Vi ste ljudi katastrofa, pricate samo o ekologiji, a dela?!

Moram da se slozim sa pokretacom ovog topika.
Osim price, zaista nista nismo uradili. Ja sam u topiku PREDLOG hteo da se sastanemo mi, kojima je stvarno stalo do ocuvanja prirode i da probamo da nesto zajednicki pokrenemo. Bilo je tu nekih dobrih postova sa konkretnim predlozima ali nikada nije doslo do realizacije bilo cega, pa cak ni okupljanja tj. "osnivacke skupstine". Mislim da smo stvarno (u najmanju ruku) nepreduzimljivi.
 
E, ja sam pokretac ove teme. Sto se mene tice radio sam na polju ekologije i drago mi je da postoji jos neko ko radi takve stvari. Konkretno moze da se radi dekontaminacija nekih prostora (ministarstvo za nauku i zastitu zivotne sredine je vec nesto preduzelo po tom pitanju), na zastiti voda od zagadjivanja, na zastiti vazduha, zemljista... Ali ono sto je svakom coveku dostupno je "misli globalno, deluj lokalno", drugim recima, da svako vodi racuna npr. gde baca djubre, na ulici ili u kanti. Sta mislite, gde ljudi najcesce bacaju usputne otpatke? Onda, moguce je zasadjivanje drveca, ali sve su to sitne stvari. Kad se od sitnih stvari podje, ako svi u svakom delu sveta podju od iste tacke, onda je nesto i moguce. Sta vredi nama da sadimo drvece, kad je izvor velikog dela kiseonika u Brazilu ugrozen? Tako da bi ovde trebala da postoji teorija o nekoj medjunarodnoj ili internacionalnoj organizaciji, odnosno da to bude nesto sto ce biti "nametnuto", tj. usadjeno u glavu svakom coveku, a posebno velikim privrednicima i industrijama, koji unistavaju i sebe i buduce generacije zarad vise novca. Ako vas bas konkretno interesuje kako se to radi morate da se raspitate kod strucnih ljudi, ali uzivo, a ne preko neta.
Pozdrav,
izvolite vi
 

Back
Top