da li neko ima užasno bolne menstruacije S.O.S.
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: da li neko ima užasno bolne menstruacije S.O.S.

kaca
    Guest

Podrazumevano da li neko ima užasno bolne menstruacije S.O.S.

zbog uzasnih bolova dva dana mesecno neznam gde se nalazim od bolova.Bila sam kod ginekologa i sve je ok.To me totalno ugrozava jer ne mogu da se zaposlim.Povracam i jedva hodam.Da li je to normalno?

Aktivan član lolla (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: da li neko ima užasno bolne menstruacije S.O.S.

Citat Original postavio kaca
    zbog uzasnih bolova dva dana mesecno neznam gde se nalazim od bolova.Bila sam kod ginekologa i sve je ok.To me totalno ugrozava jer ne mogu da se zaposlim.Povracam i jedva hodam.Da li je to normalno?
    Kazes sve to ginekologu i on kaze da je to ok?? Moj doca se uvek zabrine kad god pomenem neke bolove... s tim shto ja idem kod privatnika...
    Mozes da probas sa praskom protiv bolova. I Diklofen nije losh izbor.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano nisi jedina!

I ja imam jako bolne menstruacije.Istina je da neke zene imaju bolnije menstruacije,uzrok moze biti i nesto sto se zove zavaljena materica ali ni to nije nesto ne normalno.Meni je cesto muka i povracam i boli me glava ali tako je sta da radis.Smatra se da kad postoji ovulacija da su takve menstruacije bolnije pa bi mozda mogla da porazgovaras sa svojim ginekologom o uvodjenju nekih kontraceptiva.Sa druge strane ti si potpuno zdrava zena zato moj ti je savet da taj dan odlezis.Pomaze i ako 3 dana pred ocekivane menstruacije uzmes 3*400mg brufena i nastavis kad dobijes ta dva dana.Ili buskopan na dan kad dobijes.Nadjes vec analgetik koji najbolje podnosis.Srecno!

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

I ja mucim muku sa tim i stvarno izludim tih par dana,ali poslednji put mi je za divno cudo pomogla cokolada... Probaj... Pojedni cokoladu kad dobijes,kad imas bolove... Mozda i tebi pomogne...

lara
    Guest

Podrazumevano ....

Isti problem-uzasno jaki bolovi..cak sam zbog toga padala u nesvest.Rekli su mi da pijem lek koji se zove Rapten-k jer umanjuje upravo takve bolove, pa se ti raspitaj kod farmaceuta ili lekara.Sve najbolje!

Guest

Podrazumevano

Izuzetan je caj od nane 2-3 dana pre ciklusa ali malo jaci.PROVERENO POMAZE.

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio Sasha85
    I ja mucim muku sa tim i stvarno izludim tih par dana,ali poslednji put mi je za divno cudo pomogla cokolada... Probaj... Pojedni cokoladu kad dobijes,kad imas bolove... Mozda i tebi pomogne...
    Tesko da cokolada moze da pomogne... no ipak, ona ima blago sedativno dejstvo zato sto 'tera' mozak (zbog uzitka u ukusu) da luci tzv. hormon srece (koji je inace otrov, ali ipak ima sedativno dejstvo)...

Sto ne pitas svog ginekologa sta ti je raditi? Ipak bi on/ona trebali to da znaju bolje od nas laika...

Poz.

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    Citat Original postavio Sasha85
    Tesko da cokolada moze da pomogne... no ipak, ona ima blago sedativno dejstvo zato sto 'tera' mozak (zbog uzitka u ukusu) da luci tzv. hormon srece (koji je inace otrov, ali ipak ima sedativno dejstvo)...

Sto ne pitas svog ginekologa sta ti je raditi? Ipak bi on/ona trebali to da znaju bolje od nas laika...

Poz.
    Znam... Ali pomaze... Barem meni... Dosta mi je bilo vise padanja u nesvest od bolova...
    Prepisace mi neke lekove ili reci sta da radim... Ali to ne moze da pomogne da bol prestane...

Fotina
    Guest

Podrazumevano Biljke

Nadji u apoteci lijek na bazi biljaka,cidotvoran je za skoro sve upale i bolove ,a zove se PALISEPT!!

pOZDRAV!

Početnik
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

brufem od 400 i solja crne kafe odlicna kombinacija za bol

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Palisept je preparat na bazi bilja i koristi se za upale mokracnih puteva.Nema blage veze sa bolovima pogotovo ne menstrualnim.

Ivana S.
    Guest

Podrazumevano

Od svoje prve menstruacije imam problema. U pocetku sam pila buskopan i baralgin, a kasnije sam otkrila brufen, prvo od 400 a kasnije i od 600 mg. Svake godine sam povecavala dozu, i tako sam pre 6 meseci stigla do stadijuma da mi ni 8 tableta od 600 mg dnevno ne pomaze. Sve to obavezno ide sa nekim antidepresivom (lexilium, npr.), cisto da mi opusti misice. Posle 5 ginekologa i uveravanja da sam potpuno zdrava, spas sam nasla u Domu zdravlja. Ginekolog mi je dao kontraceptivne pilule "Diana 35" i pored svojih predrasuda da to i nije bas zdravo, moram priznati da sam se preporodila. Brufen sam zamenila Turganil-om (bukvalno samo jedna tableta), a i menstruacija mi vise nije tako obilna pa vise nisam ni anemicna. Inace "Diana 35" je prvenstveno lek za akne, koji koriste adolescenti sirom sveta.

S
    Guest

Podrazumevano IMA NAS "MNOGE"

I ja imam isti problem. To što sam nervozna i pod pritiskom da mi se svakog trenutka čini da ću eksplodirati nije ništa u odnosu na bol. Po nekad zna toliko da boli da nisam u stanju da noramalno funkcionišem. To je najgore kad sam na poslu. U tim slučajevima ja koristim Rapten-K i ponekad i hoće da pomogne, probaj. Želim vam da vas manje boli, pozdrav,

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Pokusaj sa tabletama Rapten K meni pomazu a vidjela sam da je jos neko to preporucio.

Guest

Citat Original postavio kaca
    homeopatija?

Guest

Citat Original postavio Marijana sucur
    Pokusaj sa tabletama Rapten K meni pomazu a vidjela sam da je jos neko to preporucio.
    I ja glasam za "Rapten-K" ubjedljivo najbolji!!!
    Osam godina sam padala u nesvjest od bolova, zahvaljujuci ovim tabletama vise neznaju svi iz moje firme da sam dobila ops:

Slične teme

1. bolne menstruacije
    Autor *sanjalica* u forumu Zdravlje
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 23.11.2012., 18:46
  2. bolne grudi - za Dr -
    Autor yyyyy u forumu Zdravlje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.09.2010., 00:47
  3. BOLNE TEME ZA ZIVOTINJE
    Autor Rainbowbgd u forumu Svet životinja
    Odgovora: 17