Problem sa skenerom...

hamradio

Obećava
Poruka
57
Imam skener HP Scanjet 2400 koji je počeo da pravi problem (lampa se zakucala i mehanizam je vibrirao). Deinstalirao sam program za skeniranje i sada ne mogu da ga instaliram ponovo. Windows prepozna hardver, traži instalacioni disk, i kad krene instalacija ubrzo stane sa porukom: "Cannot install this hardware: hp scanjet scanner. An error occured during the installation of the device. The class installer has denied the request to install or upgrade this device." OS je XP Pro SP1. Misleći da se možda radi o mehaničkom kvaru spakovao sam ga (jer je još pod garancijom). Iz radoznalosti u firmi ga priključim na drugi kompjuter (OS WIN98), mašina ga prepozna, instaliram drajver bez problema i skener radi. Vratim ga kući, a tamo stara priča - ne mogu da ga instaliram. U čemu može biti problem :?: :(
 
bice da ti se pogubio windows... mozes da
a) obrises pa instaliras opet windows
b) ako znas ili znas ko zna da obrisete fajlove koji predstavljaju drajvere za windows
c) proveris da ti se nije pogubio konektor na ploci (USB) ovo bi verovatno trebalo prvo da napravis ali se nisam setio na vreme tako da... :)
 
pa pazi ako imas FAT32 mozes i da podignes dos sa neke stare diskete ili nekog butabilnog win98cda i da otkucas kada se ucita komandu deltree windows na c particiji! obrisace ceo win direktorijum sa sve drajverima a ostace ti prog files i tako to e sad postavlja se problem reinstalacije programa! mozes da probas da izvuces fajlove iz win direktorijuma koji se zovu system.dat i user.dat oni su u stvari registry i da ih sacuvas negde pa da ih ponovo prekopiras nazad u win kada ga reinstaliras (moraces ponovo da stavljas drajvere ali...) a da sve ovo moras iz dosa da radis i nije 100% sigurno ali... bice da ti se ne mili da formatiras hdd pa ako znas u dosu mozes da probas! sa druge strane ako imas NTFS zaboravi na ovo i reformatiraj ga, podeli na particije i od sada sve snimaj na D a pre formata nekako bekapuj sve podatke koji su ti potrebni
 
Baš tako. Ne mili mi se da formatiram HDD. Operativni sistem je WinXP SP1, a HDD je NTFS formatiran... Nisam izgubio snimljene podatke, ali nikako ne uspevam da ponovo instaliram skener. Brisao sam i repove iz registry ali ni to nije pomoglo. Nadao sam se da postoji neki bezbolniji način pre formatiranja i ponovne instalacije...
 
imam skener hp 3800 , ali danas mi nepokazuje nikakve znakove zivota isao sam u device menage ni tamo nije prikazan pa me zanima vase misljenje da li moze biti do adaptera uradio sam i deinstalaciju skenera iz control panela ... poz ...
 

Back
Top