Asteroid 2014

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

carica

Zainteresovan član
Poruka
112
Da li ste culi nesto vise o asteroidu koji ide ka Zemlji i postoji mogucnost udara 2014.godine.A taj udar bi bio jak kao 20.hiljada atomskih bombi baceno na Hirosimu.Ko cuje nesto vise neka pise.
 
Šansa da taj asteroid udari 2014 u Zemlju je skoro 1 u 1 000 000. To je zasnovano na vrlo skromnim podacima o putanji asteroida i za očekivati je da, kako se budu znali precizniji podaci o orbiti, i bilo kakva šansa nestane.

Inače, asteroid 2003 QQ47 je 1.2 km širok. Sudarom sa Zemljom posledice bi bile katastrofalne, promena klime, uništenje velikog dela živog sveta i sl.

A što se tiče atomskih bombi, snaga bi bila, pazite sad, preko 20 miliona Hirošima atomskih bombi. Tužno je što na taj način merimo jačinu udara asteroida, ali kada ljudi vole, neka im..
 
glupost ... danas ste trebali da gledate emisiju na BK o tome ... kao prvo asteroidi su vrlo teski za osmatranje i nema sanse pouzdano da se proracuna ni za godinu unapred a kamoli za je*enih 11godina unapred ...
ja ne kazem da nema sanse da udari ateroid - naprotiv mozda ce se iznenada pojaviti neki vec sledece godine to niko ne zna! nek je bog upomoc...
 
Hm,pa bas danas citam u skoro svim novinama.Kazu oko 20.000 atomskih.Ta jacina.Manje bitno.Ko da je stvar dal ce biti 20.000 il 25.000?! I u jednom i u drugom slucaju kazu ode kontinent tamo gde udari.Doduse,kazu da je veoma mala verovatnoca da se to dogodi,al kakve smo mi srece,heh.....


Daleko bilo,pu pu pu :evil:
 
Pa zbog jednog malo veceg pre bog-zna koliko godina su nestali dinosaurusi, a nastali severna i juzna amerika... mora da su to rusi uradili :lol: :lol: :lol:

I glupo je uopste pricati o 'snazi asteroida', i porediti ga sa bombama... 1.2 km u precniku opste nije mnogo, mnogo je to sto leti opasno brzo, i kad udari u zemlju podici ce se takva prasina i dim da sunce nece moci godinama da prodre do zemljine kore, a zemlja godinama nece moci da se hladi (staklena basta), pa samim tim ce se sav natalozeni led na polovima otopiti, i uzrokovati jos jedan potop... I opet, kao i tada, Ajkule ce preziveti :wink:
 
Ma i da nas opali, zasluzili smo... Nakotilo se mnogo skotova na ovoj zemljici... A sto se Atlantide tice, ako je postojala, definivno je nestala dosta kasnije, inace ljudi ne bi imali pojma o istoj...

Poz.
 
Bice po volji Bozijoj.Ako Bog to bude hteo mozda se do 2014 naglo razviju svemirski brodovi i lasersko naoruzanje pa rasprsimo kometu.Mozda nas promasi,a mozda i udari.Ne znam.Bog zna
 
Jeß'o tebe bog... Ako ljudi zele, bice... ako ljudi ne zele, molim lepo... sami smo krivi!

Stvarno... dosta svaljujte sve sto se desava na tamo nekog belosvetskog voajera sa preko 6 milijardi ociju...

A ako si istoricar, kako tvoj nick nalaze, tek tada ne bi trebao da verujes u te price za malu decu...
 
Ja cuo da ce biti jak kao milion fuzionih. Ko zna mozda ce biti jaci i od jedne gravitacione. :D :D :wink:
Ma bice ludilo :lol:
Zemlja ce se prepoloviti i zauzece nove orbite oko Sunca :shock: :shock: Da,da nove orbite u skladu sa Njutn-Keplerovim zakonima. :)
Pozdrav svima
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top