molim vas za savet
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: molim vas za savet

Zainteresovan član ajkulica (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2005.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano molim vas za savet

pre 2 meseca primetila sam promene na levoj dojci koje su se do sada pogorsale.Rec je o cvoricu koji se prosirio i koji je na dodir jako tvrd.Cela dojka je kao upaljena t.j crvenkaste boje a sam cvoric da to tako nazovem je svetlo zuckasto zelenkaste boje i na pogled je jako uocljiva razlika.Bila sam kod onkologa na ultrazvuku i sve je ok sa samim tkivom dojke ona me salje kod hirurga.Jos da napomenem da ni ona nezna sta je u pitanju.Mene to neboli ali sam primetila da se siri i jako ruzno izgleda.Molim vas da li znate o cemu je rec?Da li je jos neko imao slican problem?

Primećen član Komshinica (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: molim vas za savet

Citat Original postavio ajkulica
    pre 2 meseca primetila sam promene na levoj dojci koje su se do sada pogorsale.Rec je o cvoricu koji se prosirio i koji je na dodir jako tvrd.Cela dojka je kao upaljena t.j crvenkaste boje a sam cvoric da to tako nazovem je svetlo zuckasto zelenkaste boje i na pogled je jako uocljiva razlika.Bila sam kod onkologa na ultrazvuku i sve je ok sa samim tkivom dojke ona me salje kod hirurga.Jos da napomenem da ni ona nezna sta je u pitanju.Mene to neboli ali sam primetila da se siri i jako ruzno izgleda.Molim vas da li znate o cemu je rec?Da li je jos neko imao slican problem?
    Super je što je dobar nalaz kod onkologa! Ja mislim da treba da ideš ponovo na ultrazvuk, ali kod radiologa. Mislim, možda treba da tu nešto radi hirurg, ali po mom mišljenju treba prvo da neko utvrdi o čemu se radi. Zato, idi na UZ kod radiologa, jer bi on trebalo da zna da vidi šta je to. Pozdrav i svako dobro.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Dzaba joj da ide na jos jedan ultrazviuk, radiolog tu nista pametno ne moze da joj kaze sto vec nije receno; neophodno je da ode kod hirurga da se sa promene uzme biopsija i posalje na histopatoloski nalaz kada ce se tacno utvrditi o kakvoj se promeni radi. POzdrav

Primećen član Komshinica (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Nisam lekar. Dajem prednost savetima lekara.
    Lično bih uradila ovo što sam napisala: proverila bih da li će radiolog znati o čemu se radi (nekad je iskustvo presudno u postavljanju dijagnoze) a ako bi me i on uputio kod hirurga, opet ne bih otrčala, već bih još malo mozgala i još se malo konsultovala, da dobijem što više informacija. Posle bih odlučila šta mi je činiti.
    Pozdrav.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

Citat Original postavio Komshinica
    Nisam lekar. Dajem prednost savetima lekara.
    Lično bih uradila ovo što sam napisala: proverila bih da li će radiolog znati o čemu se radi (nekad je iskustvo presudno u postavljanju dijagnoze) a ako bi me i on uputio kod hirurga, opet ne bih otrčala, već bih još malo mozgala i još se malo konsultovala, da dobijem što više informacija. Posle bih odlučila šta mi je činiti.
    Pozdrav.
    Ma naravno, svako nek radi kako misli da je najbolje, moje je samo da dam savet kao lekar sta ja mislim da bi valjalo uciniti. Ja svakako ne bih gubila vreme, vec bi itekako otrcala - da se konsultujem; sa hirurgom. Ne kazem ovo samo kao lekar nego i kao zena. Ali - svako prema svojoj volji.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Poseta radiologu svakako da, s tim sto bi u ovoj celoj prici podatak koliko gospodja/gospodjica ima godina vrlo bitan.
    U zavisnosti od godina koje ima zavisi da li ce biti upucena na ultrazvuk ili na mamografiju.
    Naravno u to isto vreme se poseta hirgu mora odraditi jer bez obzira na strucnost koju radiolog ima promene na dojci spadaja u domen specijaliste opste hirurgije.
    Dakle, lekar opste prakse pise 2 uputa, jedan za radiologa, drugi za hirurga(na pregled).
    Sa nalazom ultrazvuka i mamografije ponovo kod hirurga radi postavljanja konacne dijagnoze i zakazivanje hiruske intervencije.

Slične teme

1. Da ili NE ? molim savet
    Autor mmarko848 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.08.2008., 20:08
  2. Molim sa savet
    Autor cegevara u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 31.05.2007., 23:22
  3. molim za savet!
    Autor tamzi u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 11