Predstavljam vam originalne ideje

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Evo nekoliko originalnih misli jednog lika sa drugog foruma, koji se potpisuje kao Faraon zvezda i tame. Covek je jedan od najbistrijih koje sam sreo na internetu.
Verovatno ste i sami mogli doci do slicnih zakljucaka, ako ste razmisljali svojom, a ne Sorosevom glavom. Medjutim, iznosi i podatke koji su veoma indikativni. Uostalom, da mu prepustim rec...

Има доста људи у Америци који имају проблема да саставе 250 $.

А с друге стране, рецимо неки кловн пре једно 2 месеца је хтео да прода Гугл за 900.000 $. И ја га питам јесу ли то његова лична средства. А он каже "Наравно. Чија ће да буду?"
Рек'о, "Па ништа, само је знатна количина новца."

А он каже "Није уопште. Питај Доналда Трампа или Марка Кјубана колико им траје 900.000."

Дакле јављају се знатне разлике у дохотку, које су одлика неразвијених земаља.

Ја не знам тачан број милионера у САД, али рецимо 4 или 5 милиона. Њихова популација је скоро 300 милиона. То нас оставља са бар 285 милиона Американаца који нису милионери.

Не, него је јадно што многи мисле да је употреба страних речи паметна.

Ја исто говорим енглески, српски, јапански, немачки, корејски, итд, али сваки са одговарајућим људима.

Знате, кад одвалите нешто на енглеском, то не показује да знате енглески, него да не знате српски.

Друго, како то да не убацујете ништа на албанском, бугарском, румунском?

Одговор: зато што је енглески језик земаља Првог света као што су САД и УК, а ви сте погрешно убеђени да постоји веза између привредне снаге тих земаља и њиховог језика.
Све је то врло плитко, баћане.

Није. Ево рецимо ја зарађујем велике паре, а уопште нисам заинтересован, нити ћу бити, за ваша тупљења о злочинима. Не мислим да је постојао иједан злочин са српске стране.
Као што видиш, не постоји никаква конјункција између згртања блага и осуђивања "злочина."

У Америци исто имате милијардере који сматрају да маринцима који су убили ненаоружане затворенике треба доделити медаљу.

Моја позиција око Хага: ако баш мора да се изручи пар пајаца да би се постигао неки виши циљ (нормални спољнотрговински односи), онда нек их изруче. Управо то премијер Коштуњави и ради.


Успут, да ли сте знали да међу неким конзервативцима у Америци Слободан Милошевић почиње да ужива углед? Зато што мрзе муслимане, а чули су да је Милошевић чинио покољ над њима.
Тако можеш чути коментаре као: "Зашто је Милошевић још у затвору?"

или поглед неких Американаца на рат у Авганистану: "Треба послати српску војску тамо."

А по чему теби Србија није нормална држава ове последње 4 године?

200 година? Па Србија је била под Отоманском империјом до пре 100 година. На кога ти то сваљујеш одговорност за турску окупацију?
После тога, Први и Други светски рат, ту је исто реч о факторима које Србија није могла да промени.

Онда социјализам 1945-1989, то је била једна сасвим добра идеологија; иако је на економском плану отворила врата за катастрофу.
Али волим што сам одрастао у комунистичкој, атеистичкој земљи као пионир под петокраком Јутарњом звездом; него као неки римокатолик или Лутеровац у капиталистичкој.

Онда је дошао Милошевићев национал-социјалистички период. Причај ти шта хоћеш брате, али да није било тога, сад би Срби били исто што и Хрвати и босански муслимани. Схвати то како хоћеш.
Ја не желим да будем као они. Ја сам Србин.

Да, то бих им ја препоручио. Најбоље што могу са својим безвредним животима, је да ураде нешто племенито за цео свет и претворе САД у језеро ватре.
Али они су наравно патетични губитници и то неће извести. Ја их заправо сврставам у америчке савезнике.

И пошто су Руси беда као и увек, тај део посла са нуклеарним и биолошким оружјем ће морати да изведу источни Азијати као Жонг Гуо (НР Кина).

Нисам рекао да нам санкције ништа не могу. Проблем је у томе што ти и Александар Вучић користите реч "санкције" врло непримерено.

Вучић је изједначавао санкције на шећер ЕУ са санкцијама на све живо УН.

А ти изједначаваш америчку блокаду ЈАТ-a, повлачење особља, и укидање 2 долара per capita помоћи, са УН трговинским санкцијама. То није ни издалека исто.

Ако буде дошло до забране трговине између САД и СЦГ, то је наравно врло озбиљна ствар, и ту се слажемо да се то мора избећи по сваку цену. Међутим, за сада ништа од тога.

Још нешто: велика економска криза 1992, 1993, и почетком 1994. није била последица само изолације.

Режим санкција је остао исти до новембра 1995, а између фебруара '94. и новембра '95. је ситуација већ била неупоредиво боља.
Проблем дакле није био само ембарго, већ домаће лопуже типа Богољуб Карић и многи други који су заправо зарађивали на лудачкој емисији југословенског динара и хиперинфлацији.

Ја заиста могу да кажем да су Срби најпаметнији. Од људских раса су вероватно најпаметнији Азијати, али појединачно ја заиста не видим ко би представљао конкуренцију нама.
Чак и највећи дебил овде, рецимо онај Доктор Јупитеријанац са радија Khrlo e Romengo је далеко паметнији од паметног Американца.

Ви правите лудачка поређења америчке привреде с нашом, и изводите закључак да су они паметнији. Па забога они имају капитализам стотинама година, а ми тек сад почињемо да конвертујемо у тај систем.

Србија је цивилизована много пре него што је било ко знао да постоје још 2 континента између Португала и Индије.
 

Back
Top