SITNI KOLAČI

Recept je sa interneta, uz malu korekciju količine i sastava fila.
Ja sam ga pravila ovako i lep je kolač, zanimljivog ukusa koji podseća na medenjake.
PRAŠKO ČUDO


Testo:
-1 celo jaje
-150 g šećera
-1 kašika sode bikarbone
-50 g margarina
-2 kašikemleka
-2 kašike meda
-450 g glatkog brašna
-1 kašika kakaoa

Krema:
-5 dl mleka
- 1 kesica praška za puding sa ukusom slatke pavlake + 1kašika glatkog brašna
-2 kašike šećera
-1 vanilin šećer
-2,5 kašike prah šećera (ne prepune)
-200 g putera

Čokoladna glazura:
-100 g čokolade za kuvanje
-3 kašike ulja

Priprema:
Testo:
Svi sastojci osim brašna izmešaju se mikserom u posudi koja sme da se zagreva, jer se testo prvo stavi se na laganu vatru i stalno meša sve dok se soda ne zapeni.
Tad se makne i umeša brašno. Zamesti se glatko testo, koje je gumenkasto zbog meda i vrlo se lako razvlači u kore veličine pleha od rerne.
Testo se podeli u četiri jednaka dela i odmah se razvlače kore, jer puno lakše ide kad je testo toplo nego dok se ohladi.
Kore se peku na plehu posutom brašnom ili obloženom papirom na180C nekih 5 – 8 min Kod mene je bilo 4,5-5)
Krem:
Za kremu se prašak za puding i brašno sa 2 kašike šećera i vanilin šećerom skuvaju u mleku.
U ohlađeno se umeša penasto umućen puter sa prah šećerom, podeli se sve na tri jednaka dela i premazuju se kore.
Na poslednju ide glazura od čokolade.
Potrebno je da kolač osdstoji nekoliko sati (najbolje preko noći) kako bi kore odmekšale.
 
Ne znam gde ovo da postavim, pa rekoh, sitni kolači jesu :lol: tj. keksići

attachment.php


- - - - - - - - - -

ovo je sa kokosovim brašnom, pa je površina za ukrašavanje neravna, mada je ukus odličan :lol:

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


attachment.php
 
Zadovoljna domacice procitala sam tvoj recept za madjaricu,pa posto je moj drugaciji evo vam da isprobate,ja imam tri cetiri recepta za nju ali dok sam pravila kolace ovj mi je bio najbolji:

Madjarica

600 gr brasna
2 jaja
200 gr secera
50 gr masti
1 kisela pavlaka
1 prasak za pecivo
Izmesati mast,jaja,pavlaku i secer,pa dodati brasno i prasak za pecivo,malo mutiti mikserom pa zavrsiti rukama,ako treba dodati jos malo brasna da se lepo odvoji od posude.Podeliti testo na pet delova,razvaljati kore i peci na obnutoj strani lima.Kore pre pecenja bacnuti na 15-tak mesta viljuskom da bi ostale ravne,da ne bi bilo onih baloncica prilikom pecenja

Fil:
1 litar mleka
4 pudinga od cokolade
100 gr cokolade
12-14 kasika secera
1 margarin
Mleko skuvati sa secerom,a pre kuvanja odvojiti malo da se razmuti puding.Kad je mleko kuvano dodati mu razmucen puding i kad se on zgusne izlomljenu cokoladu i margarin.skloniti sa sporeta povremeno promesati da se margatin istopi i sa toplim filom filovati korice.Poslednja se ne filuje,poklopiti nekim malo tezim predmetom i kad se ohladi staviti glazuru od 100 gr cokolade i malo ulja.

Jel probao neko Dacin recept ali sa gotovim korama?
 

Back
Top