Pokvario sa Siemens A35

ancika

Iskusan
Poruka
5.442
Ovako, sada cete mi se sigurno nasmejati, al nema veze... Imam Siemens a35 (ha, ko li jos koristi ovaj model...), star je, znam da se vise takvi modeli ne proizvode, i odjednom je baterija pocela da se prazni na svakih pet minuta. Mislila sam da je problem u bateriji pasam kupila novu, ali opet ista stvar: telefon po ceo dan nema mrezu, a kada je uhvati na koji minut kaze mi ovo:"Baterija je prazna, dovidjenja!" A LEPO SAM OFORMILA BATERIJU PO UPUTSTVU...Ponekad telefon pokazuje da ima mrezu, ali ja sam nedostupna kada me drugi traze i ne mogu da biram brojeve. Cim zelim nekoga da pozovem na ekranu mi se ispishe: "KRAJ RAZGOVORA".Telefon mi cesto pokazuje da sam u romingu i onda mu mreza treperi isto kao kad je nema...a moja kartica nema roming...Ponekad pokazuje ID neke sasvim druge mreze, koje nema u spisku mreza u mom telefonu.
Molim vas, recite mi sta mu je i kao posledica cega se javljaju ovi simptomi? Moze li da se popravi i koliko bi popravka kostala?Nemam para za novi, cak i za neki stariji model... :cry: ...a ko zna kad cu ih i imati... :cry: ...
 
Koliko ja znam SVE vrste kartica kod nas imaju roming. Ne znam odakle si ali ako si u pogranicnoj zoni OK. Sto se tice telefona ako nije baterija u pitanju (sto si vec objasnila da nije) znaci da je u pitanju telefon (kakva glupa konstatacija s moje strane). Moj iskreni savet ti je da za te pare koje bi dala za popravku (a to je min 10EUR) kupis neki stariji siemens npr. m35 ili neki koji ima istu bateriju kao sto je ta tvoja koju si kupila novu i stavis novu bateriju u taj telefon i nastavis dalje znaci mozes kupiti mozda i neki malo bolji sa losom baterijom. To ti je otprilike trenutno najbolja stvar koju mozes da uradis jer siemens je malo komplikovaniji za popravku i niko ne moze da ti garantuje koliko ce ti ta popravka drzati.
Pozdrav javi sta si uradila :wink:
 
Lepo ti decko kaze sta bre da popravljas ?
Pa to se odmah baca cim se pokvari , bolje da kupis neki polovan nece to niko da ti popravlja. Ako nemas 20 eura jebi** onda, kako koristis net , kako kupujes kredit za telefon ? Imao je moj cale tu krsinu sad skuplja prasinu , pitace ako hoce da mi ga da pa cu da ti ga posaljem postom za DZABE.
 
шта има да буде смешно, до скоро сам и ја имао тај фон...само мењање те тастатуре кошта 300 кинти у неком сервису. а ко зна колико би ти узели тек за неку озбиљнију поправку. боље фон остави са стране и једино да штекаш за неки други, овај се стварно НЕ ИСПЛАТИ ПОПРАВЉАТИ.
био сам и ја једно време као мртав без фона месец дана, али скупио некако кинту и опет је све ОК. :wink:
 
pa ovako popravka tvog aparata bi kostala 900,oo u pitanju je mrezni cip tj. hibrid a posto aparat ne vredi te pare bolje kupi drugi ali ne siemens jer im je to mana pogotovo starijim modelima!
epromva
 
Ovaj telefon je dosta i izdrzao- star je oko 4-5 godina (tj najmanje 3 godine) i do sad mu nista nije falilo. Raspitala sam se za popravku ovde, u Sofiji,ali mi je radnica u centru za popravku mobilnih telefona rekla da ce me popravka kostati najmanje 70 leva (tj. najmanje 2800 din) tako da je bolje da kupim nov telefon neki stariji model nego da se zaj'eb'em sa popravkom ovog. Verovatno bi popravka bila i mnogo skuplja jer se ovakvi telefoni vise ne proizvode pa se, verovatno, i delovi tesko mogu naci...
 
Nebi delovi bili skupi,nego sama reparacija tog telefona,bolje ti je da kupis novi nego da popravljas taj kome vrlo lako moze da se desi da mu se greska vrati ili da "dodje" neka nova...a i ruku na srce vreme je da menjas mobilni... :wink:
 
Znam da je vreme, ali trenutno sam u skripcu s parama. Nego, evo sta se desilo: pozajmila sam od komsije punjac, napunila bateriju i, zamislite, telefon je poceo da radi!Jeste, radi samo samo pet sati dnevno i posle ponovo moram da ga punim, ali radi! Sigurno je da i sam telefon ima neku falinku, ali mu ni punjac nije bio ispravan tako da sam u startu prefindala bateriju onu koju sam kupila pre desetak dana, kad je "umrla" originalna baterija, bog da joj dusu prosti- dobro je pozivela, hehe)!
 
Ako je stvar bila do punjaca onda ova nova baterija treba da radi mnogo duze od 5 sati. Da li je punis preko 12h??? To moras sa novom baterijom (mada ja to stalno praktikujem pri svakom punjenju), ako je punjac bio neispravan onda se ta baterija nije ni formirala! :wink:
 
Dovla:
Ako je stvar bila do punjaca onda ova nova baterija treba da radi mnogo duze od 5 sati. Da li je punis preko 12h??? To moras sa novom baterijom (mada ja to stalno praktikujem pri svakom punjenju), ako je punjac bio neispravan onda se ta baterija nije ni formirala! :wink:
To zadnje 100%,baterija nije dobro formirana zbog neispravnog punjaca i verovatno zbog toga sad samo 5 sati ima napona u njoj...
 
ancika:
Dovla:
Zavisi od vrste dekodiranja. Ukoliko se brise kompletan softver pa se ubacuje novi onda nema problema. Sve ostalo nije bas najsigurnije. :wink:
Veruj mi da se ne razumem u te stvari...

Ja sam pre dve godine dekodirao a55 u simensovom servisu u Beogradu i pre godinu i po m55 na istom mestu. Dao sam malo vise para ali nisam imao problema ni sa jednim telefonom i oba su jos kod mene i rade odlicno. :wink:
 
ancika:
Hvala, a kako mogu da sakrijem svoj broj telefona sa siemensa- da li je to uopste moguce? Kako mogu "na skriveno" da pisem poruke?

Koliko ja znam to je stvar do kartice odnosno Mobtela tj. Telekoma. Uglavnom post-pejd korisnici mogu da skrivaju broj ali za tacnije informacije posalji mail korisnickoj sluzbi na sajtu tvije mreze.
 

Back
Top