Kako biti savremen

Q

Qnda

Gost
Sve vreme razmisljam dali postoji savremen muskarac ili zena u drustvu koje nazalost nimalo nije razvijeno i savremeno.Mi pratmo savremenu tehniku.Ali to neznaci i da smo sami savremeni.Pa sta smo onda mi?Papagaji posto ih oponasamo.Neka neko proba da da odgovori.
 
ok Bg je prica za sebe nazalost u tako velikom gradu ima vrlo malo kulturnih i savremenih ljudi.Ali po mom misljenju bg je skupina malogradjasnstine i ludaka skupljenih mozgova.Mozda je to od smoga a mozda i ne? :?:
 
A odakle ste vi, poshtovani?
bouquet.gif
 
Savremen muskarac ili osoba uopste bi mogao biti neko ko nije skucenih pogleda na svet, nebitno da li vice urbano ovo ili urbano ono(BG), fancy ovo ili fancy ono (NS), licni stav je u pitanju. Znaci: savremen muskarac sme da place, ne mora da voli fudbal, ne tuce zenu ili devojku, ne mora da bude onaj koji sav novac u kuci sam obezbedjuje, odobrava hobi ili posao svoje devojke ako je njoj do istih stalo, zna da se sluzi racunarom, i jos mnogo toga. A to nije tesko, samo treba da postoji dobra volja. No, posto drustvo u kom zivimo nije savremeno, tesko da bi se savremen muskarac u njega uklopio, tako da nisam bas sigurna da li ti to savetujem, mislim da budes savremen.
 
Potuno se sa vama slazem.Ja sam do pre nekoliko meseci ziveo u Srbiji koju nosim u srcu.Ali nazalost moje vrednosti ovde na zapadu su dosle do izrazaja.Ono sto sam cekao da mi se desi dole 24 godine ovde sam dobio posle samo mesec dana.Ipak ovu temu sam zapoceo iz tog razloga sto sam zeleo da vidim koliko ljudi misli dali je samo mesto zivljenja presudno na to dali mozemo biti savremenu.Na srecu po nas kao narod nije.I ovde ima mnogo ljudi koji se nemogu okarakterisati kao savremeni.Ipored svih mogucnosti koje im se ukazuju svaki dan.Oni idu u nazad.Sto znaci mi mladi imamo sansu da pokazemo da nasi ljudi imaju veliku sansu da pokazu svetu da mi mozemo biti savremeniji od drugih.Medjutim prva stvar koju moramo nauciti je da moramo vise ceniti vise sami sebe i svoj narod.Jer neznaci da sve sto dolazi sa strane je bolje nego nase.Moje ideje u firmi su prihvacene bez pogovora i sada se radi po tom programu.Sto znaci nasa snaga i volja moze uspeti svuda u svetu.Samo mali broj ljudi ima tu sansu da nadje pravi posao u inostranstvu.Da bi imali priliku i pored skole koju posedujete morate znati i jezik perfektno a to je moja sreca da sam imao priliku da ga naucim.
Tako da misljenje kuvanja i drugih stvari koje neki ljudi smatraju da pripadaju savremenom muskarcu i jesu i nisu potpuno ispravna.Da bi bili savremeni moramo ulagati u sebe svaki dan i nase znanje.Samo je to put do visokog zvanja A ono je SAVREMEN MUSKARAC-ZENA apsolutno je svejedno.
 
Da bi bili savremeni u zemlji kao sto je Srbija,treba biti prvo obrazovan u svakom smislu,pa tek onda se moze govoriti o nekoj savremenosti-bilo u pogledu muskaraca ili zena.Isprani mozgovi nas samo unazadjuju, tako da je i smesno govoriti o savremenim muskarcima i zenama na ovom tlu!!!Naravno ima i izuzetaka, al za siroke mase oni spadaju u grupu isfoliranih!!!Kad nam se broj nepismenih svede na 10%(posto ih ima u Srbiji ukupno 60%)onda ce bar neki uspeti da procitaju upustvo savremenog nacina zivljenja!!!
 
Ma ok nemoraju svi biti fakultetski obrazovani ali u svakom slucaju svako sebi moze pomoci da se prosvecuje i jos malo osavremeni.Pozdrav za osobu pod sifrom gazdarica.U svakom slucaju jedna od retkih na cetu koja ima smisla i za ozbiljne stvari kao i za zezanje.
 
Qnda:
Ma ok nemoraju svi biti fakultetski obrazovani ali u svakom slucaju svako sebi moze pomoci da se prosvecuje i jos malo osavremeni.Pozdrav za osobu pod sifrom gazdarica.U svakom slucaju jedna od retkih na cetu koja ima smisla i za ozbiljne stvari kao i za zezanje.
SVAKA CAST
 
Hvala Qnda, pozdravljam i ja tebe...
I, ako dozvolis samo malu ispravku... Nismo na chatu, nego na forumu...
No, naravno, to je potpuno sporedno... Bitno je da se ljudi druze i razmjenjuju misljenja...
---------------------------
A ti Marsovac vidim s invazije na Zemlju, presao na invaziju na mene... :lol:
 
Gazdarica:
Hvala Qnda, pozdravljam i ja tebe...
I, ako dozvolis samo malu ispravku... Nismo na chatu, nego na forumu...
No, naravno, to je potpuno sporedno... Bitno je da se ljudi druze i razmjenjuju misljenja...
---------------------------
A ti Marsovac vidim s invazije na Zemlju, presao na invaziju na mene... :lol:
Hej hej hej samo oko pravih vrednosti treba se boriti.Bilo ovde ili na zemlji :wink:
 

Back
Top