet, cuvar Radeta Markovica... :roll:
 
Alan Smithee:
Ja@ti:
creva mi se prevrnu kada cujem da mi srbi pricamo kako su generali izvrsili najmonstruoznija dela i optuzeni su ,alo ljudi, o cemu mi pricamo,ljudi radili posao, svoj posao, sta je uradio npr. lazarevic, koje monstruozno delo osim sto je branio teritoriju,slazem se da treba ispostovati obaveze ali nemojmo preterivati sa ovakvim kvalifikacijama nasih ljudi, sta mislite da li cete cuti siptara da tako prica o haradinaju, pa stvarno smo najgori

Naravno monstruozno je braniti nekoga ko je pobio hiljade nevinih, a doticna gospoda ne ostavljaju bas dobar utisak bezeci od suda.

Sa druge starne imamo Vladu Srbije koja em krsi nase zakone, em ne postuje medjunarodne obaveze, em dovodi u pitanje buducnost miliona gradjana. To je nedopustivo.
iskljucivo sam navela lazarevica,samo njega i bas me interesuje koji hiljade nevinih je on ubio, volela bih da mi kazes da ne zivim u zabludi,procitaj jos jednom sta sam napisala gore i videces sta ja smatram mnosturoznim,sto se vlade tice,i djindjiceva i zivkoviceva su bile kaznjene na isti nacin kao i ova,cak je zivkoviceva donela uredbu(zakljucak) da ce hapsenje 4 generala izazvati losu bezbednosnu situaciju u zemlji,dakle, sve vlade pre ove nisu ispostovale tu obavezu i dovodile su u pitanje buducnost miliona gradjana a ti govoris samo o ovoj, sto se generala tice ja mislim da treba da se predaju, narocito mi nije jasno zasto je lukic jos uvek ovde obzirom da je na onakav nacin hapsio sljivancanina,verovatno je tu jer ga i dalje stite ovi iz DS,kojima je zavrsavao posao,jos jednom podvlacim nesto sto pricam vec vise puta, svi mi iz demokratskog bloka smo bili na jednoj strani i desio se 5.oktobar,pogledaj sada, oni koji su DS su sa jedne strane, brane lik i delo djindjica, koji jeste bio velicina ali je i mnogo gresio a kude kostunicu,sa druge strane, potpuno suprotne imamo ljude iz DSS koji ne mogu da smisle ljude iz DS jer je njima, kako se obicno cuje bitan samo novac, u sta sam se uverila u lokalu vrlo ocigledno i gde nas to vodi i ko profitira,naravno radikali i sps
 
"iskljucivo sam navela lazarevica,samo njega i bas me interesuje koji hiljade nevinih je on ubio, volela bih da mi kazes da ne zivim u zabludi"

Ni ja ni ti nismo ni nadlezni ni sposobni za jednu takvu procenu, tu je sud. Medfjutim Lazarevic odbija da se pojavi pred sudom i skine nesrecu ovom narodu sa vrata. To priznaces bas i ne ostavlja povoljan utisak po njegovu "nevinost".

"i djindjiceva i zivkoviceva su bile kaznjene na isti nacin kao i ova,cak je zivkoviceva donela uredbu(zakljucak) da ce hapsenje 4 generala izazvati losu bezbednosnu situaciju u zemlji,dakle, sve vlade pre ove nisu ispostovale tu obavezu i dovodile su u pitanje buducnost miliona gradjana"

Takodje, Djindjicevoj i Zivkovicevoj vladi su te sankcije naknadno skinute. Medjutim ni tada kao ni sada do tih sankcija nije trebalo uopste da dodje, vec je neko trebalo da ode na "godisnji odmor" u Holandiju. Sa druge strane Djindjiceva i Zivkoviceva vlada nikada nisu lagale narod i javnost i izmisljale stupidne price o "dvostrukoj saradnji" itd. Nas trenutni problem je ova vlada koja stvara daleko vece probleme nego Djindjiceva i Zivkoviceva, a ne resava ni jedan. Tako je i moja kritika usmerena ka ovoj vladi, a ne ka nekoj prosloj koja se vise nizasta ne pita. Logicno, priznaces.

"sto se generala tice ja mislim da treba da se predaju, narocito mi nije jasno zasto je lukic jos uvek ovde obzirom da je na onakav nacin hapsio sljivancanina,"

Slazem se da svi, ne samo oni treba da odu istim autobusom i o istom trosku. Ako nece milom, onda silom.

Sljivancaninovo hapsenje je trebalo da bude brze i efikasnije a ne da DB i "komsije" dobijaju priliku da dizu malu prigradsku revoluciju.
Lukic je jedan mediokritet, ali ne vidim zasto njega odvajas od ostalih. Oni su svi ista gamad.

"verovatno je tu jer ga i dalje stite ovi iz DS,kojima je zavrsavao posao"

Ovo ti malo nema logike.
Ova vlada nije uhapsila nikoga i nema nikakve indicije da namerno njega preskace.
Sem toga, sumnjam da DS vise ikoga cuva i moze da sacuva od Bulatovicevih "usiju i prstiju".

":pogledaj sada, oni koji su DS su sa jedne strane, brane lik i delo djindjica, koji jeste bio velicina ali je i mnogo gresio a kude kostunicu,sa druge strane, potpuno suprotne imamo ljude iz DSS koji ne mogu da smisle ljude iz DS jer je njima, kako se obicno cuje bitan samo novac, u sta sam se uverila u lokalu vrlo ocigledno i gde nas to vodi i ko profitira,naravno radikali i sps"

Sta se desava bilo je jasno jos 5. Oktobra uvece kada smo dobili kontinuitet umesto raskida.
 

Back
Top