KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
Hajde nam molim te kaži nešto o tome kako izaći iz crne farbane boje i doći do smeđe? Farbam se već 7 godina u crno, sad bih htela nešto malo svetlije, pa makar i boju čokolade? Ja sam čula za neke prirodne preparate koji ne štete kosi.....šta znaš o tome? Koliko je to efikasno? Ili je bolji neki drugi način?
I još nešto- da li se kolor šamponi ispiraju u potpunosti? Razmišljala sam i o opciji da se u narednih godinu dana farbam samo time i onda na kraju pustim da se ta boja ispere i da tada odsečem onaj deo farban trajnom farbom....Mislim, jeste da će mi biti kratka kosa, ali bar ću doći do svoje prirodne boje (pod uslovom, naravno, da se taj kolor šampon zaista ispira u potpunosti). Šta misliš o tome?
 
Eeee setih se! Preliv za kosu... Ja sam to htela da stavim al me frizerka odgovorila :( Rekla mi da ce to da ispadne sareno, i da je bzv a ostecuje kosu isto kao farbanje. I tako sam ja odustala. Inace kosa mi je nekako tamno kestenjasta a ja sam htela neku malo svetliju, cokoladnu... Help? :)
 
Ines1864:
Hajde nam molim te kaži nešto o tome kako izaći iz crne farbane boje i doći do smeđe? Farbam se već 7 godina u crno, sad bih htela nešto malo svetlije, pa makar i boju čokolade? Ja sam čula za neke prirodne preparate koji ne štete kosi.....šta znaš o tome? Koliko je to efikasno? Ili je bolji neki drugi način?
I još nešto- da li se kolor šamponi ispiraju u potpunosti? Razmišljala sam i o opciji da se u narednih godinu dana farbam samo time i onda na kraju pustim da se ta boja ispere i da tada odsečem onaj deo farban trajnom farbom....Mislim, jeste da će mi biti kratka kosa, ali bar ću doći do svoje prirodne boje (pod uslovom, naravno, da se taj kolor šampon zaista ispira u potpunosti). Šta misliš o tome?
Pa iz crne boje veoma je tesko izaci i potrebno je dosta vremena i strpljena u koliko zelis da izadjes iz crne na zdrav nacin bez preteranih ostecenja.Moj savjet ti je da izvuces sto gusce i sto deblje pramenove tom bojom koju zelis, zati da 4 mjeseca farbas samo porast tom istom nijansom, a onda kada prodju 4 mjeseca ponovo izvuces cjelu kosu na kapu izblansiras i pigmentiras bojom svetle cokolade.I to bi bio onda konacan zeljeni rezultat.A sto se tice kolor sampona na crnu kosu........to je igra bez granica, a efekat ne bi bio zadovoljavajuci,sam proces bi ti potrajao oko godinu dana. :rolleyes:
 
Prirodna boje kose mi je svetla,godinama sam izvlacim svetle pramenove, ali uvek sa blansom, jer mi frizerke govore, da ce se jedino onda videti pramenovi. Ali mi se kosa dosta ostetila od tog silnog blansa. Danas u 3 sam zakazala izvlacenje pramenova u nekom salonu, sa necim na biljnoj bazi, uveravaju me u salonu, da to uopste ne steti kosi, i da posle kosa bude sjajna, zdrava.
Sta ti mislis o tome?
 
Liv Tyler:
Eeee setih se! Preliv za kosu... Ja sam to htela da stavim al me frizerka odgovorila :( Rekla mi da ce to da ispadne sareno, i da je bzv a ostecuje kosu isto kao farbanje. I tako sam ja odustala. Inace kosa mi je nekako tamno kestenjasta a ja sam htela neku malo svetliju, cokoladnu... Help? :)
Pa s obzirom da ti je boja tamno kesrtenjasta znaci da u sebi sadrzi i crveni pigment ne mozes odmah dobiti cokoladnu nijansu,ali bi mogla da izvuces pramenove nijansom kao sto je svjetli bakar sto bi jako ljepo izgledalo na tu podlogu(tamnog kestena) to bi ti osvjezilo boju i otvorilo lice,a i dalo bi dasak raskosnosti tvojoj ako sam upamtila dobro, prirodno valovitoj kosi.Ali pramenovi bi trebali biti guti a sitni da bi efekat bio potpun.A sto se tice preliva,sa njima se ne moze preci iz boje u boju, moze se samo osvjeziti postojeca nijansa, anije istina da ostecuju kosu, postoje prelivi koji se radi po omjeru 1/1, sto znaci npr. 50 ml 6% hidrogena i 50 ml hladne vode.
 
jucika:
Prirodna boje kose mi je svetla,godinama sam izvlacim svetle pramenove, ali uvek sa blansom, jer mi frizerke govore, da ce se jedino onda videti pramenovi. Ali mi se kosa dosta ostetila od tog silnog blansa. Danas u 3 sam zakazala izvlacenje pramenova u nekom salonu, sa necim na biljnoj bazi, uveravaju me u salonu, da to uopste ne steti kosi, i da posle kosa bude sjajna, zdrava.
Sta ti mislis o tome?
Iskreno na akademiji sam imala iskustva raditi sa biljnim farbama, ali ja sam licno protivnik toga, jer ako si imalo alergicna na neke biljne preparate, uopsteno biljke, takve farbe bi ti nakon farbanja mogle izazvati crvenilo tjemema, svrab i osip a to zna biti jako neugodno posebno kada je rjec o vlasistu.Zasto ti ne bi malo pauzirala sa pramenovima i stavila preliv koji mozes uraditi i u kucnoj radinosti sama a ja ti mogu pomoci tako sto cu ti reci sta sa cim da pomjesas i koliko da drzis
 
jeca2007:
Moj savjet ti je da izvuces sto gusce i sto deblje pramenove tom bojom koju zelis, zati da 4 mjeseca farbas samo porast tom istom nijansom, a onda kada prodju 4 mjeseca ponovo izvuces cjelu kosu na kapu izblansiras i pigmentiras bojom svetle cokolade.I to bi bio onda konacan zeljeni rezultat.

Je l' možeš ovo malo da mi pojasniš? Kako da izvučem pramenove tom bojom kojom želim, kad bilo koja farba koju stavim na kosu uopšte se ne vidi (jednom sam probala onu Londinu skroz svetlo plavu- gotovo belu da vidim šta će se desiti i ama baš ništa se nije promenilo :lol: )....Je l' si mislila da sa blanšom treba da izvučem te pramenove do određene boje? Izvini, ja se baš ne razumem u frizerske termine, ali pretpostavljam da si na to mislila...
I još nešto- ako izvučem te pramenove na crnu kosu zar neću izgledati kao neka šarena kokoška? Mislim, kakav će biti rezultat tih prvih pramenova?Malo mi je smešna ta kombinacija crne sa svetlo smeđom....Ne mogu da zamislim kako to izgleda? Jesi li ti radila to već? Je l' izgleda jako bezveze?
 
jeca2007:
Iskreno na akademiji sam imala iskustva raditi sa biljnim farbama, ali ja sam licno protivnik toga, jer ako si imalo alergicna na neke biljne preparate, uopsteno biljke, takve farbe bi ti nakon farbanja mogle izazvati crvenilo tjemema, svrab i osip a to zna biti jako neugodno posebno kada je rjec o vlasistu.Zasto ti ne bi malo pauzirala sa pramenovima i stavila preliv koji mozes uraditi i u kucnoj radinosti sama a ja ti mogu pomoci tako sto cu ti reci sta sa cim da pomjesas i koliko da drzis

U martu sam zadnji put izvukla pramenove, ali mozda posle ovih pramenova, napravim pauzu. Zato bih ti bila zahvalna ako bi mi rekla sta da pomesam i koliko da drzim. Sutra cu napisati kako sam prosla sa biljnim pramenovima.
 
pa nece ti biti grozno ako na to mislis.A da naravno da trebas prvo blansirati kosu, a vec sam juce objasnjavala da blansiranje posvjetljava samo za 2-3 nijanse tako da neces odmah moci dobiti drasticno svjetliju nijansu od tvoje ali ce se vidjeti razlika i bice fino,ako zelis evo ti savjet za nijansu-kada izblajhas pramenove saperi blajh ali ne skidaj kapu, znaci saperi blajh i samponiraj te pramenove i saperi, zatim prosusi te pramenove i dobro netegni kapu prema bradi, odnosno povuci je na dole, jer se prilikom pranja kapa zna malo pomjeriti.Kada prosusis pramenove ofarbaj ih REVLONOVOM 8-com,to je prirodna svjetlo smedja boja i to tako sto ces mutiti farbu i hidrogen u omjeru 1/1.5 sto znaci ako je farba od 70 ml istreci je cjelu i dodaj 140ml hidrogena 6% REVLONOVOG,zasto naime forsiram revlon,zato sto sa njim radim duzi niz godina i to su najkvalitetnije profesionalne farbe koje ako probas neces se pokajati sigurno.A nemoj da ti bude cudno zasto hidrogen 6% ,jer si vjerovatno odmah pomislila da ti nece dovoljno posvjetliti,ali hoce,jedna od naj vecih zabluda je da za svjetlu boju treba jak hidrogen-e pa ne treba sve zavisi od nijanse a ne toliko od hidrogena.
 
pa ako sada izvuces pramenove kupi najsvjetliju pepeljastu nijansu cije firme zelis,za kucnu upotrebu dobre su loreal i londine farbe,satresi u posudu sjelu farbu i emulziju koja ce ti doci u kutiji sa farbom,a prije toga pogledaj koliko je mililitara emulzija pa koliko ima nje toliko stavi i vode,znaci omjer 1/1, i to drzi od 20-30 min. vidjeces kako ce svjetliti ako dovoljno posvjetli za 20 min saperi ako ne drzi jos 10 min.
 
Ok, puno ti hvala na savetu! Samo mi reci koliko vremena nakon farbanja mogu da probam ovo da uradim (farbala sam se zadnji put pre tri nedelje....je l' bih mogla da radim ove pramenove za nedelju-dve ili da sačekam još malo?)
 

Back
Top